Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kutyám orra meleg?

Baj ha a kutyám orra meleg?

Figyelt kérdés
A foxim nem bírja a meleget.Folyton az alvóhelye mellett fekszik a kövön.Simogatás közben nekem nyomja az orrát ami nagyon meleg szokott lenni. Aggódom miatta.3éves.Nem bírnám ki ha valami baja esne az én játékos kis foximnak.
2009. aug. 4. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
ventilátor
2009. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy melege van, de ha száraz is az orra, akkor esetleg lázas is lehet. Kapjon sűrűn friss ivóvizet, minél hűvösebb helyen legyen és én ilyenkor azt is szoktam csinálni, hogy jó hideg vízzel mosom fel a padlózatot ahol a kutyus van. Persze hagyom megszáradni. Szoktam hideg vizes törölközővel is hűtögetni.
2009. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A ventillátornál arra vigyázz, hogy ne menjen közvetlenül rá és a zsinort se tudja elrágni, vagy felborítani a ventillátort.
2009. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válasz tényleg hasznos. Óránkét szoktam cserélni a vizét és naponta ha meleg van szivaccsal áttörölöm.
2009. aug. 4. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, amit csinálsz! :) Ebben a melegben nem nagyon lehet többet tenni a kutyáért sajnos.

Nálunk: több árnyékos hely (szerencsére nálunk van egy 3 házfal által árnyékolt rész, közepén a pince lejáró, ami hideg marad egész nap, ott szokott hűsölni, plusz a teraszon a sarokban a csempén), vízcsere, és én is benedvesítem a buksiját meg a testét naponta többször. Minden este, amikorra lehűl egy kicsit a levegő, megyünk fürdeni a Dunára. A délutáni nagy melegben nem merek elindulni vele, ahhoz azért messze van a Duna.

2009. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
örülj, hogy nem A KUTYÁD MELEG.
2009. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

láttam egy kulfoldi lappban egy vicces de hasznos kutyahusíto képet, amikoris egy nagydarab jégkockán tartja a fejét egy retríever és úgy pihen a forro nyári napon.Ebbol arra kovetkeztettem, hogy ezt meg lehetne oldani úgy, hogy egy muanyag zacskot megtoltunk vízzel, majd elkotjuk és a mélyhutoben lefagyasztjuk, kitesszuk a kutya kozelébe és o akkor husul tole amikor jol esik (persze amíg nem olvad el)

Azért nem fektetném rá a kutyát de mellette nyugodtan el lehetne és husítene.

2009. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!