Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell fedeztetni majd a...

Mikor kell fedeztetni majd a 7 honapos sharpei kutyámat?

Figyelt kérdés
gondolom hogy még bisztos sok idö de szeretném tudni hogy hanyadik tüzelésnél lehet (még nem tüzelt) nem akarom hogy valami egéségi baja legyen a kiskutyáknak vagy az anyuknak ?
2009. jún. 26. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

A 3. tüzelésre lehet befedeztetni. Közepes-nagyobb testű fajtáknál ez kb. másfél-két éves korukra tolódik ki. Kis testű kutyáknál is ugyan ez a helyzet, nálunk is 3. tüzelésre szabad, de nekik hamarabb eljön ez az idő kb egy-másfél éves korukra.

2009. jún. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Kell?

SOHA!

2009. jún. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha azt akarod, hogy a kölykök és a szuka egészséges legyen, akkor fedeztetni

- a szűrővizsgálatok elvégzése után (shar pei-nél entropium, amiloidosis, von Willebrand syndróma, hypothireosis, displasia, patella)

- a tenyészszemlén legalább tenyészthető minősítést kapva

- a szukán a fedeztetés előtti orvosi vizsgálat (herpeszoltás..stb) után


természetesen csak ugyanígy szűrt kannal érdemes, a harmadik tüzelésnél

2009. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
tenyésszemlés,kiállítási kutya??!!ha nem,akkor soha mert már így is elég sok van a kidobott shar-peiból!!!
2009. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell egyáltalán fedeztetni. Bőven elég, ha ezt a tenyésztők teszik, te pedig nem vagy az!
2009. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, azt írta, hogy 7 hónapos a kutya. Kapott hasznos válaszokat (tenyészszemle, szűrővizsgálatok, harmadik tüzelés), én hozzátenném még a rendszeres kiállításra járást és egy jó, megbízható állatorvost is. Mire mindez megvan, addig még ő is tanulhat rengeteget és ha hajlandó az idejét és pénzét rászánni, akkor akár még jó tenyésztő is lehet belőle. Persze azt tudd, kedves kérdező, hogy a kutyatenyésztés főként csak a pénzt viszi, örülhetsz ha a kicsik eladásából nullszaldósan kijössz. Ha viszont ebből akarsz megélni, akkor jogos a többiek felháborodása, és én is azt mondom, hogy ne tedd! Ha az itt leírtakat nem tudod vagy nem akarod vállalni, attól még élhet melletted a kutyád boldog, békés, egészséges életet IVARTALANÍTVA, amit akár máris meg lehet beszélni az orvossal, még mielőtt először tüzelne.
2009. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
sziasztok köszi a válaszokat! én nem akarok tenyésztö lenni és nem is akarom a kutyákat eléadni hanem a családan maradnak ajándékban. én nem értek a tenyésztéshez nagyon szeretem az álatokat és persze a pici kiskutyákat hát csak ezért gondoltam arra hogy majd idövel lessz egy szép kis kutyám !
2009. jún. 26. 17:15
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a tenyésztést hagyjd arra,aki ért hozzá,szaporítani meg nagyon csúnya dolog..

sok a kidobott shar-pei,és a szporítóknál sajnos mindig lehet olcsón venni,vagy néha ingyen nem kell még több hobbi alom..inkább ivartalaníttasd,úgy továb is él..egy alom kiskutya felnevelése rengeteg pénz,és idő ez nem vicc..

2009. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem értem hogy mért kell egyböl arra gondolni hogy kidobja az ember a kiskutyákat ?!! nem kellene mindenkit egy kalapallá venni !!
2009. jún. 29. 09:14
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
mert az ilyen hobbi almok,sajnos általában szaporítóhotz kerülnek,vagy ott kötnek ki,nehéz normális gazdit találni és amíg van kidobott,rosszul tartott shar-pei,addig ne szaporítsunk..ez jelenti a felelősségteljes állattartást..
2009. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!