Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves puli kan kutyám.Eddig minden rendben volt hallgatott rám, de nemrég kinyitottam az ajtót és láttam ahogy lefekszik a szokott helyére, az ajtó mellé.Én kimentem a kertbe hagymát szedni aztán mikor bemegyek látom hogy a gépasztal előtt fekszik .Megharagudtam rá mert ilyet nem szokott csinálni.Aztán rászólok hogy kifele és a füle botját se mozdítja meg pedig a családból velem nőtt fel és mindig hallgatott rám!Ki kellet vezetni a nyakörvénél fogva.Aztán megint bejött a szobába.És ez egyre többször fordul elő.

Mit tegyek?


Esetleg már engem alacsonyabbrendűnek lát a falkában mint saját magát???


2012. jún. 10. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet csak melege volt.. de egyébként a pulik hajlamosak siketségre és vakságra..nézesd őt meg.
2012. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha más dolgokban is megmutatkozik ez, és úgy érzed, hogy mostanában elhanyagoltad a nevelését, akkor lehet, hogy szó szerint a helyedre pályázik. Ha viszont nem, akkor érdemes lenne odafigyelni, hogy vajon mit akarhat ezzel közölni. A kutyák több dolgot megéreznek, mint mi, lehet, hogy valami komolyabb betegséget próbál jelezni (akár az övét, akár a tiédet), de az is lehet, hogy valamiért nem érzi magát biztonságban ott, ahol eddig volt, és azért szeretne ott lenni, ahol te is lazítasz vagy sok időt töltesz. Így távolból nehéz megállapítani, mit miért csinál a kutya.
2012. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mostanában mindig utánam jön.Én azt hittem csak azért mert kérne kutyacsokit.Imádja.tegnap megevett 4-5-öt.

Ja és bolhás, pedig megfürdettük kutyisamponnal de bolhanyakörvet fogunk neki venni. talán ezért viselkedik így.Este vihar volt és beengedtük tesóm szobájába tesóm az ágyba feküdt és a kutya két lábbal feküdt az ágyán és mikor lekapcsoltam a villanyt ráugrott a tesómra és morgott, mintha meg akarná ölni.Mostanában elég ideges.Ja és még annyit hogy vettünk nemrég egy kan tacskót.

2012. jún. 10. 15:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugye nem azért járkál utánam, mert így akarja jelezni hogy többet velem akar lenni, mert érzi hogy el fog pusztulni??
2012. jún. 10. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az, amit senki nem tud előre megmondani. De a másik kan érkezése viszont okozhat ilyen problémákat, ha nem volt helyretéve, hogy hol van a kutya helye a falkában. Ezek simán lehetnek annak a tünetei, hogy nagyon meg akarja mutatni, hogy itt márpedig ő irányít, felügyel, és az övé az egész ház. De legalább ennyire lehet, hogy tényleg valami szervi baja van, és attól ingerlékenyebb és szeretetigényesebb.
2012. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!