Étel agresszió megszüntetéséhez a legjobb módszer?
Magáról az agresszióról - ez volt meg nekem , bemásolom
TÚLZOTT AGRESSZIVITÁS
Az ilyen jellegű viselkedészavarok rendszerint visszavezethetők a csoportba illeszkedés kritikus periódusában a kutyát ért megrázó élményekre, illetve tulajdonosnak ebben az időben elkövetett oktatási-nevelési hibáira. Gyakran előfordul - különösen nagyvárosi tartási viszonyok között -, hogy a lakás falai között bezárva, elszigetelten élő kedvenc túlságosan függ a gazdájától, ezért képtelen normális, illetve pozitív kapcsolatot kialakítani más állatokkal és emberekkel. Az ilyen állat általában "félelemből harapós" kutyává válik. Fordított esetben vagy az állat lesz domináns a gazdájával való kapcsolatában, vagy túlságosan védelmezőjévé válik tulajdonosának, s ilyenkor ugyancsak idegenekkel és más kutyákkal szemben. A hosszú ideig kennelben, emberektől elszigetelten tartott fiatal ebeken szintén kialakulhat egyfajta "öntudatlan agresszió" ismeretlen tárgyak, illetve emberek iránt.
undefined
A túlzott agresszivitás, többnyire a kutyát ért megrázó élményekrevezethető vissza
Az elhanyagolt kutya ugyancsak érdekes eset: érzelmileg hihetetlenül labilissá válik, idegenekkel szemben túlzottan félénk lesz. Az ilyen állatokat gyengéd bánásmóddal, illetve a beilleszkedés, szoktatás megújításával lehet kezelni. Ezekben a kutyákban ugyan általában kevés a harciasság, de elég gyakran haraphatnak félelemből, különösen ha menekülési lehetőségeik korlátozottak.
VÁRATLAN PSZICHÉS SÉRÜLÉSEK
A túl erős hirtelen ingerek, a váratlan sokkoló hatású változások a gyengédebb idegzetű kutyákban rendellenes viselkedést válthatnak ki, s ez állandósulhat is. Hangos zajoktól való abnormális félelem, irtózás az autóktól, villamosoktól, szokatlan tárgyaktól, ismeretlen élőlényektől - "bizarr viselkedést" (tömegiszonyt, abnormális agresszivitás stb.) fejleszthet ki az állatban, ami általában hiányos alkalmazkodó képességre utal. Amennyiben ezek a torz reakciók valamilyen konkrét tárgyra vagy személyre irányulnak, megfelelő figyelmes és hozzáértő kezeléssel fokozatosan újranevelhetjük az ebet, és megszüntethetjük benne a rendellenes reakciókat. Ennek egyetlen módja van csupán: meg kell tanulnia, hogy a számára félelmetes tárgyak vagy élőlények - ártalmatlanok!
TÁPLÁLKOZÁSI REAKCIÓK
A táplálék birtoklása
Amikor a kutya az ember vagy egy másik állat jelenlétében nagyobb darab húst vagy más táplálékot kap, akkor azt szájába veszi s néhány méterrel odább viszi, mielőtt enni kezdené. Ennek a magatartásnak a funkciója az élelemnek a vetélytársaktól való megóvása. Ha több kutyát egyszerre etetünk, és mindegyiknek megvan a maga "konca", addig egyik sem próbálja elvenni a másik életét, amíg a megkívánt húsdarab nem kifejezetten nagyobb, mint a sajátja, és amíg nem gondolja azt, hogy a másik - nagyobb ételdarab tulajdonosa - nem gyengébb nálánál. Megfordítva a dolgot: amennyiben több kutya egyidejűleg jut táplálékhoz, mindegyik "ki van téve annak", hogy valamelyik nála erősebb társa - akinek ráadásul kisebb darab étel jutott - megpróbálja elorozni "zsákmányát". Ezért tehát a kutya igyekszik biztonságba helyezni táplálékát, és minél nagyobb az ételdarab, annál inkább hajlamos erre.
Első vagyok, én is ezt akartam írni, amit előttem leírtak.
A gesztusevés jó, de ha nem működik, akkor csinálhatod még azt is, hogy nem adod neki oda a tálkát, hanem adagolod.
Először Te eszel a tálkából, majd leteszel neki a földre néhány szemet. Ha engedélyt adsz, akkor megeheti, addig nem. Aztán várj egy kicsit, látnia kell, hogy tőled függ az ő kajája. Ismét tegyél le egy keveset, és mond neki, hogy ehet. Aztán szedjél a tenyeredbe, és úgy add oda neki, hogy onnan egye meg. Következőleg, amíg eszik a tenyeredből, a másik kezeddel simogasd meg a hátát. Aztán tegyél újra a földre, de tedd oda a kaja mellé a kezed a földre.
Nem tudom, annyi ötletem lenne, hogy én hogy csinálnám, de számomra elképzelhetetlen, hogy a kutyám rám morogjon kaja miatt.
Azt is csinálnám, hogy elkezdenék gurigatni előtte egy szem száraztápot, mintha játszanék vele, aztán kedves hangon mondanám, hogy kéred? és odaadnám, hogy megegye. A lényeg, hogy lássa, nincs mitől tartania.
3 hónapos kutyáknál ez ritkán jelentkezik, de mindenképp csírájában kell elfojtani. Szerintem hamar megoldod, ha ügyes vagy, hiszen nem egy rögzült szokásról van szó.
A "japán vacsora" erre is jó. Első adás:
Az amúgy szuper, hogy csinálod ezeket a dominancia gyakorlatokat, de ha nem jól csinálod, akkor hatástalanok lehetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!