A házi koszttól hányhat a kutya?
Valami rizses kaját kapott és raktunk mellé krumplit is, de ma már 2x rókázott.3 hónapos és nem eszi meg a száraz kutyakaját, csak a konzervet és a házias ízeket szereti.
Nem vagyok nagy háziállat tartó, és ő is csak tegnap óta van.
próbálj olyat adni neki, amit az előző gazdinál evett. nekem is jövő héten érkezik a kutyusom és azt tanácsolták, h ezt tegyem, és fokozatosan szoktassam rá az új étrendhez, s így nem lesz se hasmenése, s nem is fog hányni. :)
jó kutyázást :)
Az attól függ, milyen házikoszt, de előfordulhat, hogy valamivel elcsapta a hasát.
Adjatok neki jobb minőségű tápot (azokat nem lehet szupermarketben kapni, csak állatos szakkereskedésekben vagy a neten), főleg amíg kölyök. Majd megeszi, ha nem kap mást. Esetleg keverjetek bele egy nagyon pici konzervet az íze kedvéért, de kapja meg a megfelelő tápanyagokat legalább amíg pici.
Egy állatorvost is megkérdezhetsz, ő mit javasol, mit egyen a kutya, amitől nem fog hányni, s hasmenése sem lesz.
A kutyát pedig nem szabad hagyni válogatni. Leteszed neki az ételt (lehetőleg kutyáknak való száraz tápot), ha megeszi, akkor megeszi, ha nem, akkor meg várj 10-15 percet, utána vedd el tőle az ételt, és legközelebbi etetésnél ugyanazt kapja meg. HA éhes lesz, megeszi, ne hagyd, hogy válogatós legyen, arról nagyon nehéz lesz leszoktatni később, most még egyszerű, hiszen csak 12 hetes a kölyök.
A másik, nem kedvelheti a házias ízeket, ugyanis a kutyáknak elég kis "teljesítményűek" az ízlelőbimbóik, így alig érzékelik az ízeket, inkább szag/illat alapján válogatnak, nyilván finomabb az illata egy fűszeres, hagymás csirkepörköltnek, mint egy száraz tápnak, de attól még a kutya nem ehet sem hagymát (mert neki mérgező), sem fűszeres ételeket (mert érzékeny gyomruk nem bírja), satöbbi. A száraz táp nekik való, természetesen nem a pedigree táp, amiben van 1% állati származék (+adalékanyagok, tartósítószer, ételszínezék, ízfokozó), hanem prémium táp, ami összetételben tökéletes étel a kutyáknak. (50 % fehérje, 30 % szénhidrátok, hozzáadott zöldségek, algák, vitaminok, ásványi anyagok, hal hús, főtt tojás...stb).
táp a kutya előtt max 10-15 percig álljon utána el kell venni és a következő etetésnél újra odaadni.
Egy 3 hónapos kutya is kibírja ha egy két étkezést kihagy viszont a válogatásról nagyon gyorsan le kell szoktatni.
A táp főleg kölyöknek legyen jó minőségű kb 25% fehérje és viszonylagosan alacsony zsírtartalom. (olcsóbb de jó pl Josera, Profine stb)
Ha mégis a főzés vagy a nyers etetés mellett döntesz akkor minimum 70% hús és mellé zöldségek és minimális mennyiségű szénhidrát (rizs) legyen az arány. A kutya nem disznó nem kell gabonával tömni (egyébként a tápok is tele vannak vele de ez már más kérdés) Nyers etetésnél valami hasonló: [link]
ezeket az ételeket jó adni:
Ha az ételeket megfőzöd az arány ugyanaz 70% hús plusz egyéb
veled is megosztom ha már az etetés a téma:
"Tegnap olvastam egy érdekes cikket az enzim táplálkozásról. Röviden: x számú enzimmel születünk. Minden szervünk működéséhez szükség van enzimekre, de mivel szinte csak főtt ételt eszünk, ezért az emésztőrendszerünk szinte az összes enzimet elhasználja, többi szervünknek nem jut, ezért mennek tönkre.
Végeztek egy kísérletet patkányokon. Egyik csapatot főtt, másikat nyers ételekkel etették. A nyerset evők 3 évig éltek, a főttet evők is, de ők MEGETTÉK a székletüket is. Megvizsgálták miért, azért, mert a székletük még tartalmazott nyomokban enzimeket. Valószínűleg ez lehet az oka a kutyák c@revésének is! Illetve ezért egészségesebbek a BARF-os kutyák!
"HOWELL: Az egyik csoport patkánynak főtt ételt adtam, a másiknak pedig nyers táplálékot, és hagytam, hogy mindegyik élje le az életét. Arra voltam kíváncsi, hogy melyik csoport él tovább. Az első csoport nyers húsból, nyers zöldségekből és nyers gabonából álló keveréket kapott, a második pedig ugyanezt, csak vízben megfőzve, így nem jutott hozzá az enzimekhez. A patkányok körülbelül három évig éltek. Ahogy a kísérlet a végéhez közeledett, több meglepő eredményre is jutottam. Kiderült például, hogy a két csoport élettartama nem különbözött jelentősen. Később rájöttem ennek okára. Az derült ki, hogy a főtt táplálékon élő patkányok egy váratlan forrásból jutottak enzimekhez: tulajdon ürüléküket ették meg, amelyben benne voltak a testük által kiválasztott enzimek. Minden ürülék – az emberé is – tartalmaz a test által már felhasznált enzimeket."
"Az ember nyálmirigyei annyi enzimet termelnek, amennyit egyetlen természetes táplálékon élő vadállaté sem. Tulajdonképpen, vannak olyan állatok, amelyek nyálában egyáltalán nincs is enzim. A tehén és a birka bőségesen termel tökéletesen enzimmentes nyálat. A kutyák nyálában sincs enzim, ha nyers étrenden élnek. Ám ha főtt, keményítőben dús tápon kezdjük el őket tartani, nyálmirigyeik 10 napon belül elkezdenek keményítőt emésztő enzimeket termelni. Még több bizonyíték van arra, hogy a nyálban lévő enzimek patologikus, s nem normális állapotra utalnak. Kezdjük azzal, hogy a nyál enzimjei nem tudják megemészteni a nyers keményítőt. Ezt kimutattam laboratóriumi körülmények között. A nyálban lévő enzimek csak a főtt keményítőt támadják meg. Láthatjuk, hogy a test korlátozott enzimtermelő kapacitásának egy részét csak akkor irányítja a nyálba, ha muszáj."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!