Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Telekre kutya, milyet?

Telekre kutya, milyet?

Figyelt kérdés
Közel fél hektáros területre kellene kutya nekem. Mivel nem kint a telken lakok így idegenek elriasztására is fő szempont. Maga a kutya első terveim alapján nem lenne megkötve, bár ezzel nem tudom mekkora rizikót vállalok, ha netán kiszökne, megharapna valakit vagy bármi történik vele. Ezért ivartalanítom, a telek körbe van kerítve 1.5 méteres drót kerítéssel. Hétvégét kint töltjük, de hétköznap naponta 1-1 órára tudok kimenni, ezért gondoltam,hogy talán 2 kutya jobb megoldás lenne ne unatkozzanak. Kikötni nem szeretném, de ha szökős lesz akkor futóláncra kell majd tennem.... Ki mit ajánl? Milyen típust, mennyi kutyát, esetleg tanácsot a tartásukra. Köszönöm!
2012. nov. 27. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Sokkal többet érnél egy riasztó rendszerrel. Manapság már a kutya nem visszatartó erő. Megmérgezik, leszúrják, és milliom formában ártalmatlanítani tudják.
2012. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

A kaukázusi juhászkutyák hasonló célra lettek "tervezve". Még anno kicsapták őket a nyájjal együtt a hegyekbe és hónapokra ott hagyták őket bármiféle felügyelet nélkül,hogy őrizzék a nyájat a medvéktől meg a farkasoktól.

Bizonyos szinten önálló,nincs mindig az emberre utalva,és ha elég nagy a helye,szerintem szökni sem fog...

2012. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy óra... 23 órában gazda nélkül... Nem kutya kell neked, hidd el. Ennyi kapcsolattal képtelenség normálisan megnevelni egy kutyát, ha meg kettőt raksz oda, akkor ketten fognak unatkozni. Ha pásztorkutyát veszel, ami erre nagyjából alkalmas, pl. kaut vagy hasonlót, az veszélyes; ha nincs sok kapcsolata az emberekkel, főleg veled, nem fogod tudni irányítani. Ha meg valami kevésbé keményet választasz, az meg fog kattanni a hiányodtól meg az unalomtól, és szökni fog. Persze egy idősebb, esélytelen menhelyi keveréket akár ki is rakhatsz a telekre, de mondom, én jó szívvel semmilyen kutyát nem ajánlom egyedül élésre. Vannak remek mozgásérzékelő készülékek, amik bekapcsolnak és lejátszanak kutyaugatást, mindenki jobban jár vele.
2012. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Menj be menhelyre ott vannak kifejezetten olyan kutyák amik telek őrzésre vannak.
2012. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

A kutya nem egy eszköz hogy odarakod őrizni, ráadásul nem is hatékony.

Ha így állsz hozzá akkor neked max plüsskutyába rejtett riasztót javaslok.

De legalább gondolnád végig hogy most egy kutya mennyire ellenfele egy embernek, pláne ha meg is van kötve vagy futólánc tök mind1 ugyanaz.

Ha nincs ott ember aki tegyen bármit is akkor a kutya sem ér semmit sem.

Írásod alapján nem is értesz, és foglalkozni sem fogsz tudni vele, úgy hogy teljesen fölösleges.

2012. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

A legjobb házőrzők a kaukázusi medveölők ( börtönökben is igen gyakran használnak és szinte az összes orosz börtönbe van ) .

Viszont a kutya nem épp jó megoldás ha nem tudsz kint lenni . Mivel a mai világban már semmi se akadály . A kutyát megmérgezik , összeverik , stb. , a kamerákat és a riasztót meg már nem igazán érdeklik a betörők .


Egyébként egy nagy testű kutyának nem akadály a 1,5m-res kerítés . Ha kiszökik és valakit megharap vagy rosszabb esetben megöl valakit akkor börtönbe is zárhatnak .

2012. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutya, ha meg van tanítva és foglalózva van vele, megvéd. Hozzánk éjjel bemászott egyszer egy cigó, de aztán gyorsan ki is takarodott, mivel a németjuhászom majdnem széttépte.

De neked nem való arra a telekre kutya, mert csak egy szegény, idegbeteg, láncra vert állat lenne belőle. Inkább vegyél riasztót.

2012. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
81%

Ha van kerítés és nem mászós a kutya és valami nagy testűt ajánlanék. de mivel napi 1órát lennél vele és nem ott laksz szerintem hanyagold a kutya dolgot! lehet hg a kutya öngagában nem is mászós de unolmabol valószinű elszökne..

olyan helyre nem ajánlok kutyát ahol nincs kinnt senki és egyész nap egyedül van

2012. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Régóta szeretnék egy kutyát és gondoltam ott legalább lehet egy kutyám, ami lehet nem helyes döntés, de panelban nem tudok kutyát tartani. Kellemeset a hasznossal, hátha védené a területet is, de szeretnék vele jó kapcsolatot ápolni ami munka mellett nem biztos megoldható ( azért a demagóg dumát hagyjuk, sajnos a mai kutyatartó átlag napi 1 órát se törődik a kutyájával + egész hétvégét :) De az igaz,hogy a közelségemet nem érzi napi 24 órában... ) Riasztó nem megoldás mert semmi elrettentő ereje nincs, simán kipakolnak mindent a házból ott ahol több 100 méteres körzetben ember nem lakik..... nem hiszem zavarná őket... Alternatíva akkor nincs, hagyjuk,hogy megszedjék helyettünk az általunk termelt gyümölcsöket, zöldségeket...lopják el a fűnyírót, szivattyút...stb stb...
2012. nov. 27. 23:07
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy van más, aki rosszul tartja a kutyáját, nem kell neked is azt tenni.

De mondom, talán egy idősebb, nyugisabb, esélytelen menhelyi kutyát kirakhatsz, végülis jobb egy nagy nyugis területen unatkozni, mint egy kicsi stresszes kennelben. Elrettentésnek az is jó, ha csak ugatgat, ha a méretei elég impozánsak. Bár én még úgyis szabival kezdeném a szoktatást, és sokat járnék hozzá az első héten. És mondom, ez is csak nagyon talán, meg kell találni azt a kutyát, akinek ez ténylegesen és hosszú távon pozitív változás lenne az életében.

2012. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!