Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap mennénk Romániába...

Holnap mennénk Romániába túrázni, vajon bírni fogja a kutyusom?

Figyelt kérdés
7 hónapos havanese.Nagyon kis aktív,de ilyen terepen még nem volt.Szófogadó,nem félek attól,hogy elcselleng,de elég kemény terepre mennénk. Az öt éves lányom bírja.Szerintetek? Elfáradhat annyira,hogy ne jöjjön tovább egy jottányit sem?
2012. jún. 30. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem ez az első túrája a kutyusnak, akkor biztosan birni fogja. Főleg ha az 5 éves lányod birja, akkor a kutyusnak is birnia kell.
2012. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel bírni fogja! De ha el is fáradna olyan kicsi a súlya, hogy ha elfáradna akkor simán viheted a kezedben amíg kipiheni magát. De szerintem ki fogja bírni.
2012. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Izgulok.:) Köszi a választ!
2012. jún. 30. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:

7 hónaposnak még nem való olyan kimerítő mozgás, futás.

Viszont amit egy 5 éves gyerek bír, annyit biztos fog bírni a kutya is.

(Konkrétan nem is az a kérdés, bírja-e, hanem mennyi mozgást szabad engedni neki.)

2012. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen meleg van előfordulhat,de ha tartasz pihenőket közben bírni fogja. (víz gondolom lesz nálatok) Nagyobb kiránduláoknál van,hogy az én kutyám se bírja és lefekszik :D ilyenkor inkább megállok 5 percre adok neki inni és jön tovább.
2012. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A meleg miatt nem aggódom,1500 méteren nem fogunk meggyulladni.Mindegy,viszek egy hátizsákot neki.:)
2012. jún. 30. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen időben 1500 méteren sem kellemes, sajnos tavaly tapasztaltam. Sokat számít az, hogy milyen terepre mentek. Mi tavaly Szlovákiában olyan sziklás helyekre keveredtünk, hogy egy havanese fel sem tudott volna lépni a legtöbb helyre, valószínűleg az út felében cipelni kellett volna. Mindenképpen legyen nálatok tál és friss víz neki!
2012. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahol/amennyit egy 5 éves bír gyalogolni, azt egy kölyökkutya is simán végig csinálja:)

Viszont a túrára készülni kell. Kullancs elleni cseppek legyenek rajta, csipeszt vigyél, valami fertőtlenítőt, esetleg kalciumot (Calcimusc-ot javaslom) ha netán megcsípi egy méhecske, vagy valami. Nehogy allergiás reakció lépjen fel.

2012. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!