Ivartalanitás után mit kell tennem?
Egy hónapja bekérezkedett az udvarba egy kis keverék szuka kutyus. Eleinte gazdit próbáltam keresni neki, de nem sikerült találnom. Időközben beoltattam, féregtelenítettem és cseppet is kapott kullancs és bolha ellen. Mivel van egy 10 hónapos Goldenem is, egész jól összeszoktak már, egy kicsit még tépik egymást időnként, de ez játéknak fogható fel, úgy határoztam hogy végülis megtartom Kormit is. 10 áras udvaron elfér a két kutyus és még nem is unatkoznak.
A kis szukát szeretném ivartalanítani, most kb. 3 és fél hónapos lehet a doki szerint. Olyan 5-6 hónapos korában kellene tenni, ugyebár. Kérdésem az volna, hogy a beavatkozás után mit kell tenni a kiskutyával, vagyis el kell-e külenítenem a másiktól, ha igen akkor kb. mennyi időre?
Első hozzászóló jól írta. Bár a 24 órás folyamatos felügyelet kicsit túlzás. Csak ha újra rohangál másnap, akkor kapjon kaját, és maradjon a lakásban. Ha már úgy látod, hogy tud menni és tudna inni, akkor igyon.
Szuka kutyáknál nem jellemző, hogy a varratot piszkálnák. Az első 2-3 napon úgyis látod, piszkálja-e vagy sem. Rászólsz akkor, hogy ne rá figyeljen. Ha csak azzal foglalkozik, akkor gallér.
enyém azért piszkálta mert később picit már viszketett neki mert gyógyult aztán elkezdett pirosodni neki rögtön mentem dokihoz tölcsérért. Ugye hiába mondod a kutyának ne vakarózzon:)
24 órát azért írtam hogy pl hazaviszi délután azért másnap délutánig azért legyen mellette valaki,mert mondta dokink ezt hogy figyeljük hogy komplikáció,vagy műtét utáni intolerancia fel nem lép.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!