Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen neve ne...

Szerintetek ilyen neve ne legyen egy kutyának?

Figyelt kérdés

Kiyoraka, jelentése: tartózkodó vagy

Nekura, jelentés: makacs.

Ilyen neve ne legyen egy akitának??

Mivel japán kutyafajta és amúgy is szeretem a japán dolgokat,gondoltam egy akita jellemző tulajdonságát lefordítom japánra és az elmenne egy névnek.. Vagy szerintetek hülyeség??


2012. jún. 8. 16:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hacsi,Kira is jók..


de pl az első "k" betűs nevet ne ad neki ,az szerintem hosszú lenne..

a 2. név az jó..

ha már japán nevet akarsz neki adni,inkább rövideket keres..

2012. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem túl hosszú,de ha becézed mondjuk Kiyonak akkor jó ez is. Az más kérdés,hogy lehet,a te kutyádra pont nem lesz jellemző a tartózkodás:)te döntsd el,olyan nevet válassz sztem ami illik rá,ez könnyebb,hogyha már nálad van a kutyus:) És könyörgöm bármit csak HACSIT ne. A kedvenc fajtám 10 éve,most emiatt az idióta film miatt kezd divattá válni,és olyan emberek kezébe kerül egy nehéz természetű kutya,akikhez nagyon nem kéne.Persze ezt nem rád értem kérdező,csak nekem ezért van herótom a hacsitól ..

Melyik kennelből veszed?? Én is hamarosan választás elé állok,már van elképzelésem de képlékeny szóval ajéánlhatnál nekem:D

2012. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a Nekura sok pajzán megjegyzés forrása lehet :D
2012. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a Nekura :) És szerintem a kutya meg fogja tudni jegyezni.
2012. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
milyen színű lesz? mert én szín alapján neveztem el/fogom elnevezni az akitámat.
2012. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan megfogja tudni jegyezni! A kutya nemtudja, hogy most az a név egyszerű (mint egy Buksi), avagy bonyolultabb, mint egy más nyelvű szó. Ő csak azt fogja tudni, hogy ha hívod, szídod, dícséred, stb, akkor ez a szó mindig benne van és összepárosítja azzal, hogy akkor ez valószínűleg az ő neve. Sokat kell neki mondogatni és hidd el bármit megjegyez.

Mi pl itt rontottuk el. Ha labdázni mentünk mindig kérdeztem, hogy "na hol a labda?" Beszéltem hozzá, hogy keresse meg, hozzá ide. Azóta ha játék van nem tudja mi az hogy labda, csak hogy "hol a labda"! :D


Amúgy Kiyo szerintem is aranyos lenne, az én kutyáimnak is hasonlóan "találó" neveik vannak! :) Viszont várd meg, amíg kicsit megismered és ezután adj neki nevet, ami illik rá (már a választás után kezdhetsz gondolkodni, gyűjteni a neveket, így majd már csak választani kell). Az egyik kutyusom neve Picco, az olasz piccoloból, mert a fajtájához képest kis termetű. Ha újra kezdhetném lehet valami Licky-t kapna, mert megállás nélkül nyal.

Amúgy hallgat mindenre amit gyakran mondok neki. Lükire különösen. :) Ha mérges vagyok rá, akkor gyakran Piccolózom, azt is megérti! :) Nem buták ők!!:)

2012. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!