Zsoldos Mariannról érdekelnének tapasztalatok! Járt már valaki nála?
Az előbb már törölték a kérdést, így itt is kiemelném, hogy nem szeretnék reklámozni semmit az égvilágon, nem a tükör módszert tartom a legjobbnak, csak - ahogy ezt lentebb is kiemeltem -, az én kutyám az tapasztalataim alapján az általuk használt módszerekre reagál jobban, attól függetlenül, hogy a cerberos módszere nekem jobban tetszik (de őket sem reklámozom!!!) ...Jézusom, már egy sima kérdést sem lehet feltenni?!
Véleményekre/tapasztalatokra lennék kíváncsi, első sorban Zsoldos Mariannal, másodsorban a tükör módszerrel kapcsolatban. Alapfokú tanfolyamra akartunk jelentkezni eredetileg, de a kutyám még nem kész rá (mentett kutya, elmaradt a szocializáció), így Zsoldos Mariannhoz irányítottak minket, akivel a hét vége felé találkozunk a suliban, hogy felmérje a kutya állapotát és megbeszéljük, "merre tovább".
Mi történik egy ilyen állapotfelmérés folyamán? Mire számíthatok/számíthatunk? Volt már valaki félős kutyával hasonló "első felmérésen"?
Igazából szinte minden tükrös (vagy konrétan Zsoldos Mariannal kapcsolatos) tapasztalat érdekel, nagyon sok olvasás után először a cerberos felé indultunk volna, de azt hiszem, a kutya igényeinek a tükör módszer lenne megfelelőbb.
Előre is köszönöm a válaszokat!
...és még egyszer... NEM reklámozok semmilyen módszert, vagy kutyaiskolát, vagy tanfolyamot, vagy kiképzőt, senkit és semmit az ég egy adta világon, csak más emberek véleménye/tapasztalata érdekel! TÉNYLEG!!!
(azoktól, akik fel tudják fogni a különbséget a reklám és a kérdés között, ezúton kérek elnézést.)
na ez most kicsit baromira reklám. ha csak egyszerűen felteszed a kérdésed, valószinűleg csak azok válaszolnak, akik ismerik. nekem pl. fogalmam sincs róla ki az a Zsoldos Mariann.
és egyébként meg baromira unalmas már ez a tükör, meg cerbi, meg a jó isten tudja mi még. ha annyira érdekel milyenek, akkor menj el, és nézd meg. De naponta kb. 100 kérdés válasz van ebben a témában.
Hú ezt a jóindulatot. Ez volt a felesleges válasz.
Én már írtam az előző kérdésedre is választ. Írj privit! Mi Rákoscsabai TÜKÖR-be járunk.
Szia!:)
Én tükrös vagyok, és jártam már félelmi agressziós és simán "csak" bántalmazás miatt félős kutyával is hozzájuk - bár én nem Mariannhoz, hanem Ágihoz.:)
Mariann az egész tükör terápia megálmodója, messze a legprofibb szakember, akivel eddig volt dolgom.
Több terápiás kutyájuk is van, vannak oldó és szabályfelállító kutyák, de Kópé például - Mariann egyik kutyája - egyszerre mindkettő, iszonyat zseni az a kutyus...
Egy ilyen felmérés nagyon változó, minden a kutyád reakciójától függ - az is, hogy meddig tart majd, mennyit bír el a kutya...
Az is változó, hogy meddig tart egy terápia. Van, akinek 3-4 alkalom elég, de vannak durvább esetek, ahol fél évnél is tovább tarthat.
Általában heti 1-2 alkalom. Ha nagyon durva a helyzet, és a gazdi nem áll a helyzet magaslatán, átmenetileg magukhoz is veszik kutyapanzióba, és csak később adják a gazdi kezébe az irányítást.
Nem tudom, mire vagy igazából kíváncsi...
Rosszat nem tudok róluk mondani.:)
Az tuti, hogy elrontani nem fognak semmit. Amikor én voltam először terápián, csak lestem, hogy kielemezték, mikor mit csinált a kutyám, mi mit jelent (még egy szájnyalás, egy lefekvés, egy pisi, egy fejfordítás, egy nézés, egy izomfeszülés, egy lábtartás sem véletlenül történik, és ezt ők úgy tudják, mintha kutyának születtek volna.)
Amúgy a problémától függ, hogy inkább az emberek, vagy inkább a kutyáik dolgoznak-e.
A félős kutyámnál inkább emberek dolgoztak, Kópé pedig építgette az önbizalmát, illetve jó példa volt, hogy nem kell félni az emberektől stb... (én el sem tudom mondani rendesen:))
A félelmi agressziós kutyámnál (inkább nagytestű kan kutyákra volt kihegyezve) fokozatosan vezették be, hogy szuka kutya, nagytestű szuka, kan, nagytestű kan, nagy kan és szuka, stb...
Nagyon fontos, hogy mindig csak akkora probléma elé állítsuk a kutyát, amit még meg tud oldani. Legközelebb pedig kicsit emelik a tétet, picit nagyobb probléma elé állítják, és így tovább.
Közben pedig végig mondják a gazdinak, mikor mi történik, és persze klikkereztek, ami nagyon meggyorsítja és megkönnyíti a dolgok menetét.
Ha a gazdi oldaláról is vannak problémák, azt is kezelésbe veszik, elmondják, milyen helyzetre miért és hogy reagáljon, amikor pályán kívül vannak, mit csináljon, mi mit jelent kutyául, stb.
Ha készen vagytok, indulhat az alapfok:) - Amúgy nagyon meglátszik az alapfokosokon, hogy ki volt kutyaoviban vagy terápián, mert azok a gazdik azért általában már jóval tudatosabbak...
Szerintem nagyon jól választottál, biztos lesz, aki lepontoz, de az az igazság, hogy Európa első 5 terápiás oktatójában tuti benne vannak Mariannék.
(Csak olyan pontozzon, akinek elrontották a kutyáját, ne olyan, aki nem is ismeri őket. Ja, és légyszi, a pontozók meséljék el, melyik kutyát és hogy rontották el, mert igencsak csodálkoznék, ha volna ilyen...)
Nagyon lényeges elem náluk a kreativitás... nem sablonok szerint haladnak, hanem mindig tűpontossággal igazodva a kutyushoz... pár hete volt épp tükör viselkedésterápia szeminárium, és ott vagy 25 kutyát láttunk... én csak tátottam a szám...:)
Eredményes terápiát és sok boldog kutyás évet kívánok!:)
Ja, és üdv a tükrösök közt, remélem, azért Te is megszereted majd a társaságot!;)
Utolsó előtti, kár, hogy nem lehet egyszerre több zöld kezet is adni :) PONTOSAN erre a válaszra vártam, teljesen leírtál mindent, amire így "első körben" kíváncsi voltam. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy jó döntés volt, és alig várom a péntek délutánt! :) Ha viszont már voltál náluk terápián, meg tudnád írni (akár privátban), hogy nagyjából mennyibe került (akár alkalmanként, akár a ti esetetekben)? Akárhogy bújom a netet, a terápiáról nem találok ilyesfajta információt... Gyakorlatilag közel mindegy, hogy mennyibe kerül (eredetileg egy teljesen más kiskutyát szerettünk volna vásárolni az álomkanom tenyésztőjétől, így van egy egész csinos "kutya-alap", amit most már az ő taníttatására szeretnék szánni), csak szeretek előre tervezni :)
A kutyus egyébként - a problémája miatt SAJNOS - már nem kiskölyök, tíz hónapos lesz jövő héten, és iszonyúan retteg mindentől, ami "él és mozog". Nem támad, még csak nem is morog, csak behúzódik egy sarokba, esetleg remeg. Emiatt a séták is problémásak, amint ember vagy állat kerül a közelünkbe, hazafelé kezd rohanni. Ez már csak azért is sajnálatos, mert egyébként szörnyen okos kis "dög", és ha nem találkozunk emberrel vagy másik kutyával (macskák, rágcsálók és madarak csak nappal izgatják, éjjel nyugodtabb) öt kilométert képes nagyrészt póráz nélkül sétálni (kereszteződések előtt megállítom, leültetem és megfogom a pórázt), a legtöbbször első szóra visszajön, de néha makacskodik, a múlt héten egyszer egyáltalán meg sem mozdult felém (nyilván itt is elrontok valamit, inkább miattam megyünk, mint miatta, egyszerűen valószínűleg rosszul nevelem, nem hiszem, hogy vele lenne gond).
Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, nem akartam untatni senkit, és köszönöm az összes választ (még az elsőét is, legalább tudom, hogy mi lehetett a gond a megfogalmazással - egyébként semmilyen cerbi-tükör vitát nem akartam kirobbantani, minkét módszert nagyon jónak tartom, de megint kiemelném, hogy azt hiszem, az én "mimóza lelkű királyfim" inkább a tükrös képzést kedvelné.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!