Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Anyámék altatni...

S. O. S Anyámék altatni akarják a kutyájukat, agresszív, hogyan lehetne megnevelni inkább? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy tacskóról van szó. Én nagyon szeretem, bár már rég nem lakom otthon...sajnos. Ugyanis én nem hagytam volna idáig fajulni a dolgokat.


A helyzet a következő. A kialakult helyzet 1000000000000%-ban anyámék hibája. A kutya tény és való domináns, és elég agresszív. DE: anyámék basznak szocializálni, basztak megtanítani neki alapvető dolgot, pl nem is sétáltatják, mer minek mikor akkora a kert, h annyit fut amennyit akar- ez igaz is, de nem és nem tudtam nekik megmagyarázni h NEM ez a lényeg. Aztán kezdett a fejükre nőni. Agresszív lett, védelmezi a bungiját. Mondtam, h vigyék el heréltetni, hátha az segít. Áááááá hát én h képzelem, ez olyan barbár, meg szegény kutya. Na tessék.


Amúgy fura a helyzet, mert idegent még soha nem harapott meg semmiért, mindig csak a családot, és mindig akkor, ha a falkavezéri szerepkörét érzi veszélyben. Tényleg azt hiszi h ő a főnök. Legutóbb az oltásnál iszonyatosan megharapta egyiküket, úh most azon gondolkodnak, h altassák-e el.


Nem látok ki a pipától!!!


Nem ám vigyük kutyasuliba, v heréljük ki, nézzük meg, lenyugszik-e, vagy kérjük szakértő segítségét stb. Áááááá nem. Altassuk el. Mert az gondolom kevéssé barbár, mint a herélés. Ne kérdezzetek, nem értem a logikát...


Mindegy. Igazából mindenféle megoldás érdekelne. Hogy mit lehetne tenni? Pl a herélés segítene-e tényleg- mert ugyan ezt olvastam, de fiú kutyám még sosem volt. Vagy a kutya suli stb. Aztán ha erre nem hajlandóak akkor hova vihetném a kutyát, ahol esetleg befogadnák? Fajtamentők, v valaki? Én sajnos nem tudom vállalni, mert a jámbor ebek is mind hülyére vesznek...nem vok egy falkavezér alkat sajna.


JA! Még egy adalékanyag. Beköltözött anyáékhoz egy cica, azt nem bántja, sőt eskü a macska a főnök. Tényleg nem értem mi történik, valaki elárulná a megoldást?


Előre is köszi válaszokat.


Ítélkezni nem kell, azt majd bízzátok rám, csak TANÁCS kell.



2012. szept. 11. 17:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

vedd rá őket,hogy vigyék kutyasuliba és akkor kifizeted a felét vagy az egészet..

de amúgy ha ők nem akarják,hogy meg változzon a kutya akkor nem is fog, a gazdának kell eldöntenie,hogy tesz e a kutyáért vagy sem,de ha már az altatás van szóba nem hiszem,hogy a változás érdekében tesznek vmit..

hisz a kutyasuli is azon alapul ,hogy a gazdinak meg kell fogadni a tanácsokat és minden nap minden órában gyakorolni és gyakorolni és ez nem az egyik napról a másikra fog megváltoztatni a kutyát,több hónapba is beletelhet, szóval csak akkor változhat meg a kutya ha a szüleid is másként látják a dolgokat,ha nem látják másképp,akkor sajnos marad az elaltatás vagy menhely,fajtamentők..

2012. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, az a helyzet, hogy hülyeség ellen nincs orvosság. A tökölés javíthatna valamelyest a helyzeten, de meg nem oldaná, szakember pedig baromira kellene nektek. Ha erre kaphatók, próbáld rávenni őket minél hamarabb. Egy szakember személyes érintettség nélkül hatékonyabban tudja elmagyarázni, hogy miért gáz a helyzet, szóval ha neked nem is hisznek, intézhetsz legalább egy beszélgetést hozzáértővel. A Cerberos kutyaiskolában például van ingyenes tanácsadás, ők is korrektül el tudják magyarázni a helyzetet, látogassatok el oda családilag kutyástul, hátha sikerül rávenniük anyádékat, hogy maradjanak is ott szocializációra és rakják rendbe a kapcsolatukat a kutyával. Amúgy meg nyomd a kezükbe Cesar Millantól a "Csodálatos kutyadoki" című remekművet, ő elég türelmesen és kedvesen, egyáltalán nem offenzíven magyarázza el, miért kicseszés a kutyával, ha elkényeztetik, és hogyan lehet orvosolni a dolgot. Hátha felnyitja a szemüket kicsit.

Ha meg minden kötél szakad, akkor fajtamentők vagy Állatvédőrség, ők talán tudnak segíteni. Sok szerencsét!

2012. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos ezt a kutyát vinni sehova nem lehet. Támad nyakörvre, pórázramindenre.Autó szóba sem jöhet...teljesen el van cseszve... nem tud valakit aki esetleg el is megy elcseszett kutyát idomítani? Lehet, az lenne a legjobb. Talán az öcsém- most lesz 14- hajlandó lenne bevállalni a falkavezér szerepét, és tanítani, ha megmutatja neki valaki hogyan. Csak ő se mer packázni a kutyával...
2012. szept. 11. 20:09
 14/17 anonim ***** válasza:

Tudom milyen a kutyád, mert nekem is hasonló viselkedésű kutyám van. Én is soká vettem észre, ezért nehezen haladunk. Nálunk annyi a pozitívum, hogy pórázon tud közlekedni.

Nos, anyukádékkal el kéne beszélgetni keményen, és ha ki akarnak térni, akkor is elmondani nekik a dolgokat. Nagyon nagy tévedésben élnek. Az öcséd simán tudná kezelni a kutyát, ha akarja, és eldönti hogy végigcsinálja. Első az: Ráadom a nyakörvet, pórázt, és hadd hisztizzen. Majd abbahagyja. Szoktatni kell folyamatosan, kint az utcán már egyből elterelik a figyelmét a szagok, illatok. Nem nehéz, csak okosan kell eljárni. Napi egy sétától lehet javulna a helyzet, nem unatkozna annyira.

2012. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Két alapvetés van, amivel a legamatőrebb gazdi is el tud kezdeni dolgozni.

Az éhes kutya okos kutya, a fáradt kutya pedig jó (és boldog kutya).

Tehát amíg nincs jobb megoldás (kutyasuli) addig is el lehet kezdeni operálni azzal, hogy a kutya kizárólag kézből, és kizárólag helyes viselkedésért falatonként kap enni, és mellette annyit van mozgatva, hogy ne legyen energiája rosszalkodni.

Ehhez nem kell túl sok szaktudás, és mivel nem használsz büntetést, csak jutalmazást, túl nagy hibát sem tudsz elkövetni.

Persze ennél sokkal kifinomultabb módszerek is vannak, ha van rá nyitottság, és ez csak nagyjából fogja megodlani a problémát, nem teljesen, de már ennyivel is nagyságrendekkel javulhat a viselkedése.

2012. szept. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Van egy csomó ember, aki vállal elcseszett kutyát háznál is, sőt, a legtöbben, akik foglalkoznak ilyennel, tudják, hogy otthon lehet a legjobban megoldani ezeket, mert kutyaiskolán sokszor nem produkálja az állat azt a viselkedést, amivel gond van. Merre laktok? Ha Budapest, írj rám :)

Amúgy az sajnos nem elég, ha egyvalaki elkezdi normálisan kezelni a kutyát, attól még a többiek miatt ugyanúgy agresszor lesz. Bár persze sok dolgon lehetne segíteni így is, póráz, nyakörv, autó, agresszió tiltás, de nem lenne 100% a kutya, főleg, ha nincs jelen a főnök.

2012. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 14. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!