Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz elég időm foglalkozni...

Lesz elég időm foglalkozni vele? :S

Figyelt kérdés

Szóval, majd szeretnék menhelyről egy kiskutyát. 13 éves fiú vagyok.

hétfőn, szerdán és pénteken este 6-8 között érnék haza.

kedden, csütörtökön pedig 4 órakor.


Menhelyről szeretnék egy kisfiú, keverék kutyát. Van egy német juhász keverékem, és gondolom, hogy majd játszhatna vele, amíg nem leszek itthon, meg nagymamám egész nap itthon lenne.

Csak az őszi szünet elején hozzám el, hogy magamhoz tudjam szoktatni, és a másik kutyánkhoz.


Szerintetek így magányos lesz? iskola után minden időmet vele tölteném, persze a tanulás mellett.

Mert ha így egyedül lesz, akkor inkább nem hozok, nem szeretném, ha itt is szenvedne :\


2012. aug. 31. 20:18
1 2
 1/15 geobarbi ***** válasza:
az emberek jó nagy részének megvan a helye a társadalomban, iskolába járunk, dolgozunk, stb, mégis rengeteg embernek van kutyája. csak neked kell tudni, hogy lesz-e rá időd. ha hazamész az iskolából, és bevágod magad a kanapé közepére, akkor természetesen felesleges a kutya. de ha hazaérkezés, és házifeladatozás között elmész vele sétálgatni, játszani, tanítod, hétvégén pedig eljársz vele kirándulni - vagy mindegy hová mész, de el tudod vinni magaddal, akkor semmi akadálya nincs, a kutyád így is teljesen jól fogja magát érezni. jó kutyázást, szuper barátod lesz. :)
2012. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azért jöhetnek még válaszok!


Egyébként úgy lenne, hogy reggel iskola előtt elmegyünk egy fél órás sétára. Ha suliból hazaértem, akkor elsőnek Vele mennék el egy minimum másfél órás sétára. Közben tanítgatnám, játszanék vele..stb..


A hétvégék pedig csak neki lennének szentelve!:)


Azt azért megemlítem, hogy eleinte még egy törzskönyves, fajtiszta mopszot szerettem volna... de rájöttem, hogy a menhelyi kutyák sokkal ártatlanabban, és tudják értékelni a jót!

És így megmenthetek egyet!

2012. aug. 31. 20:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzed, hogy a mostani kutyád nem foglal le eléggé a suli mellett? Mert akkor valamit elrontottál :D

Azt meg ne csináld, hogy hanyagolod a régit az újabb kedvéért. Neki is ugyanúgy jár a foglalkozás, ne kivételezz.

Meg abba gondolj azért bele, hogy a kutya jó esetben majdnem 30 éves korodig veled lesz, suliváltás, aztán egyetem, meló, csajok, bulik... Lesz időd két kutyára? Mert hogy most van, az oké, de a kutya hosszú távú projekt.

2012. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta: nagyon sok kutya él tanuló/dolgozó gazdával, ettől még élhet az a kutya teljes és nagyon boldog életet. Amennyi foglalkozást leírtál, az nagyon jó. Pláne, ha ott lesz a nagymamád, ha időnként rápislant, akkor nem is lesz egyedül. :) Meg a másik kutya is ott van.

Ám a másik kutyád mellett is van időd rá? Azt tartsd szem előtt, hogy két kutyával sokkal nehezebb: ha nem kedvelik egymást, akkor azért, mert konfliktusok lesznek, ha meg kedvelik egymást, akkor azért, mert akkor nehezen kezelhetőek (kiskutya tekintheti a másik kutyát a falkavezérnek, s előfordulhat, hogy a másik kutya jelenlétében nem figyel rád). Ezt nem kifejezetten ellenérvként írom, csak, hogy fel legyél készülve erre is. :)

2012. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 geobarbi ***** válasza:
igaz, ha van már egy másik kutyád, nem értem a kérdést. nekem mikor 2 kutyám volt, akkor ugyanannyi időt vett igénybe, mint most 1. de ők nagy cimbik voltak, és teljesen szinkronban volt a két eb.
2012. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ez nagyon hosszú.

Azt írtam, hogy az enyém németjuhász keverék.

Itt a kaukázusi juhászra kell gondolni, egy kis németjuhász beöntéssel...


Próbálok minél többet foglalkozni a mostani kutyánkkal, de mivel a kaukázusi elég önfejű, makacs és egygazdis fajta(legalábbis a miénk egygazdis), és majdnem 70 kiló, ezért egy 13 éves gyereket nem fog fel falkavezérként.

neki apa a mindene. Nekem leül, lefekszik, pacsit ad. Azt is csak akkor, ha unatkozik, vagy ha van nálam kaja...-.-


És apa meg azt mondja nekem, hogy legyek határozott, sokat foglalkozzak vele.

Na igen. csak egy a bökkenő. az, hogy rá van kapva az ugrálásra, és ha rámugrik, össze-vissza csikar. Apának ugyan az a véleménye itt is, amit előbb leírtam.


Sétáltatni nem tudom, mert ő sétáltat engem, és ha én vagyok a póráz másik végén, akkor minden kutyához odamegy. ellentétben apával, akinek minden szó nélkül engedelmeskedik.


Barátaim nincsenek. Ezt nem részletezném.

És ez az oka egy kistestű(!), ártatlan kutyának!!!

2012. aug. 31. 21:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát pedig azt szép kihívás lenne megnevelni, segítséggel még sikerülne is :)
2012. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A leghálásabb menhelyi kutyák azok, akik úgy kerültek be, hogy előtte már volt gazdájuk. Ők nagyon vágynak az ember után. Persze itt is lehetnek egygazdásak, akik nem fogadnak el újat.


Hidd el, a menhelyi kutyákkal szerintem több problémád lehet, mint a mostanival.


A menhelyi kiskutyák esetében nagyon fontos, hogy mennyire szocializálódtak az emberhez. Az én 4 hónaposan kihozott menhelyi kutyám soha nem lesz olyan, mint akik emberek közt nőtt fel születése óta. Egyszerűen hiányzik belőle valami. Nem érti az emberek nyelvét. A többi kutyám olyan, majd megszólal, egyszerűen értem amit mondanak, mutatnak - értenek a nyelvemen, beszélnek hozzám. A menhelyi kutyám nem ért a nyelvemen. Meg tudok neki tanítani parancsokat, de magától nem képes emberi mimikára, reakcióra...két külön nyelvet beszélünk.

Igazából a kutyákban rengeteg emberi van. És garantáltan azért, mert félig-meddig embernek képzelik magukat. Ez csak akkor tűnik fel, amikor van egy kutya, aki nem tud emberül. Ő nem ért engem, én nem értem őt.

Szóval vagy nagyon pici kutyát választanék, ha újra tehetném és születésétől fogva látogatnám, tanítgatnám, babáznék vele, és 2 hónapos korában el is hoznám, vagy olyat akinek már volt gazdája és vágyakozik az ember után. Ha van otthon másik kutya, kölyökkutyát érdemes. De ez se egyszerű, mert én már láttam kiskutyát letépett fejjel egy menhelyen - egy idősebb egyszerűen megölte.


Én 2 hónapig szoktattam a kis menhelyi kutyámat a falkavezér kutyámhoz, mert megölte volna, annyira nehezen fogadta be a kicsit. Félt tőle, elég labilis volt a nagykutyám idegen kutyákkal. Felügyelet nélkül nem is hagytam őket együtt. Másik kutyám viszont első perctől imádta a kicsit. Anyja helyett apja volt:)

Hogy tetézzem, hazahoztam vele egy szörnyű lappangó betegséget, és egyáltalán nem látszott a kiskutyán, hogy lappang benne valami. Ő nem is lett igazán beteg, néha picit köhögött, de amúgy makkegészséges volt. Az én kutyáimnál 40 fok körüli láz, hasfájás, hányás is jelentkezett ugyanazzal a köhögéssel. 2 hónap alatt heverték ki. Könnyű hazahozni valamilyen kevert vírust egy menhelyről - ezt is vedd számításba. És hiába oltatom minden évben kombinált oltással az összes kutyámat, a betegséget nem tudtam kivédeni.


Amúgy nálunk viszonylag happy and lett, eltelt 5 év és kutyabajuk:) A falkavezérrel jól meg vannak, néha ugyan megneveli a menhelyit, aki olyankor visít, bár karcolás se éri, de amúgy hatalmasakat bírnak játszani. Többi kutyám nagy haver vele. És mostanában szinte erőszakosan igényli, hogy megszeretgessem. Néha szinte bekúszik a karomba. Máskor meg nagy ívben elkerül és semmibe vesz. Nehéz vele és én nem a legjobban csináltam. Mentségemre legyen mondva, főiskola + munka + háztartás mellett nem volt egyszerű.


Nem lebeszélni akarlak, de rengetegen viszik vissza a menhelyre a kutyát, miután rájönnek, mennyi nehézséggel jár. Erre jobb ha felkészülsz. Nem teljesen úgy van az, hogy a menhelyi kutyák hálásabbak.

2012. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ó, szóval már megint Te vagy. Figyelj. Van két kutya egy családban, a két kutya már egy falka. Ha az egyik kutyával, a kaukázusival nem bírsz, azt látni fogja a másik kutya is, onnantól pedig a kau fog neki lenni a főnök, a gazda, vagy az apukád, s nem te. Amíg a mostani kutyátokkal nem bírsz el, addig a másikkal sem fogsz, legyen az akármilyen kicsi. Tehát lesz egy második kutya, aki szintén nem felel majd meg neked. Akkor mit csinálsz? Szerzel egy harmadikat? Barátkozz meg a mostani kutyátokkal, mert ha nála te alárendelt vagy, akkor a kövi kutyánál is az leszel.
2012. szept. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a kutyanevelés nem méret függvénye. Láttam már szemre 50 kg-os nőt nála nagyobb kutyát kitűnően kezelni, míg saccra 90 kg pasit a 10 kg-os kutyája után röpülni a póráz végén.
2012. szept. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!