Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lépéseket tehetnénk...

Milyen lépéseket tehetnénk egy hihetetlenül agresszív kutya és érthetetlen gazdája ellen?

Figyelt kérdés

A környéken sok kutyás jár össze a futtatóra.Minden kutya kijön a másikkal, kivéve egy több kb. 10 kilós kan tacskót.

A kutya már rántott le 2 éves kisgyereket játékmotorról, elkószál, és iszonyatosan agresszív: tegnap egy nő kézfejét harapta át, sürgősségi lett a vége.

A tacskó teljesen ok nélkül, vicsorogva és a szőrét borzolva ront neki mindenkinek, akinek nem 'ismeri' a kutyáját.Engem is lábon akart harapni, de egy hatalmas ordítással sikerült elzavarnom.Megjegyzem, a tacsinak nagyobb szemfogai vannak, mint a staffordomnak...

A másik gond a gazdája hozzáállása: nem neveli a kutyát, nem szól rá, nem köti meg.Folyton póráz nélkül sétáltatja a néni, és szemtanúi voltunk annak is, hogy a tacskó a saját gazdájának esett neki.Neki erre az volt a reakciója, hogy megsimogatta és rákoppintott az orrára.

Sok errefelé a kisgyerek, mert lakótelepen lakunk.A szóban forgó kutya közvetlenül felettünk lakik, egész nap ugat és morog.

A többi kutyával is gusztustalanul viselkedik: a kisebb testűeket kegyetlenül megtépi, legyen az kan vagy szuka, de a nagyobbak elől hanyatt-homlok elrohan.

Nem tudjuk megmagyarázni a néninek, hogy csináljon valamit a kutyájával, mert nem képes megérteni, és amint szóba kerül a dolog, fogja magát, és hazamegy.

Mit tehetnénk ez ellen?



2012. ápr. 12. 00:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
A kis kutyi-mutyi pofijába állatriasztó spray-t nyomni egyszer, abból talán tanul.
2012. ápr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Ha arra jár a kutyájával, mindig hozzátok szóba a kutya viselkedési problémáit, és attól majd mindig szépen hazamegy :D


Komolyan:

-póráz és szájkosár nélkül nem lehet közterületen kutyát sétáltatni tudtommal, és a jogszabály minden fajtájú és méretű kutyára vonatkozik.

-Ha nekem átharapná a kezem egy kutya valószínű nem hagynám szó nélkül, tehát a sértetteknek kellene feljelentést tenni. Amíg nem okoz sérülést a kutya nem lehet tenni vele semmit Magyarországon (tehát Te a saját sérelmeiddel még nem tehetsz), de ahogy baleset történik fel lehet jelenteni.


Viszont én nagy állatvédő vagyok, nem szeretném, ha elaltatnák szegény kutyát, mivel teljesen tisztán látszik a leírtakból, hogy nem a kutyával van a baj, hanem a gazdájával! Nem neveli, sőt, buzdítja a simogatással. Talán a fajtamentőket felkereshetnétek, ők lehet tudnak tanácsot adni ilyen helyzetekre.

2012. ápr. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%

Az első vagyok még. A feljelentést én is azért nem említettem, mert abból kutya könnyen rosszul jönne ki, és nem ő tehet róla, hanem a gazdi. Még jó, hogy nem egy nagyobb kutyája van, mert az életveszély lenne a környéken.

Ha a néni nem neveli, akkor neveljétek meg ti, ahogy már írtam.

2012. ápr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Fel kell jelenteni, igen lehet a kutya is rosszul jönne ki, de mi van ha legközelebb nemcsak lerángat egy kisgyereket, hanem meg is tépi azt? A kutyaharapást egyből jelentik a kórházban is a hatóságnak, amennyiben nem azt mondja valaki, hogy kóbor kutya volt, vagy hasonló akkor mennek ellenőrizni is a kutyát, az oltási könyvet és nagy valószínűséggel veszélyes ebnek is minősítik. Kötelező éves 20e Ft-os ebadó, csak szájkosárban és pórázzal közlekedhet az utcán megkülönböztető bilétával, a nénire is többször ránéznek a kutya miatt. Ha csak nincs olyan viszonyban a tegnapi áldozat a nénivel, hogy védeni szeretné, akkor tegyen feljelentést kutyával való veszélyeztetés miatt. De a hatósági állatorvosnál te is kérheted a kutya kivizsgálását, hiszen a veszélyes ebnek való minősítést akkor is megteszik, ha még konkrét sérelem nem ért, de arra utaló jelek vannak, hogy ez bármikor bekövetkezhet. (konkrétan nem tudom mennyire életképes a dolog hazánkban, papíron így van)
2012. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Annak üzenném, aki szeirnt póráz és száűjkosár nélkül nem lehet sétáltatni, h a törvények és a helyi rendeletek átböngészsése csak pár perc, de utána legalább nem beszél hülyeségeket az ember....


Megoldás: elmész a helyi jegyzőhöz és KÖVETELED, hogy szóljon hivatalból a hatósági állatorvosnak, aki kimegy és ellenőrzi ak utyát. Mivel ti többen is azt fogjátok állítani (ha van egy kis sütnivalótok nem bújtok el), hogy embert is harapott már meg, így a hatósági állatorvos vszélyessé fogja nyílvánítani. Onnantól csak és kizárólag pórázzal és szájkosárral lehet majd sétáltatni az "ebecskét", akinek a gazdját nagyon gyakran ellenőrizni is fogják. És ha felfedezik, vagy csak jön egy bejelentés h a kutya szabadon és/vagy szájkosár nélkül van, a néni igen kemény bírságra számíthat.


Itt a hatályos törvény pontos szövege:


"Eb által okozott fizikai sérülés, eb veszélyesnek minősítése és a veszélyes eb tartása


24/A. §50 (1) Az állatvédelmi hatóság az ebet egyedileg veszélyesnek minősítheti, amennyiben


a) az eb fizikai sérülést okozott, és megvalósulnak a veszélyesnek minősítés e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott feltételei, vagy


b) az eb fizikai vagy pszichikai állapota alapján feltételezhető, hogy az embernek fizikai sérülést okozhat, és ez a veszélyhelyzet kizárólag az eb veszélyesnek minősítésével hárítható el.


(2) Veszélyes eb az állatvédelmi hatóság által egyedileg veszélyesnek minősített eb.


(3) Az (1) bekezdés b) pontja szerinti eljárásba be kell vonni az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértőt.


(4) Veszélyes eb kizárólag az állatvédelmi hatóság által kiadott engedéllyel, az e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott feltételekkel és módon, ivartalanítva és elektronikus azonosítóval (a továbbiakban: transzponder) megjelölve tartható.


(5) Tilos veszélyes ebnek bármely módon való szaporítása, tenyésztése - ideértve a vétlen szaporulatot is -, kiállítása, bármely formában történő versenyeztetése, őrző-védő feladatokra való tartása, képzése és alkalmazása, az országba való behozatala, az országból történő kivitele.


(6) A veszélyes ebet polgári jogi szempontból vadállatnak kell tekinteni.


(7) Az e törvény és a végrehajtására kiadott jogszabály szerinti eljárásokban az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértőként az a személy járhat el, aki az állatvédelmi hatóságtól erre engedélyt kapott. Az engedélyezéssel egyidejűleg az állatvédelmi hatóság nyilvántartásba veszi a szakértőt. A nyilvántartás tartalmazza az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértők természetes személyazonosító adatait. Az állatvédelmi hatóság a honlapján közzéteszi a szakértői névjegyzékben szereplő személy nevét, telefonos elérhetőségét, valamint elektronikus levélcímét.


(8) A település jegyzője kérheti az állatvédelmi hatóságtól az eb egyedi veszélyessé minősítését.


24/B. §51 (1) Az állatvédelmi hatóság a 24/A. § szerinti engedélyezési eljárásban jogosult kezelni


a) az eb tulajdonosának nevét és címét,


b) az eb felügyeletét ellátó természetes személy (továbbiakban: ebtartó) nevét, születési helyét és idejét, lakcímét, telefonszámát, elektronikus levélcímét,


c) az eb tartási helyét (település, kerület, utca, házszám),


d) az eb fajtáját, születési idejét, nemét, színét, hívónevét,


e) a transzponder sorszámát,


f) az ivartalanítás időpontját,


g) az eb egyéb egyedi jellemzőit.


(2) Az állatvédelmi hatóság az (1) bekezdésben foglalt adatokról a veszélyes ebek hatékony azonosítása érdekében nyilvántartást vezet.


(3) Az (1) bekezdésben foglalt adatokat az eb elpusztulásától, elvesztésétől, valamint tulajdonosváltásától számított három évig kell nyilvántartani.


(4) Az ebet veszélyesnek minősítő állatvédelmi hatóság a veszélyesnek minősítés tényét 8 napon belül köteles bejelenteni a transzponderrel megjelölt ebek adatait nyilvántartó országos elektronikus adatbázis működtetőjének.


24/C. §52 (1) Az állatvédelmi hatóság elrendeli az eb életének kioltását, amennyiben az halálos kimenetelű sérülést okoz embernek, és az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértő megállapítja, hogy az eb viselkedése egyértelműen a sérülés okozására irányult.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározottakon túl az állatvédelmi hatóság elrendeli a veszélyes eb életének kioltását, amennyiben


a) a veszélyesnek minősítő határozat jogerőre emelkedését követő 15 napon belül nem kérelmezik az eb tartásának engedélyezését,


b) a tartási engedélyében meghatározott biztonságos tartási feltételek az engedélyben előírt határidőig, de legkésőbb az engedély kiadásától számított 30. napig nem teljesülnek,


c) az eb ivartalanítása és transzponderrel való megjelölése a tartási engedély kiadásától számított 30 napon belül nem történik meg,


d) az eb a tartási engedélyben meghatározott biztonságos tartási feltételek teljesítéséig embernek fizikai sérülést okoz,


e) az ebre vonatkozó tartási szabályokat megszegik, és emiatt az eb embernek fizikai sérülést okoz,


f) az ebet az engedélyezett tartási helyen, és az ebtartó felügyeletén kívül fogják be második alkalommal, vagy


g) annak tulajdonosa vagy az ebtartó ellen indított büntető- vagy szabálysértési eljárás során az állatot jogerős határozattal elkobozzák.


(3) Az állatvédelmi hatóság elrendelheti az eb életének kioltását, amennyiben az súlyos vagy maradandó sérülést okoz embernek, tartója 14 napon belül nem válik ismertté, viselkedésproblémáinak megfelelő kezelése nem biztosított, és az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértő megállapítja, hogy az eb viselkedése egyértelműen a sérülés okozására irányult.


(4) Az állatvédelmi hatóság az eb azonnali elkobzását, elszállítását és megfelelő helyen való tartását, valamint transzponderrel való megjelölését


a) rendelheti el, amennyiben az súlyos vagy maradandó kimenetelű sérülést okoz embernek;


b) rendeli el, amennyiben az halálos kimenetelű sérülést okoz embernek, vagy amennyiben az ebtartó veszélyes eb tartási engedélyét visszavonják.


(5) A jogerős határozattal elrendelt ivartalanítás, transzponderrel történő megjelölés, elkobzás, szállítás, tartás és az eb élete kioltásának költségei az eb tulajdonosát terhelik."

2012. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Gondolkodás nélkül jelentsd fel! Sőt, igazából akit megharapott és a sürgősségin kötött ki, ő is megtehetné!
2012. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem nem kell túldramatizálni, nem hiszem, hogy egy neveletlen tacskó ki fogja irtani a lakótelepet. Nem kell arra menni, ahol van és kész. A kisgyerekes anyukák is megtaníthatnák egyébként a gyereküknek, hogy nem kell minden kutyára rárontani. Ha valóban baj történt, akkor természetesen feljelenthető a gazdi. Viszont az ok nélküli pánikolást általában a kutyák szívják meg, őket altatják el. A néni meg tuti beszerez egy újabb kutyát.
2012. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

"Nem kell arra menni"


Ugye ezt nem gondoltad komolyan, hogy a lakótelep majd a kutyához igazítja az útvonalát?

2012. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ki a hibás. Emberre és másik állatra veszélyes kutyát csak szájkosárral szabad sétáltatni. Az egy dolog, hogy a néni nem ért a kutyaneveléshez, de hogy ennyire h*lye legyen, hogy egy nyomorult szájkosarat rárakjon a neveletlen ebére, hát ez csúcs.
2012. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Valóban úgy gondoltam, hogy egy 20 centis tacskó kikerülése nem jelenthet komoly útvonal tervezési gondokat.
2012. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!