Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Anyámék altatni...

S. O. S Anyámék altatni akarják a kutyájukat, agresszív, hogyan lehetne megnevelni inkább? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy tacskóról van szó. Én nagyon szeretem, bár már rég nem lakom otthon...sajnos. Ugyanis én nem hagytam volna idáig fajulni a dolgokat.


A helyzet a következő. A kialakult helyzet 1000000000000%-ban anyámék hibája. A kutya tény és való domináns, és elég agresszív. DE: anyámék basznak szocializálni, basztak megtanítani neki alapvető dolgot, pl nem is sétáltatják, mer minek mikor akkora a kert, h annyit fut amennyit akar- ez igaz is, de nem és nem tudtam nekik megmagyarázni h NEM ez a lényeg. Aztán kezdett a fejükre nőni. Agresszív lett, védelmezi a bungiját. Mondtam, h vigyék el heréltetni, hátha az segít. Áááááá hát én h képzelem, ez olyan barbár, meg szegény kutya. Na tessék.


Amúgy fura a helyzet, mert idegent még soha nem harapott meg semmiért, mindig csak a családot, és mindig akkor, ha a falkavezéri szerepkörét érzi veszélyben. Tényleg azt hiszi h ő a főnök. Legutóbb az oltásnál iszonyatosan megharapta egyiküket, úh most azon gondolkodnak, h altassák-e el.


Nem látok ki a pipától!!!


Nem ám vigyük kutyasuliba, v heréljük ki, nézzük meg, lenyugszik-e, vagy kérjük szakértő segítségét stb. Áááááá nem. Altassuk el. Mert az gondolom kevéssé barbár, mint a herélés. Ne kérdezzetek, nem értem a logikát...


Mindegy. Igazából mindenféle megoldás érdekelne. Hogy mit lehetne tenni? Pl a herélés segítene-e tényleg- mert ugyan ezt olvastam, de fiú kutyám még sosem volt. Vagy a kutya suli stb. Aztán ha erre nem hajlandóak akkor hova vihetném a kutyát, ahol esetleg befogadnák? Fajtamentők, v valaki? Én sajnos nem tudom vállalni, mert a jámbor ebek is mind hülyére vesznek...nem vok egy falkavezér alkat sajna.


JA! Még egy adalékanyag. Beköltözött anyáékhoz egy cica, azt nem bántja, sőt eskü a macska a főnök. Tényleg nem értem mi történik, valaki elárulná a megoldást?


Előre is köszi válaszokat.


Ítélkezni nem kell, azt majd bízzátok rám, csak TANÁCS kell.



2012. szept. 11. 17:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben pedig magamhoz venném a kutyát. Ivartalanítás, kutyasuli, szakértő mind jó megoldás, próbálkozz hátha neked sikerül "megszelídíteni". :)
2012. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó csak ezzel mind az a gond, h egyelőre nem tudom magamhoz venni. Leghamarabb ha szerencsém van akkor, ha költözöm tovább innen, ahol lakom, mert ide nem lehet. Az meg ki tudja! Lehet h december, lehet h sokkal több idő. Ez az egyik. A másik meg, h már tényleg félelmetes a kutya. NEm teljesen szobatiszta, nem tud pórázon sétálni...stb. Ezt nem tudom bevállalni egy tömbben. HA az enyém lett volna, rögtön heréltetem és irány a suli. De már kajak félek tőle, ha bevadul. Amúgy meg iszonyat édes. Ha minden úgy van ahogy ő akarja...
2012. szept. 11. 17:30
 3/17 anonim ***** válasza:
Vagy elviszed magadhoz, vagy hagyod elaltatni.
2012. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos ide nem hozhatom az fix...
2012. szept. 11. 17:31
 5/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Állatvédőknél vagy Facen hirdesd meg akkor, add oda valakinek, aki ért hozzá.
2012. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az nem lenne rossz, de menhelyre ugye nem igen vesznek be agresszív állatokat sajnos. Valahogy anyámékat kéne rávenni, h kapjanak már észbe...
2012. szept. 11. 17:36
 7/17 anonim ***** válasza:
Amúgy normális állatorvos nem altat el egészséges kutyát, de ahogy a szavaidból kivettem gondolom nem (kert)városban laknak a szüleid, ott meg sok állatorvosnak nevezett embert nem a kutya, hanem a pénz mozgat. :S
2012. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy tacskó szerintem nem tudna akkora kárt okozni hogy ne vegyék be...
2012. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne ha az állatorvos nem altatná el. Csak nem tudom az is milyen orvos lehet mert állítólag NEM MERTE beoltani a kutyát, NEM HISZEM EL!!! Egy 10 kilós kutyát.Na ezek után attól sem várok sokat...
2012. szept. 11. 17:40
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Vagy egy menhely.


1./ A Ceasar Milan sorozat szerint a kutya akkor veszi fel a gazdáékkal szemben a falkavezér szerepet, ha úgy érzi, hogy a gazdáék ezt nem vállalják fel. Ugyanis az ő "genetikájuk" szerint ezt a feladatot valakinek fel kell vállalni, és ha nincs a közelben senki aki azt megteszi, megteszik ők.

Vagyis ha érzi azt, hogy az ember diktál, akkor ő azt elfogadja, és nem tör a falkavezérség szerepre.


2./ Kb. 2 éves volt az a tacskó, amelyik hozzánk került, az is fiú volt, meg is hagytuk ebbéli szerepét. :)))

De az első perctől kezdve az értésére adtuk, hogy mi diktálunk, és ő engedelmeskedik. És bizony megtette. Soha eszébe sem jutott, hogy szembeszálljon akárkivel, pedig 4-en voltunk mellette, és mindenkinek alávetette magát.

Ugyanúgy kertes házban, azt megtanítottuk vele, hogy az udvarban és a veteményes kertben tartson rendet, más kutyák, macskák nem lehetnek a telken. Tudta, hol a helye a rangsorban, hol a helye a lakásban. Imádtuk!

2012. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!