Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya tényleg sokkal több...

Két kutya tényleg sokkal több gond, mint egy?

Figyelt kérdés

Lehetőségünk lenne nagytestű kutyusunk mellé befogadni egy középtestű felnőtt leányzót.Az összeszoktatással nem lenne gond (legfeljebb a cicánk kavarhat be egy kicsit.) A család azon agyal, hogy ez valóban dupla vagy akár tripla gondot jelenthet-e. Sokkal nem dobná meg a tápfogyasztást, a nagyot úgyis visszük naponta sétálni..

De például egy nyaralásnál hátrányt jelenthet? Mi voltunk már a kutyával tengerparton és nem okozott gondot, de vajon kettővel másképp lenne?

Akinek van ezzel kapcsolatos, bármilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem. Nagyon szeretnék segíteni ezen a hányattatott sorsú kiskutyán, de nem tudom be merjem-e vállalni.



2012. máj. 7. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem jelentett gondot kettő eb. Volt hogy négy is volt egyszerre, összejöttek egyik innen, másik onnan. Nekem nem volt baj, hogy dupla gond, vagy nem. Maradékok, némi táp mindig maradt, ha főz az ember, maradék is van. Plusz a mozgás nálam nem volt fontos, mert sokat lovagolok hobbiszinten, állatokat tartok, lovaskocsival dolgozom. Amikor kaszálok a határban, vagy útszéleken, mindig szabadon vannak a kutyák. Három belőlük hajtóeb, munkatársaim is. Szóval nem hinném, hogy dupla gond lenne. Persze hogy gond, de ha valaki igazán szereti a kutyát, nem tekinti gondnak
2012. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedves első te jelentkezhetsz a házasodna a gazda műsorba,minden adott!:-)))
2012. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia.

igen,dupla felelosseg,de nem gond.

ha mind a kettovel ugyanugy tudnal foglalkozni,setaltatni,stb.,akkor vallad be szerintem.

egy kutyus csaladra talal :)

2012. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nagyon hajlok rá, tökéletes helye lenne, de a család többi tagja aggodalmaskodik. Például, hogy a nagy kutyus sosem volt még beteg, legfeljebb párszor elvágta a lábát, de hogy két kutya esetén ennek dupla esélye van. Persze ez nem azt jelenti, hogy ebben az esetben valamelyik eb nem lenne rendesen gondozva, csak kíváncsi lennék, hogy ez tényleg így van-e..
2012. máj. 7. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs az még dupla gond se!

Ráadásul egymással is foglalkoznak, jobban érzik magukat!


Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e két kutyát szállítani egyszerre az autóban (külföldön meg végképp nem tudom, milyen szabályok vannak a kutyákra). A nagytestű nyilván nem hordozóban utazik, de szerintem a másik sem.

2012. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Felelősségben lehet hogy dupla, de időben nem. Én most fogadtam be egy négy hónapos kiskuttyot a 3 évesem mellé. Most még kicsit többet kell a kicsivel foglalkozni, de időben ez sem nagyon mutatkozik meg: egyszerre sétálnak, esznek, játszanak csak a tanítás megy külön, meg míg a nagy suliba jár, addig a kicsi csak oviba, igaz ez pont úgy van, hogy végzek az oviban, és jön is a suli :). Én bevállalnám :) És ne felejtsd el, hogy a dupla annyi figyelmet törleszti a mostmár dupla annyi szeretet az ő oldalukról.
2012. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mi is nagyon dilemmáztunk, de végül lett másik kuty és nagyon jó, hogy megléptük,mert nagyon jól megvannak és boldogok, és nem teher egyáltalán...na a macska...ő nem volt oda a dologért, de nincs nagy gond
2012. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

az új kutyus nem bántotta a cicát? sikerült összeszokniuk?


Egyébként köszönöm szépen a válaszokat!

2012. máj. 7. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Hát kedves második, én nem szeretek szerepelni. Eleget szerepeltem már bemutatókon. Ugyanis többgenerációs csikós és juhász vagyok.

2012. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz nagy gond nyaralásnál se de azt ajánlom hogy nyaralásnál ne egy ember foglalkozon 2 kutyusal mert ugy még se olyan könnyü mivel egyik erre másik arra akar menni és egy ember nem szakathad szét.
2012. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!