Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a viselkedése ennek a...

Milyen a viselkedése ennek a 2kutyafajtának? Hogy bírják ha kisgyerek játszik velük (5éves)? Mennyi gondozást igényel a szőrük? És átlagban mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
A Szibériai husky és Kínai kopasz kutya. (Tudom két teljesen különböző kutya de ezek érdekelnek)
2012. aug. 15. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A kínai kopasz kutyáról tudnék írni, nekem ilyen van, kopasz és powder puff is.

Abszolut agressziómentes, gyerekkompatibilis kutyák. Nálam nem jelentkezett az a tulajdonságuk sem, hogy idegenekkel tartózkodóak lennének eleinte, mert mindenkit kivétel nélkül elsőre elfogadnak, könyörögnek a simiért, hasvakarászásért.

Talán a powder kutyust ajánlanám neked gyerek mellé, ők aztán tényleg egész nap eltűrnék a nyúzást, dögönyözést felnőttől, gyerektől egyaránt. A szőrüket , ha nem kiállítási céllal veszed, hetente 3x elég alaposan átfésülni, és havonta füröszteni. Ja, és a pofinyírás,de ez nem muszály persze, bár nekem így tettszenek.

A kopasz, mivel ugye csupasz szegény, érzékenyebb lehet egy-egy erősebb odanyúlásnál, de akkor sem agresszív, csak nyafog egy sort, de azonnal kéri is az újabb simit.

Powder kutyust aránylag olcsón kapsz hobby célra, kevésbé keresett, mint a kopasz, így sokszor a tenyésztő nyakán maradnak, akár részletfizetést is kérhetsz némelyik tenyésztőnél.

A kopasz más tészta, hetente borotválni vagy egyéb más módon szőrteleníteni kell, fürdetni, és persze télen a ruha elengedhetetlen.

Üdv.

2012. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

A husky munkakutya, rengeteg mozgásigénnyel.

Úgy tudom, elég makacs tud lenni és öntörvényű, ha nincs lemozgatva és nem foglakoznak vele megfelelő módon.

Erős kéz szükséges hozzá, az biztos, én nem ajánlanám első kutyának.

2012. aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ! :)
2012. aug. 16. 00:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyértelműen a kínai kopasz kutya lesz akkor.:)
2012. aug. 16. 00:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Abból is a powder. Azt kint lehet tartani? Vagy csak bent?
2012. aug. 16. 00:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól h van szőre még nincs aljszőre, egyértelműen benti.
2012. aug. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendeben:)
2012. aug. 16. 00:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!