Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz elég időm foglalkozni...

Lesz elég időm foglalkozni vele? :S

Figyelt kérdés

Szóval, majd szeretnék menhelyről egy kiskutyát. 13 éves fiú vagyok.

hétfőn, szerdán és pénteken este 6-8 között érnék haza.

kedden, csütörtökön pedig 4 órakor.


Menhelyről szeretnék egy kisfiú, keverék kutyát. Van egy német juhász keverékem, és gondolom, hogy majd játszhatna vele, amíg nem leszek itthon, meg nagymamám egész nap itthon lenne.

Csak az őszi szünet elején hozzám el, hogy magamhoz tudjam szoktatni, és a másik kutyánkhoz.


Szerintetek így magányos lesz? iskola után minden időmet vele tölteném, persze a tanulás mellett.

Mert ha így egyedül lesz, akkor inkább nem hozok, nem szeretném, ha itt is szenvedne :\


2012. aug. 31. 20:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem értek teljesen egyet. Igenis méret függvénye lehet, hogy egy kutya elfogad-e valakit falkavezérnek. A menhelyen volt egy farkaskutya, engem egyszer halálosan megfenyegetett, amikor vissza akartam csukni a kennelébe. Sose felejtem el azt a pokoli hörgést. Szinte mindenkire veszélyes volt. Ugyanakkor egy srácnak úgy csóválta a farkát, mint egy öleb, és az a srác megtermett, tagbaszakadt ember volt. Én meg vasággyal együtt 45 kg és nő. Senki más nem bírt azzal a kutyával, csak a srác.

Nem mondom, hogy nincsenek más módszerek a falkavezérség kivívására, de a termet lehet egy alap, amire kevesebb erőfeszítéssel lehet alapozni a falkavezérséget.

2012. szept. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatásra kevés lesz az őszi szünet.

Pontosabban kevés lehet. Csak akkor hozd el, ha probléma esetén akár hónapokra is el tudod különíteni a 2 kutyát.

Persze lehet, hogy nem lesz semmi baj és azonnal haverok lesznek. De nálunk kellett a 2 hónap.

2012. szept. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisugárzás jobban számít, mint a méret, de az is igaz, hogyha kellően nagynak és erősnek érzi magát egy ember, akkor könnyebb megfelelő kisugárzást produkálnia. :D
2012. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

De azt nemtudom, hogy miért nem bírja felfogni egy-egy ember, hogy én egyedül nem tudok semmit kezdeni a kauval, akármit is teszek.


A többieknek köszönöm a választ!

Majd kistestű, kölyök kutyát szeretnék. max. 3-4 hónaposat.

2012. szept. 1. 14:39
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor várhatóan a kistestű, kölyök kutya szintén le se fog tojni, mert a kaut fogja követni. Ha nem bírsz a mostani kutyátokkal, akkor hogy veszed rá, hogy elfogadja az új jövevényt? Hogyan éred majd el, hogy a kamaszodó kutyád és közte béke legyen? Ha apukád a kauval nem segít kijönni, akkor ezeket a problémákat sem fogja ő lerendezni, akkor pedig ne legyen még egy kutyád.
2012. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!