Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a kutyám mindíg, minden körülmények között behívható legyen? (nagyon féltem őt és másokat)

Figyelt kérdés

Van egy 1éves keverék kan kutyusom, aki elég makacs, önfejű!

Már sétáltatom póráz nélkül is, de csakis olyan helyen, ahol ritkán járnak mások (erdős részen). A viselkedése ilyenkor: elég messzire el tud kóborolni (20-30m), ha hívom, nem mindig hallgat rám, egyszerűen füle botját sem mozdítja, csak szaglászik és teszi a süketet!

De máskor meg elég egyszer szólnom és repül is felém! Vagy néha szólnom sem kell, és lohol utánam. Miért van, hogy egyszer hallgat, másszor meg egyáltalán nem?

Ha póráz nélkül lenne és úgy találkoznánk másik kutyával vagy emberrel, biztos, hogy megszünnék létezni és rögtön nekiiramodna. Elég kellemetlen úgy sétálni, hogy pásztázni kell a terepet, hogy jön-e ember vagy kutya. Mit tegyek, hogy megbízhatóan jöjjön, ha hívom?



2012. ápr. 17. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Ezért találták ki nálunk okosabb emberek a pórázt és a kutyafuttatót. Mindig lesz olyan hogy nem jön vissza, még ha nagyon jól nevelt akkor is kerülhetsz ilyen helyzetbe, elég ha meglát egy szukát, akkor aztán hivogathatod.
2012. ápr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

mindig jutalmazd ha közeledben van vagy visszajön.

Kedves előző válaszoló nem minden városban van kutyafutattó

2012. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kutyafuttatót? Ne haragudj, nem bántásból, de miből gondolod, hogy kicsiny országunk már olyannyira fejlett, hogy minden településen található kutyafuttató? Nem, nálunk ilyen nincs!

Pórázzal meg nem igazán tudja egy kutya "kitombolni magát" , úgy, hogy ki legyen teljes mértékben elégítve a mozgásigénye.

Póráz nálam van természetesen, csak szeretném, hogy ha messziről meglát egy kutyát, embert, akármi érdekeset, legalább annyira behívható legyen, hogy rátudjam tenni a pórázt, és ne szaladjon azonnal oda.

2012. ápr. 18. 00:32
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Használj hosszú pórázt. Szabad területen akár 15-20 méterest is. Amikor elmegy a kutya, és jó sebességben van, megfogod a pórázt és megakasztod. Ez a legjobb futás közben. Abban a pillanatban, amikor megakasztod, elhangzik a behívás szava. Ha bejön hozzád, dícséret, jutalom és újra mehet.Mindig már távolságokkal csináld.
2012. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Ez világos hogy nem Dániában élünk, de ezt nem rajtam kellene megbosszulnotok. Olyan kérdést tett fel amire nincs válasz. Olyan hogy mindig, minden körülmények között visszajöjjön a kutya olyan nincs. Még a legjobban nevelt kutyánál is lehet azzal szembesülni hogy nem jön vissza.

Egy jól nevelt 100-ból 99 esetben visszajön. De feltételezem egyikünk sem szeretné épp akkor a reggeli futását végezni az erdőben mikor jön a 100-dik eset.

Vagy ha a gazda épp nem figyel és nem veszi észre egy futó közeledik.

Ezen kell izguljak minden reggeli futásom közben hogy most figyel e rám a gazdi vagy sem, van e azon a kutyán póráz vagy szájkosár vagy sem? Lássuk be, nem.


Erre találták ki a nálunk okosabbak a kötelező pórázt. Ha baleset történik ők mossák kezüket, a gazdi a hibás és ez igy van jól.

2012. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet minden baleset ellen bebiztosítani magunkat! Amelyik kutyát póráz nélkül sétáltatják az valószínőleg nem fogja megenni a futókat sem, max. megszagolja. Ha azt akarnánk elérni, hogy 100%-osan minden helyzetben biztonságban legyünk, akkor egyrészt lehetetlen küldetésre vállalkoznánk, másrészt élhetetlenné válna az életünk. Van olyan optimális megoldás, amikor a kockázat elfogadhatóan alacsony és a kényelem is megmarad. Én is póráz nélkül sétáltatom a kutyámat ott, ahol mások futnak és bicikliznek. Én is félek, hogy egy őrült száguldó biciklis keresztül esik a kutyámon, mert lassítani nem mindegyik szeret, úgyhogy inkább magam mellé rendelem és félre húzódunk. Férjünk el egymás mellett, senki se akarja magának kisajátítani a közterületeket! Csak intelligencia és empátia kérdése, hogy tudunk-e normálisan egymás melett élni. Erről szól a társadalom.
2012. ápr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Én vállalom azt a 0,0001%-os kockázatot, hogy hívásra nem jön vissza a kutyám. Szinte soha nincs rajta póráz, bár tudom, hogy kötelező. Oké, hogy ő "csak" egy yorkshire terrier, de ez nem változtat a tényen, hogy a kutyám elképesztően szófogadó. Kutyaiskolát végeztem vele, és idáig nem nagyon volt olyan helyzet, hogy ne rohant volna hozzám örömmel az első szóra. Ha véletlenül mégis előfordul, akkor a másodiknál már nagyon komolyan szólok rá: "Gyere ide! Most!" - megtanulta, hogy ha azt mondom, hogy „most” akkor nem viccelek, és azt nagyon komolyan veszi.

De nem szoktam őt behívással szekálni, mert amúgy sem megy tőlem 15-20 méternél távolabb. Ha más kutya jön, akkor annyit mondok neki, hogy "szépen", vagy „nyugi, nem bánt"


Kérdező: Legyen nálad valamilyen finom jutalomfalat, hogy a kutya nagyon szeressen hozzád visszamenni. Később, ha már rögzült, hogy az első szóra megy, akkor ezt elhagyhatod. Ha más kutya közelít, akkor próbáld azt, hogy már az előtt magadra vonod a figyelmét, hogy elindulna. És ha úgy látod, hogy most már mehet a másik kutyához, akkor egyszerűen mond azt, hogy mehetsz.

2012. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A jutalmazást most is csinálom, 1 kis dobozzal indulunk útnak mindig :) , amiben virslidarabkák vannak. Néha elég ha csak megmutatom neki a dobozt, és már szalad is felém. Őszintén szólva, úgy érzem (lehet, hogy hülyeség), hogy ha érzi rajtam, hogy nem bizom benne, akkor azért sem jön vissza, de ha nyugisan megyek, nem parázom azon, hogy visszajön-e, akkor meg nincs gond.

Nagyon hasznosnak találom azokat a válaszokat, amelyekben azt irjátok, hogy ha másik kutya közeledik, akkor szépen szóljak hozzá, nyugodt hangnemben, mintha örülnék, hogy közeledik egy másik kutyus. Eddig ez eszembe sem jutott, idáig inkább csak nyugtatgattam már előre, mert láttam, hogy spannolja magát, pl. "nem szabad" "fuj". Ezt akkor elrontottam ezek szerint, mert talán ezzel hergeltem inkább.

Nagyon szeretném ha póráz nélkül tudna futkározni és mindig visszajönne. Vannak itt mifelénk olyan kutyusok, akiket elenged a gazdájuk és semmi gond nincs velük, én ezt lakott területen, házak között nem merném megtenni (MÉG EGYÁLTALÁN NEM). Az a probléma is fennáll, hogy ha egy ember közeledik, akkor vagy eleve rosszul áll hozzá és morogni kezd, vagy szimpatikus neki, és attól félek, hogy menne vele, ügyet sem vetve rám. Idáig csak azért volt szerencsém, mert midnig hamarabb, már messziről észrevettem, hogy ha közeledett valaki, igy meg tudtam időben fogni.

Nemtudom ha találkoznánk egy kutyával, és az enyém póráz nélkül lenne, akkor mit tenne, az a gond, hogy ezt nem tudom kipróbálni, mert érthetően egyik gazdi sem örülne neki, ha ezt az ő kutyájukkal próbálnám ki először. Van aki még azt sem szivleli, ha pórázzal megy oda a kutyám.

2012. ápr. 18. 13:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Látod, azt én se szívlelem, ha pórázon odaengednek egy kutyát az enyémhez. Ha pórázon van, akkor nincs ismerkedés, ez alapszabály! Ha látom, hogy pórázos kutya közeledik a kutyafuttatón, akkor én is mellém rendelem az enyémet és elvárom, hogy ne engedje ránk a szembe jövő az övét hosszú pórázon. Ha ismerkedni akar, akkor szóljon és engedje el a kutyáját, akkor én is elengedem az enyémet. Utcán, amikor mindkettő pórázon van, akkor meg főleg nincs ismerkedés. Ez alól egyetlen kivételt teszek, amikor olyan kutyával találkozunk, akit ismerünk, azzal üdvözölhetik egymást.
2012. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gyakorolgass 320 métes pórázra, tedd a anyakörvre, majd tegyél úgy, mintha lecsatolnád, és hagyd, hogy húzza maga mögött. Legyen könnyű az anyaga, hogy ne érezze, hogy rajta van. Hívd be, ha jön, jó nagy jutalmazás, majdd engedd is el újra, persze pórázostul. Ha olyan a helyzet, hogy látod, 100% hogy nem jönne vissza 20, hívásra sem, próbáld egyszer hívni, ha nem jön, lépj a pórázra, és hívd megint, ha jön, juti. Ha nagyon elkószálna, nekiiramodna, akkor is lépj rá a pórázra, érezze, gogy a kezed elér hozzá. Ezt addig, amíg biztosan be nem jön, ha majd egy idő után biztosra érzed, le veheted a pórázt. Ha nem jön, tedd rá, vidd magad mellett büntetésből, majd engedd el, de csak pórázustul. Ilyenkor még gyakorolj vele kb egy hétig, és megint megpróbálhatod elengedni. A lényeg, hogy mindig jót kapcsolj a behíváshoz, és ha azért hívod be, mert pórázra akarod venni, akkor előbb jutalmazd meg jól azért, mert bejött, és csak utána tedd rá a pórázt. És ha elszaladna, vagy mocorog, amíg pórázra teszed, akkor szólj rá, hogy maradjon nyugton.
2012. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!