Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hajlandó a 3 hónapos...

Nem hajlandó a 3 hónapos kutyám kint pisilni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Eddig pelenkára volt szoktatva, de most hogy megkapta az oltásokat és levihetem, nem hajlandó kint végezni a dolgát. Ha órákig lent vagyok vele, akkor megvárja amíg felhozom és a lakásban pisil. Mit tehetnék?
2012. szept. 26. 19:57
 1/8 anonim válasza:
0%

várd meg míg pisil kint.

Nem hiszem hogy 10 liter elfér benne..

Esetleg adj rá kint pelenkát..

2012. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Összezavartátok a pelenkával sajnos, erre szokták azt mondani, hogy csak olyat szabad neki megengedni kölyökként, amit felnőtt korban is szabad. Nehéz lesz mert nem érti, hogy most miért nem pisilhet oda ahová eddig. Vidd le a pelenkát az udvarra vagy ahová szeretnéd h pisiljen, vagy ha bepisil töröld fel valamivel, amit kiviszel mikor mentek ki, érezni fogja a saját szagát ezért jó eséllyel oda fog pisilni :)
2012. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok híve a pelenkázásnak, de muszáj mert ha ébren van fél óránként pisil vagy kakil és annyiszor nem tudom levinni...

Amúgy nagyon sok víz elfér benne, mert most kint volt kb 4 órát és addig nem pisilt amíg haza nem hoztam.

2012. szept. 26. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
vidd le a pelenkáját, és ott pisiljen. és a lakásban takaritsd fel a szagokat, és ne legyen lennt pelus.ha lennt kibirja, hogy 4 órát nem pisil, akkor fennt is ki fogja. habár 4 óráig még nagyon kicsi ahhoz, hogy tartogassa. Adhatsz neki kevesebb vizet is, már annyira nincs kánikula.
2012. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Képtelen vagyok elhinni, hogy te 3 hónapos koráig ki se vitted bár még annyira se, hogy elvégezze a dolgát és képes voltál pelenkázni. Ne csodálkozz ha nem akarja kint elvégezni a dolgát, mert azt hiszi, hogy azt a pelusba kell, mert te erre tanitottad. Az én kutyám 3 hónaposan már szobatiszta volt. Probáld ki, hogy ne tegyél bent semmi kép rá pelenkát és ha vénetlenül bent akarná végezni a dolgát rögtön állitsd le benne, szólj rá, hogy nem szabad és rögtön vidd le, és ha kint elvégzi dicsérd meg érte. Vidd le gyakrabban, de bent ne tegyél többet rá semmikáp pelenkát többet.Amig bent pelenkát fogsz továbra is tenni rá addig nem fogod tudni leszoktatni. Egy ideig lesznek balesetek mivel eddig ő bent nem kellett kontrolálja magát és akkor végezte a dolgát a pelenkába amikor rájött és most meg fog kelleni szokja, hogy bent nem szabad. Ahogy az előzők is irták pelust csak kint lásson esetleg letéve a földre, hogy érezze a szagot és rájöjjön arra, hogy ott kell elvégeznie a dolgát.
2012. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5ösnek kutya pelenka nem a kutyán van :)

És nem az a hibás aki nem viszi ki a kutyát sokáig hanem az állatorvosok akik riogatnak mindenfélével. Az emberek nem merik kivinni. az utolsó oltás után 10napot kell várni elvileg ami fizikailag logikus is hogy védett legyen. Csak az kutya szocializációjárol meg az ilyen pelusos problémákról elfelejtenek szólni a dokik :/

2012. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os, kösz az általános tudásomért a felvilágositást, de ténleg nem tudom, hogy rá teszik vagy sem :)), mert nekem eszembe se jutna ilyen, hogy a kutyát az első pillanattól fogva ne arra szoktassam, hogy kint végezze el a dolgát. Védőoltás ide vagy oda de nem kell ennyire eltúlozni a dolgokat, hogy a kutyát bár még annyira se vinni ki, hogy elvégezze a dolgát.
2012. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi is pontosan így jártunk, próbálj meg addig lent lenni a kutyával amíg nem kell neki pisilnie. Esetleg miután jól lemozgattad itasd meg akár több alkalommal is. Egyszer átszakad a gát és akkor hatalmas dicséretben részesítsd. Az enyém nagyon félt az elsőnél, közel fél napig kellett noszogatni még picit nyüsszögött is. Megértem, hogy eddig nem merted vinni, amíg nincs meg a teljes védettsége pl lakótelepen nagyon lutri hogy elkap-e valamit.
2012. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!