Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha ugat a kutya?

Mit lehet tenni, ha ugat a kutya?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy akárhányszor egyedül hagyom a kutyámat rettenetesen ugat és mivel társasházban élünk a szomszédokat ez igencsak zavarja. Több módszert is kiprobáltunk már, de egyszerüen nemtudjuk erröl leszoktatni. Mit ajánlotok?

2012. szept. 1. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha ugat le kell permetezni vízzel.És ha csendben marad akkor jutalmazd meg.
2012. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De,ha nem vagyok itthon nem tudom ezt megtenni:)
2012. szept. 1. 15:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Google, szeparációs stressz és falkavezérség. Ez majd megmagyarázza, és segít megoldani.
2012. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2 honapja gyakoroljuk..a mi esetünkben nem hatásos sajnos. De lehetséges, hogy valamit rosszul csinálunk.
2012. szept. 1. 16:02
 5/15 anonim ***** válasza:

első vagyok:

Ha nem vagytok otthon akkor elég nehéz leszoktatni erről.. :/ de egyes emberek felveszik magnóra a hangukat és lejátsszák a kutyusnak míg nincsenek otthon.És olyanokat kell rámondani Pl. hogy "jóóóóó kutya vagy (és a neve)" Furcsa ötlet, de szerintem ki lehet próbálni :)

2012. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ez elég morbidan hangzik, de egy próbát megér! :D köszönöm!
2012. szept. 1. 16:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor valamit rosszul csinálhattok, mert olyan nincs, hogy ez nem hatásos :) Konkrétan mit tesztek, hogy megszűntessétek ezt az állapotot?
2012. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is szenvedett a szeparációs stressztől. Én úgy kezdtem, hogy "elmentem otthonról" 5 percre. Lementem a lépcsőházban egy emeletet, onnan még hallottam, ha rákezdte, olyankor visszamentem, "rátörtem" az ajtót és leszidtam. Ezt kb 4-szer kellett megcsinálnom, és onnantól csöndben maradt,aztán egyre oldottabb is lett, egyre tovább maradt egyedül,végül már szépen alszik egyedül is.Mikor csöndben volt, nagyon megdicsértem érte(persze,a többi falkavezérséghez kötődő dolgot is csináltam folyamatosan).
2012. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Minden nap otthonhagyjuk legalább egy fél órára, hallgatjuk, hogy ugat e , ha igen leszidom. Mielött elmegyünk teljesen közömbösen viselkedünk, nem szólunk hozzá ,nem figyelünk rá,miután hazaérünk is megvárjuk, hogy lenyugodjon és csak aztán simogatjuk meg, vagy beszélünk hozzá.
2012. szept. 1. 18:47
 10/15 anonim ***** válasza:

És ezen kívül? Mert a falkavezérség ennél jóval összetettebb dolog, és a szeparációs stressz megszűntetéséhez kompletten kell hogy rendben legyen a kapcsolatotok.

A leszidás meg milyen? Csak te érzed úgy, hogy le van szidva a kutya, vagy ő is, tehát van visszatartó ereje? Mert ha csak azt látja, hogy ha ugat, megjelensz, és ugyan mérges vagy, de ott vagy, és ő ennek örül, akkor ezzel csak még inkább ugatásra neveled.

2012. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!