Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha ugat a kutya?

Mit lehet tenni, ha ugat a kutya?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy akárhányszor egyedül hagyom a kutyámat rettenetesen ugat és mivel társasházban élünk a szomszédokat ez igencsak zavarja. Több módszert is kiprobáltunk már, de egyszerüen nemtudjuk erröl leszoktatni. Mit ajánlotok?

2012. szept. 1. 15:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Alaposan leszoktam teremteni , amire meghúzza magát. A kapcsolatunk rendben van ezen kivül, enni csak akkor eszik , ha azt mondom tiéd, trükköket ügyesen tanulja, póráz nélkül szépen közlekedik, behívással sincsenek problémáink az ajtón is én megyek be és ki elsőként előre enged, az ugatás a problémás.
2012. szept. 2. 01:10
 12/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ő kitartóan órákig ugat amig hazaérünk, tehát ezzel az erövel soha nem mehetnék haza, ha ez az ugatásra ösztönzi őt, itt egy kis ellentmondást vélek felfedezni :)
2012. szept. 2. 01:13
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a problémám, de csak ha a másik kutyát viszem sétálni. Amúgy nagyon alázatos, engedelmes, és már kitanulta, hogy nem azonnal zendít rá. Borzasztó kínos, ha két óra múlva megyünk haza, és már messziről hallom, hogy zeng tőle az utca :S

Én is próbáltam, hogy csak a sarokig mentünk, vártam, ha ordított, visszamentem és leteremtettem. Nem használt, illetve ideiglenesen igen, de nem állhatok ott órákig állandóan. Főleg, hogy tudja, el sem mentem, mert nem ugatnak sorban a kutyák. Rafinált.

Úgy döntöttem, muszáj lesz venni egy ugatásgátló nyakörvet, mielőtt megmérgezik :(

2012. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az ugatásgátló nyakörvről csak annyit, hogy haverom is rakott a kutyájára, aki ráadásul nem volt nagy észlény, de azért kifigyelte, hogy a nyakörv csak a harmadik ugatás után vág oda, addig csak figyelmeztet. Szóval kettesével ugatott, pár másodperces szünetekkel.


Kérdező: az, hogy meghúzza magát a kutya, nem azt jelenti, hogy nem örül annak, hogy lát, csak azt, hogy tudja, hogy mérges vagy. Legyél erélyesebb, tényleg legyen neki kifejezetten rossz, ha berontasz és helyre rakod az ugatásért, ne csak kellemetlen. És persze utána azonnal menj ki, kezdd újra az egészet, mert ha bent maradsz, akkor végő soron hazacsalt vele, elérte a célját. Az első hangra megint berontasz, leteremted, bezavarod egy szoba távoli sarkába, és ezt annyiszor játszod el, ahányszor szükséges - ha viszont hajlandó akár csak öt percig is csendben maradni, akkor baromi nagy mosollyal az arcodon mész haza és örülsz neki, és otthon maradsz vele, vagy elviszed sétálni, vagy csinálsz bármit, ami neki nagy jutalom. De a legfontosabb tényleg az, hogy ne örüljön kicsit se annak, ha ugat és te rárontasz. Sok dolgot el lehet érni csak pozitív megerősítéssel, de egy csomót meg nem.

2012. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget! :)
2012. szept. 2. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!