Állati szőrre való allergiás családtaggal kertben tartható kutya?
Azok, akik allergiások az állatszőrre tarthatnak egészen nyugodtan kutyát, csak nem mindegy, hogy milyet. Fontos tudni, hogy az allergiát kiváltó tényezők kutya esetében valójában olyan fehérjék, amelyek a kutyák nyálában, illetve a korpa formájában megjelenő elhalt bőrsejtekben találhatók meg. Tehát az ember nem a szőrre allergiás, hanem a vedlés során keletkező korpa fehérjéire.
Érdemes tudni viszont, hogy az egyrétegű bundával rendelkező kutyák nem váltanak ki heves allergiás reakciókat, míg a két rétegű bundájúak igen, mert ők több szőrt vedlenek le.
Az sem mindegy, hogy mekkora a kutya, mert ugye kisebb kutya, kevesebb szőr, kevesebb vedlés. És ha ugatós, arról érdemes leszoktatni, hogy feleslegesen ne magyarázzon, mert az ugatással nyál is kerül mindenfelé és ezzel allergiás reakciót kiváltó fehérjék is.
Érdemes tartani egy szőr összeszedő hengert és mindig legyen tisztaság, akkor nem lesz gond.
Nekünk a családban van allergiás és a yorkie-val semmi gondja nincs.
Remélem ér valamit a válasz.
Köszönöm szépen a válaszokat!
Az uszkár mellett döntöttünk egyelőre. Utána olvastunk, tanulmányoztuk a témát.
Javasolták, hogy az allergiás családtaggal menjünk el tenyészetbe, ahol próbálja ki, valóban nem okoznak a kutyák semmilyen allergiás tünetet. A tenyésztő, akivel beszéltünk, akinél számunkra tetszetős kiskutyákat találtunk, azt ajánlotta, kössünk egy szerződést, ami szerint hajlandó visszavásárolni a kutyát, ha 1 hónapon belül kiderül nem tud az allergiás családtag együtt lakni a kutyussal. Nagyon fair ajánlatnak gondoljuk ezt!
Napokban megyünk hozzá, megnézni a kutyusokat :-)
2:34-től mutatják be, miért nem allergizál az uszkár:
Nekem van ismerősőm allergiás volt a parlagfűre. Nagyon megunta utána járt a témának egyszer fogta magát ki ment egy olyan rétre eltölteni egy délutánt ami tele volt parlagfűvel.. haza ment vitt belőle haza főzőtt belőle teát megitta..
Megcsinálta egy párszor neki elmúlt.. Persze ez egyed függő is lehet valaki otthalt volna meg.. Csak gondoltam leírom hogy van ilyen.
Kutyaszőr-allergiásként együtt éltem egy lakásban egy kutyával- semmi gondom nem volt egy fél évig (csak a doktorom nagyon rosszallotta, de az nem zavart, mert tünetmentes voltam); azután annyira durva dolgok történtek a családban amik lelkileg megviseltek ÉS már rögtön aznap előjöttek a tünetek.
Azután, volt olyan, hogy amikor vidékre utaztam haza pl évente egyszer-kétszer, mindig tudtam hogy két nap K.O. Mert a macskaszőrre is allergiás vagyok, és a gyógyszereket meg alapból utálom. De ha szedtem is, a szombatom-vasárnapom azzal telt, hogy a szememet dörzsöltem stb. Két nap múlva már oké volt, és ha hosszabban voltam ott, már elő se jött. Szokás kérdése. És valahogy szerintem összefügg a mentális egészséggel is, energiaszint kérdése az egész (?).
Érdekes a sors.
A számunkra ideális küllemű uszkárt keresgélve eljutottunk egy kutyaiskolát vezető uszkártulajdonos hölgyhöz, aki allergiás a kutyaszőrre, általa megtaláltuk a számunkra megfelelő kennelt. A tenyésztő hölgy pedig pollenallergiás. :-)
Tőlük a következőt hallottuk:
Ahhoz azonban, hogy ne allergizáljon egy uszkár, az szükséges, hogy maradéktalanul tisztán legyen tartva. Ez a típusú szőrzet valóban nem allergizál, de ahogyan a hajunkra tapadó por és pollenek igen, úgy azok a kutya hajára, szőrére is ugyanúgy ráragadnak, és az ugyanúgy allergiát válthat ki. Ha szükséges pár naponta fürdetni kell a kutyát.
Ezért megeshet az is, hogy valaki azt hiszi a kutyára allergiás, miközben "csak" az állatra tapadt pollenekre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!