IKEA-ba be tudom vinni a kutyám?
Jaj ne értsetek félre, megértem hogy nem lehet bevinni és nem is fogom. Csak szerettem volna elmondani a véleményem. Megértem hogy nem engedik be mert az ebtartók 65% nem foglalkozik a kutya nevelésével és nem lehet kiszűrni a jól nevelt nem jól nevelt kutyákat.
De kérdem én külföldön miért sétálgatnak ilyen boltban kutyával? És érdekes nem láttam se kutya pisit se kakit az ilyen boltokban.De morgó vicsorgó kutyát se (Kivéve egyszer kutyinak hasmenése volt de gazdi egyik fele takarította fel zsepivel a másik meg rohant az információhoz takarító szerekért) Itt már nem az a kérdés hogy szabad vagy nem hanem hogy miért ilyen a kutyatartók többsége. Mióta kutyánk van nem múlt el hét hogy ne léptem volna kutyagumiba (lehet lottóznom kellene). Én meg költöm a pénzt a zacskókra.
Jó kis diskurzus kerekedett pro és kontra.
Amúgy mi 2 éve próbáltuk meg az ikeát,de ott láttam, hogy kinn van a kutya tilos jel - és jól felhúztam magamat (mert Ausztriában be lehetett vinni) és mi is Pestre ruccantunk uúgy, mint te..
Németországban láttam először, hogy germánok a shoppingolásra viszik a családi kutyát (ez először 18 éve volt)-de ott az egész család megy, a férfiak is mennek a feleséggel, barátnővel, gyerekkel - így kutya is megy. Én sem láttam sehol kutyát a C&A-ban, lakberendezési boltban stb odadörgölőzni a ruhákhoz,tárgyakhoz, mert eleve csak a jólnevelt kutyik mentek..Akkor még furi volt.
Azóta nekünk is van kutya és igenis szeretném néha bevinni egy-két helyre-persze nem élelmiszer üzletbe.(Kint egyébként az ikeában egy csomó kutyás, macskás cucc van..)és valóban előbbre tartanak állattartási kultúrában. Én viszont naív és optimista lévén feltételezném Mo-n is, hogy aki ilyen helyre beviszi az állatot, az tudja, mit csinál..Persze azzal is egyet értek, hogy mi még nagyon nem tartunk ott.. lásd kutyakaki, nevelés...
A BH vizsgás felvetés nem rossz, de nem lenne életképes. Egyrészt sokszor nem elég komoly maga a vizsga se, bár a semminél tény, hogy jobb. Másrészt rengeteg gazdi van aki miután már megvan a vizsga túl sokat lazít és elhanyagolja a további nevelést, gyakorlatokat, így a kutyája igaz vizsgás, de fél év múlva újra húz, nem jön vissza... (ismerek több ilyet). És a BH vizsga is maximum arra lehet garancia, hogy a kutya annak az embernek szót fogad, "működik" akivel letette.
Sokan szintén meg kiadják bentlakásos képzésre, a kiképző levizsgáztatja, a gazdi meg ugyanúgy nem bír vele.
Az itthoni állattartási kultúrán kéne elsődlegesen változtatni és ezt követően valami olyan vizsgát kitalálni ami a gazdinak is ad egyfajta 'jogosítványt'.
Nem olvastam végig a sok választ, csak szemezgettem.
Én nem örülnék neki, hogy ha a leendő új szőnyegem kutyahúgy szagot árasztana, vagy kutyaszőrös lenne. Itt nem arról van szó, hogy mennyire nevelt az állat (vagy hogy milyen szépen viselkedik), hanem van szőre, szaga, nyála + nyilván, jól esne neki új területeket megjelölni...
Én így látom vásárlói szemmel. Az oly hűn emlegetett külföld sokkal igénytelenebb több szempontból.
A kutya nem gyerek, hanem egy állat, akit az élelmiszer boltba sem viszel be (remélhetőleg).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!