Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene még tennem?...

Mit kellene még tennem? Végképp mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Nemrég tettem fel itt egy kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3567636-mi-to..


Azóta jött hozzánk házhoz oktató, foglalkoztunk vele, megpróbáltunk most már tényleg mindent az égvilágon, küzdöttünk érte,de semmi nem használt, csak romlott azóta a helyzet. A kajánál már nem morog, hanem nem hallgat semmire: tegnap eljutottunk odáig, hogy leültetni nem tudtuk evés előtt (pedig kb. 10 hetes kora óta csak úgy ehet), hanem ahogy parancsot adtam neki, úgy befeszített, hogy becsurgott a pisi. Sokszor csinálta már ezt azóta. Konkrétan a füle botját sem mozdítja már, ha szólok neki. Hozzá kell tenni, hogy azóta voltam kórházban, itthon csak fekhetek, csak a párom foglalkozik vele, de rá sem hallgat sokkal jobban. Állítólag a séta már rémálom, mindenkinek neki akar menni, ha jön hozzánk valaki, nem lehet leállítani, úgy ugrál, ugat, ki van kelve magából, már alig akarnak átjönni hozzánk. Ha kizárjuk az előszobába, mert nem lehet mellette 2 szót váltani, akkor iszonyatos hisztit csap, szétkaparja az ajtót, múltkor kitörte a zárat és bejött. minden rosszalkodást kitalál, és ahogy közelítünk felé, még nem is szídjuk, de füle-farka behúzva, provokál minket a legjobban tiltott dolgok megcsinálásával, pedig pontosan tudja, hogy nem szabad. Ahogy hátat fordítunk, újra csinálja. Végképp kezd elfogyni az erőnk és az energiánk, az a baj, hogy már csak a rossz van vele, örömöt semmit nem ad, napjában többször sírok miatta. Így egyszerűen nem tarthatjuk meg ebben a kis lakásban a baba mellett, aki most már bármikor jöhet. Az oktató azt mondta, érdemes lenne munkakutyának adni, mert iszonyatosan jó képességei vannak. És ez a bosszantó, hogy tudjuk, hogy nem buta kutya, hanem olyan dolgokat tud, amiket azt hittem, kutyának nem is lehet megtanítani, olyan büszkék voltunk rá. Most meg szégyenkezünk és mentegetőzünk, hogy mi igenis neveltük, és nem ilyen volt.


Még mielőtt valaki nekem ugrana, hogy baba miatt menhely stb., és ássam el magam: menhelyről vettük ki anno, én lennék az utolsó, aki betesz oda egy kutyát, de kell neki egy másik helyet találnunk, ez most már szinte biztos: mégis, ha rágondolok, hogy nem lesz velünk, sírnom kell. DE olyan, mintha provokálná! Szerintetek van még esély? Egyszerűen kifogytam az eszközökből és az ötletekből.



2012. nov. 27. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A kiképző elmagyarázta, miért ilyen a kutya, vagy csak ő sem ért hozzá eléggé, azért mondta, hogy adjátok tovább?
2012. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A kiképző azt mondta, hogy ez a kutya folyamatos foglalkozást igényelne, amit mi most jelen esetben nem tudunk neki megadni, és ha megszületik a baba, akkor valószínűleg még egy ideig nem is fogjuk tudni úgy kielégíteni az igényeit ahogy azt kellene. Felborult egy rendszer,amiben eddig élt, amit értek is, de egy így viselkedő kutyával 2 hétig nem bírom egyedül majd egy újszülött mellet... ráadásul az majd még egyszer felborít mindent. Nem tudom. Az a baj, hogy annyira régóta próbálkozunk, és nemhogy semmi eredmény, csak romlik a helyzet. Meg amikor a kiképzővel vagyunk, akkor is más, mert éppen vele foglalkozunk...addig nincs baj. Amúgy azt mondta, hogy ő is szívesen foglalkozna vele, ha úgy döntünk.
2012. nov. 27. 20:28
 3/20 anonim ***** válasza:
Kíváncsi volnék, hogy mit csinált a házhoz hívott oktató és mit tanított nektek? Mi az a "minden" amit eddig megpróbáltatok?
2012. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Régebben játékkal és jutalomfalattal tanítottam neki meg mindent. Kicsit most elkezdtem vele visszatérni az alapokhoz, mintha most kezdeném tanítani. Ilyenkor mindent szépen meg is csinál (alapvető engedelmességi feladatok: ül, fekszik, marad, lábohoz stb), de ahogy van valami, ami számára fontosabb, kaja, vendég vagy bármi izgalmas, megtagadja a parancsot, és semmire nem engedelmeskedik. Aztán volt 2 hét kizárás a falkából egy olyan durva eset után, amikor kaja közben vicsorogva morogva kapott felém és még jó 2 percig nem nyugodott le utána. Semmibe vettük, csak a gyors pisi-kaki rövid pórázon és az etetés. Aztán fokozatosan megpróbáltuk visszaengedni. Először csak akkor foglalkoztunk vele, ha konkrétan mi hívtuk, és akkor is feladatokat kapott, 1-2 napra normalizálódott is a helyzet, aztán kezdődött minden előröl. A kiképző az a baj, hogy nem sok újat tudott mondani, csak hogy erősítsük a falkavezér szerepet stb., arra mondott gyakorlatokat, de azokat eddig is következetesen alkalmaztuk mindig. Próbáltuk inkább a pozitív megerősítésre helyezni a hangsúlyt, de az sem ért el sok sikert, mert ahogy csak "simán" adom ki a parancsot és más izgalmasabb, akkor semmi.
2012. nov. 27. 20:48
 5/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem a foglalkozáshiány nem magyarázza a pofátlan engedetlenséget. Az maximum azt okozhatná, hogy a kutya nehezebben tud koncentrálni, szét van esve, nehezen kezelhető, de ha fogod a kajástálat, akkor ezzel nyilván nincs gond, rád koncentrál, egyszerűen csak b*szik megcsinálni, amit kérsz. Szóval ha a foglalkozással tényleg ekkora gondok vannak, akkor azt mondom, hogy adjátok tovább, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nem csak ez a gáz.
2012. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja, és az etetésnél is már minden ""konyhamódszert is kipróbáltunk: imitálom, hogy beleeszek a táljába - mivel hosszabb távon az sem működött, akkor elkezdtük ott is a pozitív oldaláról kezelni, hogy nem negatív élményként élje meg az etetést, ne gondolja, hogy el akarjuk tőle venni. Miközben evett, csak úgy nyúltunk oda, hogy közben raktunk 1-1 szem tápot még a táljába. Ezzel egy időre látványos eredményt értünk el, még leülni is hajlandó volt kaja közben és figyelt ránk. Most meg már ez is hiába, mert már a kaja előtt megbolondul... tényleg nem tudom, hogy még mit lehetne tenni.
2012. nov. 27. 20:52
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát ezt így távolról szerintem mi sem tudjuk megmondani. Másik szaki lehet, hogy tudna segíteni, de ha nincs időtök kísérletezni, akkor adjátok tovább, nehogy gáz legyen a gyerekkel.
2012. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kedves Akumi... nem tudom, hogy mi lehet a gáz. Még ha mindig ilyen lett volna! De látni azt, hogy az én szeretett kutyám, akire olyan nagyon büszke voltam így viselkedik, és tényleg minden igyekezetünk ellenére egyre rosszabb. Tényleg nem tudom. Szerintem sem csak a foglalkozás hiányával van a probléma. Pár napja pl. volt fent a 2 szomszéd kislány, majdnem 3 órán keresztül játszottak vele, már lihegett a kutya, meg dugták el neki a játékát és kerestették vele és olyan lelkesen játszott. Aztán megjöttek a lányok szülei, leültünk beszélgetni, a lányok meg ledőltek, hogy elfáradtak, a kutya meg elkezdett agyon szekálni midnenkit és nem lehetett leállítani. Húzta a nadrágjuk szárát, hogy játszanak vele, ugrált rájuk, izélte a lábukat. Aztán mentek is el, mert amikor meg kiraktuk, hogy akkor elég, mert odahívtam magamhoz, akkor nagy nehezen odajött (vagy a grabancánál odahúztam, ha nem volt hajlandó), aztán ahogy nem rá figyeltem, már ment vissza szekálni őket. Kiraktuk, és akkor meg kezdődött a hangos sírás, ugatás, ajtókapargászás. Nem ismerek rá. Nagyon el vagyok keseredve.
2012. nov. 27. 20:58
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az a véleményem, hogy Ti mindent megtettetek, és ne hibáztasd magad! Neki is jobb lesz, ha egy olyan helyre kerül, ahol dolgoztatják, ekkora energia szintű kutya újszülött mellett úgy, hogy ilyen gázos lett a kutya, lehetetlen!!! És Ti is meg fogtok könnyebbülni, nagyon rossz ilyen stresszben lenni a kutya miatt a szülés előtt! Nekem 4 gyerekem van és tudom!
2012. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki, hogy egyelőre anyósomékhoz kerül, ahol bár szegénnyel nem sokat fognak foglalkozni, de legalább egy nagy kertben van. Jó lenne neki találni egy olyan gazdit, aki szívesen foglalkozna vele úgy, ahogy azt kell. Persze az is jó lenne, ha ismerősi körben találnánk, hogy ne "veszítsük el örökre". Jajj, nehéz ez nagyon. Pedig nem hittük, hogy elkerül innen azért mert jön a baba. De tényleg nem szeretnénk kockáztatni...
2012. nov. 27. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!