Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz, hogy a kék szem genetika...

Igaz, hogy a kék szem genetikai hiba?

Figyelt kérdés
A helyszínelőkben hallottam ezt egykor, akkor furcsálltam, de gondoltam, miért állítanának nem valós dolgokat. És a minap szóba jött ez a tény, senki nem hiszi el, ezért megkérdezném, mennyire valós az állítás?
2012. jan. 24. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze,a kék szem,a fehér bőr,az intelligencia fejlődése mind genetikai hiba,mutáció,mondhatjuk úgy evolúció!
2012. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Genetikai _hiba_ definíció szerint nem létezik, mert nem létezhet (a hiba mindig szubjektív értékelés, ezért nem fér bele az objektív tudományos verifikáció kereteibe).

A szemszín alapvetően poligénes öröklődésű, a kék szemszínt pedig recesszív jellegűnek szokták tartani, mely állítólag egyetlen emberben bekövetkező mutációra vezethető vissza.

2012. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kékszeműség genetikai "rendellenesség". Egy öröklődő génhiba miatt az írisz pigmentációja hibás.
2012. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem genetikai hiba; genetikai hiba az, ami betegséget okoz, vagy máshogy rontja az egészséget. A kék szem nem betegség, az csak egy tulajdonság.
2012. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az albinizmusnak egy pàr fokkal enyhébb vàltozata.


(ha nem hiszed el, kérdezd meg Czeizel Endrét!)

2012. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 meszike91 ***** válasza:

Nem hiba mivel nem befolyásolja az ember túlélési képességeit.

Egy mutáció eredménye kb 10000 évvel ezelőtt.

2013. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!