Szerinted melyik a legkevésbé ismert kutyafajta?
amúgy ezek mind csúnya keverék kutyák, amikből sikerült hasonlókat létrehozni, hogy fajtának lehessenek nevezve, közbe meg van 5 példány az egész világon és egy kutyás szervezet sem ismeri el őket (kivétel a lundehund, azt talán...)
minek ez a kutyagyártás? a fele meg az utcára kerül. bőven elég ez a 400 már létező kutyafajta, szépek (legalábbis van, amelyik szép), tenyésztik és tartják őket, nem kell több!
a bankhar az meg kiköpött mása a tibeti masztiffnak, csak még keverték valami keverékkel.. minek? nem elég a normális tibeti masztiff?
előző vagyok
bocsi, mások is mondták hogy a bankhar a tibeti masztiff
én is így gondoltam, csak nem olyan szép példányokat a ki a google, mint hogyha azt írnám be, hogy tibeti masztiff
és a thai ridgebackot is ismerem, csak arról is csak egy képet adott ki, és azon foltos volt, pedig a thai ridgeback kék (szürke)
miért ilyen nem ismert neveken említed őket?
Nana! Várjunk azért, mert nem ilyen egyszerű.
A bankhar kb. 800 éve levált a tibeti masztiffról, méghozzá az életkörülmények miatt. Más a terület, más a feladat. Vagy akár a jagd terrier létrejötte a foxterrierből, mert a német vadászok nem akarták, hogy egy remek vadászkutyából küllemkutya legyen. De hogy hazai fajtát mondjak, ott a vizsla, amelyik a pannon kopó és a nyugati vizslák keveréke, mégis a legjobb mindenes vadászkutya lett a világon. Teljesen más így, mint pl. az, amit az oroszok csinálnak folyamatosan (moszkvai őrkutya = bernáthegyi, kaukázusi, stb.) - (orosz fekete terrier = óriás schnauzer, stb) - (a keleti pásztorkutyák, pl. kangal keverése masztiffokkal, leonbergivel, vagy a KÁJ-ok és KAU-k brutális és ostoba méretnövelése). Lassan ott tartunk, hogy minden nép létreakarja hozni a saját masztiffját, a saját harci kutyáját, a saját pásztorkutyáját, agarát. Olyanok is, akik soha nem is használtak kutyát olyan célokra.
Az egésznek a rákfenéje amúgy a küllemtenyésztés. Míg az ember funckióra tenyésztette a kutyákat és ezáltal különültek el a fajták, addig úgymond okkal jöttek létre a különböző fajták. Manapság már nem funkcióra, hanem szőrre, küllemre tenyésztik a legtöbb kutyafajtát (sajnos), ezáltal a küllemük sok esetben megváltozott és ami még rosszabb, hogy az agyi kapacitásuk visszaesett, idegrendszerük labilissá vált.
Csehszlovák Farkaskutya és Saarloosi Farkaskutya.
Szerintem ezek elég ismeretlenek, bár ez is attól függ, hogy hol... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!