Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná jelenleg...

Valaki elmagyarázná jelenleg mi a helyzet pontosan a fülkupírozással és a farokvágással?

Figyelt kérdés

Egy DOBERMANNT szeretnék. Céljaim: komoly sport, országon kívül is (utóbbi fontos, mert ott más szabályok vannak). Esetleg kiállítás és tenyésztés ha úgy alakul, de az elsődleges a sport. Ezzel a fajtával, ilyen feltételek mellett jelenleg lehet-e vágatni fülét vagy farkát?

Plusz: van egy másik fajta akivel ugyanilyan céljaim vannak. Jelenethet ebben (külföldi versenyzésben) akadályt, hogy ha születetten csonka farkú?



2012. júl. 18. 23:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy meg van határozva hogy melyik fajtánál lehet vágatni.A dobermann ebbe beleesik.
2012. júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Lehet hülye vagyok, de nem tudok kiigazodni a szabályozásokban.
2012. júl. 18. 23:05
 3/26 anonim ***** válasza:

Jelenleg ma már Mo-n sem engedélyezett a fülvágás, de a farok még igen.

Azoknak a kicsiknek (dobermann, az infó a leendő kutyám tenyésztőjétől van), akiket szintén komoly kiállítási, sport és tenyész céllal vittek nemrég Németországba csak farok vágva kérték, a fülük miatt már nem indulhattak volna jó pár kiállításon. Munkában nincsenek ilyenek, ott mindegy, hogy vágott vagy vágatlan. Ha kiállításokon biztosra akarsz menni, akkor vágatlan fülű-farkú kutyát vegyél.

Melyik a másik fajta? Mert sok standard engedi a farokvágás, de a születetten csonka farkú kutyák már hibásnak számítanak.

2012. júl. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint a mudi és a aussie kutyáknál teljesen természetes, hogy csonka farokkal születnek. Csak hallottam olyat, hogy pl nem engedték be az országba a farkatlan kutyát, pedig kvalifikálta magát a versenyre...

És még egy kérdés: ugye farkat pár napos korig vágnak. Mi van ha az a kutya akinek levágták a farkát nem illik hozzám vagy nem felel meg a céljaimnak? Mert hát manapság egyre több tenyésztő nem vágja lesz az összes kiskutya farkát a szabályok miatt, meg mert a másik vásárlók már természetesre akarják hagyni a kutyájuk...

2012. júl. 18. 23:26
 5/26 anonim ***** válasza:

Persze vannak olyan fajták ahol ez természetes, de olyanok is ahol ez kizáró ok. Kell vinni egy állatorvosi igazolást, hogy Mo-n lett vágva a kutya farka, Svájcról hallottam, hogy ott nem akarják beengedni a vágott farkú kutyákat, ott úgy lehet trükközni, hogy viszel magaddal egy második orvosi igazolást, hogy eü probléma miatt kellett vágni a farkát (megsértette, törött farokkal született...).

A második kérdésedet legjobb a tenyésztővel megbeszélni. Hogy nem illik hozzád azt nem tudom most értelmezni, de ha annak az adott célnak nem felel meg amire vetted, akkor a szerződésben meghatározott pontok közül az lép életbe amiben kiegyezel a tenyésztővel. Pl visszavásárolja a kutyát, a következő alomból biztosít másikat, vagy ha meg akarod tartani a kutyát akkor valamilyen anyagi kártérítés... Ezek persze akkor érvényesek ha kiderül, hogy hibás, beteg a kölyök. Ha tartási vagy nevelésbeli problémák vannak, akkor nem.

Érdemes körülnézni a tenyésztők közt és előre jelezni a szándékodat, hogy milyen kutyát (szín, nem) és milyen célra szeretnél. Akkor lehet tudnak mondani olyan párosítást, amivel mellélőni szinte lehetetlen.

2012. júl. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Az igazolást ugye nem a farkatlanul születettre értetted? Azért az már tényleg túlzás lenne -_-
2012. júl. 18. 23:56
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem, azt a farokvágásra. Svájcról van egyedül információm kint élő ismerős által, ő úgy tudott oda kutyát vinni, hogy az állatorvossal iratott egy igazolást, hogy a kölyök törött farokkal született és ezért volt szükséges a farokvágás. Ennek hiányában a határról már fordították volna is vissza.
2012. júl. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha a kicsi csonka farokkal születik akkor ezt ráíratja a tenyésztő a törzskönyvre (egy szép nagy pecsét a törzskönyv közepén... eltéveszteni se lehet) e mellé kérhetsz állatorvosi igazolást arról, hogy így született sőt génteszt is van rá ami szintén lehet igazolásként mellékelni ( a génteszt a törött farkú kutyákat is csonka farkúnak hozza ki...)
2012. júl. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A mi mudijainknak is ott a szép piros pecsét a törzskönyvükön magyarul és angolul, hogy születetten csonkafarkúak. Épp ezért elvileg nem akadály sehol, sőt, kiállításokon előny, mert izmosabb a combjuk, szebb a beállásuk, ugyanis farok nélkül több teher esik a hátsójukra, és máshogy egyensúlyoznak, jobban kihúzzák magukat.
2012. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
most láttam kiállításon kisdobit vágott füllel illetve farokkal , nálunk még elfogadják ( standard-ot még nem módosítottak ) de vannak olyan külföldi kiállítások ahol nem fogadják el. Idén Salzburgba volt a word dog show ott csak a 2008 dec. 31. előtt született kutyákat lehetett csak vinni fül és farok vágottan. Jövőre Magyarországon lesz és elvileg lehet nevezni fül és farok vágott kutyákat, a vágatlanokkal kerülnek elbírálásra!
2012. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!