Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyabb eredményeket csak...

Komolyabb eredményeket csak border collieval, malinoissal lehet elérni?

Figyelt kérdés

(agility, obedience, frizbee engedelmes stb..)

Komolyabb eredményeket csak border collieval ,malinoissal lehet elérni? Most külföldi sikereket értek a komolyabb eredmények alatt."Érdemes" más fajtával versenyezni akarni?


2012. nov. 27. 13:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nagyon viccesnek találom hogy a border már maxi kategóriában van. Miközben nekem a kis kutyám 2.án lesz 5hónapos és már 23kiló..
2012. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Hát vicces nem vicces, ez a szabály. Nem kilóra vannak a kategóriák, hanem marmagasságra. Az én borderem 50 centi és 14 kiló... 43 centitől van a maxi. Szóval nem is alsóhatáros - megjegyzendő nehezebb egy 44-45 centis borderrel mint egy magasabbal..de egy túl magas 58-60 centissel meg már nehezebb, bár erre is van ellenpélda. A piteket meg hasonlókat testfelépítésük és a kötött izomzatuk nem teszi őket alkalmassá arra h eredményesek legyenek. Ez nem személyes sértés, ezek tények... Lehet szeretni vagy nem szeretni a bordereket - kinek-kinek szíve joga - de elvitatni a testi fölényüket nem lehet...mint egy etióp is mindig le fog futni téged vagy engem százon...


DE ez nem azt jelenti h bordered van és egyből nyersz.

2012. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nem csak velük lehet elérni! Csak ez a könnyebb út. Ha van egy kis kitartásod meg "karaktered" akkor nyugodtan választhatsz más kutyát. Ha mindenki beáll asorba akkor sosem fogják látni, hogy máshogy is lehet.
2012. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
48%

Mutass olyan kutyaFAJTÁT (nem csak egy "egyedet") amelyik ennyire homogénen tudja hozni az eredményeket. Ezen kívül érdemes megnézni egy VB eredménylistáját... vannak más fajták, top handlerekkel, de egyszerűen szinte(!!!) lehetetlen. Van egy-két jó mali, horvát juhász maxiban, de kb ennyi. Malit nagyon meg kell nézni h honnan veszel agilityre, mert a legtöbb nem tud eredményes lenni a méretei miatt.. agilityre egy kompakt, könnyű csontú, hajlékony, fordulékony és robbanékony kutya kell. A bc alapvetően ilyen, mert a munkája ezt megkövetelte.

És aki azt állítja h egy borderrel "könnyebb az út", az vagy nem agilityzett soha, vagy nem volt bordere, vagy mindkettő...

2012. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=kI-sSs2n2LI

2012. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de látod magad? xD 'Mutass olyan kutyaFAJTÁT (nem csak egy "egyedet") amelyik ennyire homogénen tudja hozni az eredményeket. Ezen kívül érdemes megnézni egy VB eredménylistáját... vannak más fajták, top handlerekkel, de egyszerűen szinte(!!!) lehetetlen. Van egy-két jó mali, horvát juhász maxiban, de kb ennyi. Malit nagyon meg kell nézni h honnan veszel agilityre, mert a legtöbb nem tud eredményes lenni a méretei miatt.. agilityre egy kompakt, könnyű csontú, hajlékony, fordulékony és robbanékony kutya kell. A bc alapvetően ilyen, mert a munkája ezt megkövetelte.' Leírod, hogy miért könnyebb út a border, és aztán letolsz amiért én is azt mondom. xD Jóól van, nem baaj. Igenis könnyebb egy borderrel, akármennyire fáj. Mivel MINT UGYE TE IS MONDTAD, ha egy bordert veszel akkor az már szinte tuti, hogy munkamániás lesz. Mi ez ha nem könnyebbség? Egy gonddal kevesebb míg mások azon totóznak, hogy a kutyájuk akarjon dolgozni és utána hogy hozzák ki belőle. Azon kívül megsúgom: nem csak agility létezik szerencsére a világon. Nem sosem volt borderem, és soha nem is lesz. Ki nem állhatom őket (vagyis az atmoszférát ami körüllengi őket, mert persze nem a kutya a hibás), ez viszont nem azt jelenti, hogy sík hülye vagyok.
2012. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező.Szerintem ebben a kérdésben is fordítva ülünk mi magyarok a lovon!Valamiért ha valamit szeretnénk mindig külföldre tekintgetünk,különböző túltenyésztett fajtákért rajongunk(tisztelet a kiváló tenyésztőknek),nem veszünk tudomást saját tenyésztésű,kiváló adottságú kutyáinkról.A helyedben én elgondolkoznék a Mudin,keress mudi agilityre a youtubon.Van egy másik kevésbé ismert magyar fajta szerintem az is kitünő választás ez az úgynevezett SINKAkutya.A fajta egy reprezentánsa egy GYOPÁR nevű kutya azt hiszem a RASZTARI puli kennelben él ő is.Ez a kutya szerintem lezúzna akármilyen angolszász fajtát,ha agilityzne.Gyopár egyébként terel.Van róla is videó a tubon.
2012. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"Leírod, hogy miért könnyebb út a border, és aztán letolsz amiért én is azt mondom. xD Jóól van, nem baaj."


Nem azt mondtam h könnyebb, értelmezd amit írtam, vagy ne lásd bele a saját szereotípiáidat. Azt mondtam, h a testi adottságai megvannak hozzá. De ez nem jelenti azt h könnyebb. A lehetőség bennük van, ennyi. De persze ott se mindegyikben. De más fajtákkal összehasonlítva arányosan előbb találsz egy jó felépítésű bodert, mint egy jó felépítésű malit. De ennyi.

Ha borderrel olyan könnyű lenne, akkor nem jutottam volna ki 3 világbajnokságra az elmúlt években a "nem borderemmel". De világviszonylatban már sehol sem voltam. És nem azért mert ő kevésbé motiválható, nem munkamán, vagy mert nem tanul olyan gyorsan - hanem mert vannak fizikai korlátai. Pont. És megsúgom Neked, nem nyertem még VBt a borderemmel...mert egy borderrel minden csak kívülről néz ki könnyűnek.

És meg ne haragudj, de az a kutya akivel "azon totóznak, hogy a kutyájuk akarjon dolgozni és utána hogy hozzák ki belőle" az a kutya (nem a fajta!!) nem alkalmas versenyszintű agilityre és az életben nem lesz eredményes nemzetközi szinten. Egész más dolgokról beszélgetünk...

Másrészt ezt úgy mondod mintha csak a border lenne munkamániás és az összes többivel "azon kéne totózni h akarjon dolgozni". Szintén csak halkan jegyzem meg, h rengeteg kutya van akikkel kölyökkoruktól nem kell szenvedni a motiválhatóságon, mert van. Ezt hívják drive-nak. És igen, ez általában vagy van a kutyában vagy nincs. De ha agilityre veszek kutyát - és tök mindegy milyen fajtát -, akkor az alap elvárás számomra h a kutya legyen drive-os, legalább zsákmányos, de ha lehet apportos. Innen indul egy jó agilitys kutya. Második a jó testfelépítés. Harmadik a megfelelő alapozás és tréning + a jó felvezető. És ezek összessége sem garancia a sikerre, ha maga a PÁROS nem kimagasló - nem külön csak a kutya vagy csak a gazda, hanem együtt. De ezek egyike sem hiányozhat.

Egyébként ez kb olyan kérdés, h futóversenyen csak afrikai származású érhet el jó eredményt? Egyszóval genetikával vitatkozol.


És természetesen nem minden az agility, de itt most kifejezetten erre (is) kitért a kérdés, úgyh engedtessék meg h ez irányba válaszoljak, ha már ehhez értek valamennyit.


A mudi jó lehet agilityre, de ott is meg kel nézni h honnan veszel. Illetve inkább a midi mudik a jobbak. A maxiba növő mudik a fent leírtak miatt nem fogják felvenni a versenyt a borderekkel. Meg nagyon kevés jó maxi mudi van Mo-on. Egyébként éppen most van egy nagyon jó alom akik közül 3-4en mostanában kezdtek versenyezni...ők nagyon ígéretesek... Kíváncsi vagyok.


Sinka meg úgy ahogy van felejtős, mivel nem homogén fajta, másrészt pásztorkutya a maga majd' 70 centi marmagasságával és legalább 40 kilójával. Ez a komment megint csak a mondjunk valamit kategória volt

2012. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Mert testfelépítésében nem alkalmasak a nemzetközi szintű agilityre. Ennyi. 25-30 kilót mozgatni, kötött izomzattal nem ugyanazt a teljesítményt fogja hozni mint egy border a 15-18 kilójával és gumiszerű testfelépítésével.

Egyébiránt "szoktak", csak mivel a világversenyekre mindenhol válogatók vannak, így nem véletlen h ilyen kutyák nem jutnak be, mivel vannak náluk eredményesebbek. És a kérdés az volt lehet-e eredményesnek lenni és nem az h jók-e... nem a motiválhatósága és energikussága lett megkérdőjelezve a piteknek és társaiknak."


egyrészt, nem kizárólagosan az agilityről volt szó, a kérdésben szerepel három másik sport is. a magam részéről általánosságban értettem, hogy egy közel univerzális fajtáról van szó (nem alkalmas falkasportokra, és a hideget sem bírja, de egyébként szinte minden másra tökéletes).

másrészt, ha még nem láttál IGAZI pit bullt (ami a válaszodból erősen érződik) akkor inkább ne írjál róla semmit, mert ilyen butaságok származnak belőle...

a pit bull terrierek igen ritkán érik el a 25kg-ot, azt is főleg a kanok, vagy a "kanapé kondis", elhizlalt jószágok. amire te gondolsz, az esetleg a bully, vagy a staff, vagy az expresszes hulladékok... versenyeken (súlyhúzón) már egész sok kutya indul 20kg alatti súlycsoportokban is.

a kötöttség meg egyedfüggő, az eredeti felhasználási körükben egyaránt fontos volt a gyorsaság, a kitartás, az erő, a bátorság és a fordulékonyság, ez a tulajdonság különböző edzési módokkal fokozható is.

21kg-os kan, rengeteg leszármazottja él Mo-n

[link]

2012. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

"Sinka meg úgy ahogy van felejtős, mivel nem homogén fajta, másrészt pásztorkutya a maga majd' 70 centi marmagasságával és legalább 40 kilójával."


mondd, láttál már sinkát?

2012. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!