Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet? Van egy 3 éves...

Mitől lehet? Van egy 3 éves kutyánk. Eddig nem volt vele semmi gond. Barátságos emberekkel és állatokkal egyaránt. Nappal bejöhet a házba,

Figyelt kérdés
de este kint szokott aludni. De pár napja nem lehet kiküldeni, mert befekszik egy sarokba és morog meg vicsorog ha közelít felé valaki. Pedig szépen szólunk neki hogy jöjjön ki, de megmakacsolja magát. Félek hogy egyszer megharap valakit. Mit lehet tenni ellene? Kb fél éve is volt ilyen időszaka de elmúlt egy hét alatt.

2012. jún. 5. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Beteg vagy fél a vihartól. Gondolom ha vemhes arról tudnátok.
2012. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fiú kutya. Nem beteg nincs semmi baja. Egésznap itthon vagyok vele, de pár napja elmentem itthonról egész napra és azóta ilyen.
2012. jún. 5. 10:28
 3/12 A kérdező kommentje:
A vihartól nem szokott félni, sőt ha dörög az ég szalad ki az udvarra, és ugat. Olyankor nem lehet bent tartani.
2012. jún. 5. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Mikor elmentél egész napra kinn volt a kertben? Sérülés rajta? Kinn állat amitől félhet?

Talán mégis beteg. Eszik rendesen?

Kiteszed a tálját tele hamival az orra elött kimegy utána?

2012. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kint volt, aztán tesómék beengedték de ki már nem tudták küldeni, mert rájuk is morgott. Állat csak egy macska van akivel nagyon jóban vannak. Enni eszik rendesen. 7 órakor kap tápot meg konzervet, de 10 felé kellene kimennie aludni és akkor már nem éhes úgyhogy nem érdekli a kaja.
2012. jún. 5. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Állat alatt lehet érteni a gonosz szomszédot is. Nem tudom reális e, te ismered a helyi viszonyokat.
2012. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel. Én is ezeket írtam volna.

Szerintem megijeszthette egy szomszéd, vagy valami történhetett, amiért nem szeretne kimenni.


Esetleg próbáld pár napig hagyni a dolgot, bár tudom ezt ritkán szokták tanácsolni. De ha fél és kiteszed bele fog őrülni.

Elvileg ilyenkor az a legjobb, ha nem babusgatod többet, mint általában és nem veszel tudomást a dologról. Elvileg a kutya megérzi, az energiáidat, tehát ha úgy állsz hozzá, hogy tuti megint nem fog kimenni, akkor nem is fog sikerülni. Legyél határozott és következetes, minden alkalommal tiszta lappal kezdjetek, ne gondolj az előzményekre, hogy előzőleg milyen nehéz volt vele.

Pár napig hagyd rá a dolgot, de te magabiztosan járj-kelj a házban és az udvaron, menj ki és be. Idővel talán ő is bekapcsolódik és visszaáll a régi rend, vagy legalább kicsit megnyugszik a kutya és könnyebb lesz rászoktatni a helyes viselkedésre.

Természetesen az sem jó, ha túl sokáig ráhagyod, mert akkor csak erősíted benne a dolgot és ezt szokja meg, de egy rövidke időszakot be lehet iktatni.


A dolgát hogyan/hol végzi ilyenkor?

2012. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szobatiszta, kivéve ha bent alszik. Ezért szeretném ha kimenne.
2012. jún. 5. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyszerűen úgy döntött, hogy az az ő helye és nehogymár ti határozzátok meg, hogy hol tartózkodhat és hol nem. Legalábbi amit leírtál az erre utal. Rájött, hogy ha bevédi a helyét, akkor ti meghátráltok és minél gyakrabban eljátszátok ezt, annál jobban megerősítitek benne, hogy ő van döntési pozicióban és ti engedelmeskedtek. Szóval szerintem sorrend problémátok van.
2012. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a sorrend gond van, próbálkozik. Főként a domináns kutyában meg van ez a hajlam és feszegetik a határokat, hogy mikor vehetik át a falkavezérséget. Erről lehet szó itt is. Rendezni kell a viszonyotokat, megmutatni, h te, ti vagytok a górék.Vannak erre következetes működő módszerek. Pl " Hogyan legyek falkavezér" Jó kis anyag és hasznos.
2012. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!