Genetikai hiba lehet?
Van 1 szuka tacskónk, aki decemberben lesz 2 éves. Jövőre akarunk kiskutyákat tőle és egy másik tacskótól. Ez eddig oké, de a mi kutyánknak a testvérének (akkor láttuk amikor elhoztuk őt) a farka rövid mint például egy boxeré, csak nincsen csonkítva. Ez talán genetikai hiba lehet? Mivel a kutyánk nem törzskönyves nem tudhatjuk pontosan mi lehet ez. Ha genetikai hiba, akkor a mi Sisinkbe is lehetséges, genetikai hiba van. (A másik tacsi nem a miénk, csak akkor láttuk a farkát amikor mentünk Sisiért) Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy ha Sisi tegyük fel genetikai hibás akkor a kiskutyái is azok lennének, és ez öröklődne így?
(Bocsi de nem vagyok otthon ebben a genetikában. Volt már tacskónk, és kölykök is, de nekik nem volt genetikai hibájuk.)
Szerintem se kockáztass. Véleményem szerint hordozhatja a te kutyád is azt a "génhibát", hiszen testvérek. Inkább, mondj le a szaporításról, nehogy beteg kiskutyák szülessenek, és én is azt mondom, hogy sajnos rengeteg árva állat van még így is, az embereknek őket kellene hazavinniük nem pedig pénzért vásárolniuk, főleg, ha nem akarják őket tovább tenyészteni... nekem is tacskó szukám van, de egyszer sem fordult meg a fejembe, hogy befedeztessem, mivel nem törzskönyves, nem ismerem az őseit, nem tudom, volt-e az ősei között valamiféle betegség, hajlamosak voltak-e a tacskóbénulásra stb... meg manapság a nem megfelelő pároztatás miatt "betegebb" kutyák születnek. Inkább ivartalaníttatom, neki is jobb lesz így :)
Egyébként nem kérdeztétek meg miért rövid a farka? Lehet így született, de lehet, hogy baleset érte...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!