Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekeim kutyát szeretnének....

Gyerekeim kutyát szeretnének. Bolognai pincsre gondoltunk. Aki ismeri, megírná milyen. Mármint a viselkedése. Hogy kell gondozni? Mennyibe kerül? Köszi.

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 18:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az egyik fiammal vannak problémák (magatartási problémák, epilepszia). Sok helyütt olvastam, hogy az ilyen gyerekeknek jót tesz egy kutya. Arra gondoltam, ha állandó feladata van, felelősséggel tartozik egy másik élőlényért, akitől cserébe őszinte szeretetet és ragaszkodást kap, az jó hatással lesz a viselkedésére. Úgy tervezem, hogy velünk lesz a kutya a lakásban. A kert csak ráadás.
2012. szept. 3. 09:17
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy kis tökmagom, már felnőttként került hozzám. Imád mindenkit, a gyerekeket főleg. Ami viszont nagyon nyűgös, a szőre. Naponta fésülgetni kell, kertes házban hamar koszolódik is, és néhány havonta vági kell a szőrüket. Az enyémet ki tudtam deríteni hol született. Egy szaporítótól van, törzskönyve nincs, és sajna úgy néz ki patellás. A törzskönyv, szűrések ezért nagyon fontosak. Nemrég lett műtve egy ideiglenes kutyusom patellával. 60 ezer volt csak az egyik lába. Ha mindkét lábát műteni kellett volna, már kijött volna belőle egy törzskönyves, szűrt kutya.
2012. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kisfiadra tényleg könnyen lehet (sőt, szerintem biztos), hogy jó hatással lesz a kutyus, még az epilepsziájára is talán.

Jó választás ez a fajta, de nagyon figyelj oda, hogy a gyerekeid ne zaklassák állandóan.

A kutyának legyen biztosítva egy olyan hely, ahova bármikor elvonulhat, amikor pihenni akar, és ott SOHA nem zavarhatjátok.


Nagyon jó ötlet, hogy tavasszal érkezzen Hozzátok, így 3 hónapos korától járhattok vele kutyaoviba, ami szerintem nem kis élmény a gyerekeknek, és rengeteg hasznos dolgot tanulhattok a kutyatartásról - mert ahogy én most a lelki szemeim előtt látom, a 3 gyerkőc állandóan visongana, fölé magasodnának, magukhoz húznák, egyszerre beszélnének hozzá, stb, ami iszonyatosan frusztrálttá tenné a kutyát.

Meg kell tanulnotok, hogyan lehet bánni vele, hogy kommunikáljatok vele úgy, hogy ő is értse és ne keletkezzen zavar a fejében...


Ahogy írtad, hogy nem tudtad, hogy kell neki kutyatársaság (és az nem egy puli személyében merül ki), sok dolog lehet még, amit nem tudtok. Ez vezethet oda, hogy a kutyátok frusztrált lesz, pórázról kitámad, nem jön be ha hívjátok, étvágytalan lesz, netán még titeket is megmorog, a gyerekeknek odakap. (Mindezt úgy, hogy a gazdi csak széttárja a kezét, hogy "dehát mi mindig nagyon szerettük")



Szóval 3 hónapos kortól 7 hónapos korig (kötelezően) ajánlott a kutyaóvoda. Itt a kutyusotok megfelelően szocializálódhat (nem fog lefagyni, kétségbeesni, támadni, ugatni,... ha más kutyát lát), Ti pedig megtanuljátok a kutyázás alapjait. (És a kutyusotok is tanul jó pár elengedhetetlen dolgot.)


A tükörmódszeres kutyaovikat megtalálod a kutyasuli.hu oldalon.:)

(Ha nem Budapest közelében laktok, további tükör sulik térkép szerint: tukormodszer.hu)



És még annyit: csak törzskönyves kutyust vegyetek, ha ilyen fajtát szeretnétek. Akkor is, ha nem tenyésztés a cél.

Akinek ugyanis nincs törzskönyve, az mind szaporított. Ez annyit tesz, hogy ismeretlen, genetikailag gyakran túlterhelt, beteges szülőktől hoztok el kutyust. Sok szaporító orrba-szájba elleti a szukáját, aki ráadásul vacak tápon, maradékon él, így a kicsik szinte biztos, hogy defektesek lesznek. Az pedig annyit jelent, hogy súlyos százezreket is a dokinál hagyhattok.

(A Bolognese ráadásul divatos fajta, rengetegen szaporítják, ami szintén csak növeli az öröklött betegségek kockázatát.)


Tenyésztőnél én úgy tudom, 80.000 ft-tól kezdődik egy kiskutya ára, de lehet, hogy 100.000.


Ha úgy gondolod, hogy ez sok, akkor ajánlom, ne egy olcsó Vaterás Bolognese-t válasszatok, hanem vegyétek fel a kapcsolatot menhelyekkel, és az igényeiteket leírva kb. 30 kiskutyát fognak majd mutatni, akik gyerekszeretőek, higgadtak, stb...

(Noé állatotthon, Canispro Hungary, Kóborka, Állatvédőrség,...)


Egy kutyus tartása nem olcsó dolog...

Még menhelyről elhozva is 5-10.000 forint (amiben benne van a Chip (3500 ft) és az első oltások (~5.000 ft), + féreghajtás (~200-500 ft).


A tápok árát Te is látod, ezt nem írom le - de semmiképpen sem etetnék "Tescos táppal", a Darling, Chappi és társai inkább mérgek, mint kutyakaják... Ha olcsó tápot szeretnél, inkább válasszátok az Aldiból a Romeot...

(Persze kölyöknek kölyök táp kell, és legalább az első 1-2 évben érdemes minőségi tápot adni neki.)


Negyed- vagy félévente ajánlott a féreghajtás ismétlése, az oltási naptárat a gugliban is megtalálod.


Kell neki kutyafekhely, itató- és etető tál, póráz, nyakörv vagy hám, játékok minden mennyiségben, rágókák, ha kirándulni is szeretnétek, érdemes beszerezni olyan itatót is, a bolha és kullancs elleni spot on azt hiszem 3000 ft, és kb. 2-3 hónapra elég, a nyakörvből van 700 ft-os is...

Kell kakis zacskó, mert azt ugyebár fel kell szedni:)...

Én mindenképpen ajánlom, hogy klikkerezzetek, ez a gyerekek koncentrációját is javítja, hamar juttatja őket sikerélményhez, a kutyák pedig imádnak így tanulni (mondjuk csak a 13 éves gyermeked klikkerezzen szerintem, a többiek még kicsik ehhez és csak összezavarnák a kutyát.)

Ezt is tanítják a tüköroviban (és persze a normál tükörsuliban), de találtok róla infót a klikker.hu-n, vagy Vámosi Nagy Nóra KLIKK! című könyvét érdemes elolvasni.

Szóval ha klikkereztek, kell klikker, és kell jutalomfalat tartó... na meg jutalom:):)


Egy bemutató videó a népszigeti tükörsulisoktól:

http://www.youtube.com/watch?v=Gk4lyQmwBE4

Ezt mind klikkerrel tanították:)



Kívánok sok-sok boldog kutyás évet Nektek!:)

2012. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!