Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9hetes kutyusom.3oltás...

Van egy 9hetes kutyusom.3oltása már megvan. A családban van egy 6 éves keverék kutyus ő csak veszettség elleni oltás kapott. Elvihetem hozzá játszani?

Figyelt kérdés
A keverék kutyus egészséges és nem érintkezik másik kutyákkal egyedül van egy nagy udvarban!
2009. júl. 12. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha még nincs meg az összes (4+veszettség) oltása, akkor én nem kockáztatnám egy oltatlan kutyával a találkozást. Azt a 2 hete még várd meg.
2009. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
9 hetes kutyusnak összesen 2 oltása van meg. 1 parvó és egy kombinált. Ezek után kap még egy kombit, 2 kennelköhögést, veszetség aztán évenként kap veszetséget és egy kombit. Amíg nem kapta meg az összes oltását ne vidd más kutyák társaságába hiába, hogy egészséges a másik és nem érintkezik más kutyával.
2009. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert egészséges és nem érintkezik más kutyákkal, még lehet hordozó, ami egy nem teljesen védett babára még veszélyes. Ne légy türelmetlen, várd meg a kölyök oltási program végét. Van még min. 10-15 évetek együtt, ráér még játszani a másik kutyával.

És az a másik kutyus kapja meg a kombináltját is, hiszen ő is védtelen mindennel szemben. Azon a pár ezer forinton ne múljon esetlegesen a kutya élete, ha valamit összeszed. (Ezt úgy mondom, hogy 70e Ft-ból élek + kocsi és kutya - én is beadattam a kombit és a veszettségit).

2009. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!