Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki lakásban tart pekingi...

Aki lakásban tart pekingi palotapincsit, hogy birkózik meg a szőrrel?

Figyelt kérdés
tényleg hullik egész évben a szőre? nem régóta van egy lány pincsim, és most épp vedlési időszak van, de félek később is ilyen marad a "szőrhelyzet". én imádom, egy tüneményes kutyus, de nem élek szőrös lakásban. minden nap 2x porszívózok, felmosok, és minden sétánál kap egy kiadós kifésülést. és még így is...szóval tapasztalatok érdekelnének a pincsikkel kapcsolatban
2009. jún. 16. 21:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
amúgy most 1 éves.
2009. jún. 16. 21:35
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj,valamennyire minden kutyának hullik a szőre egész évben,csak kisebb mértékben mint vedlési időszakban.. a pincsi szőre hosszú,mi is elég sokat porszivozunk,igy meg van oldva
2009. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz,nekünk nem pincsink van,csak "félig" mert keverék,de szörnyen szenvedünk a szőrtől!Nem tudlak semmi jóval bíztatni,beleragad nekünk is minden szőnyegbe úgy,hogy még a porszívó sem viszi ki teljesen.Kerüljétek az olyan anyagokat szőnyegben (pl perzsa,kasmír) javaslom pl a rongyszőnyeget (nyárra,ha télen hideg van nálatok).

Az is hasznos,ha megnyírjátok,nyáron pl kifejezetten jó neki a nagy bundi nélkül (mi ezt csináljuk nyaranta)

2009. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

22:24-esnek!

A hosszú szőrű kutyák nyírása a hiedelemmel ellentétben árt a kutyának! A hosszú szőrű kutya fedőszőre télen fűt, nyáron hűt. Így, ha lenyírod, jobban melege lesz, illetve a túl rövidre sikerül, a bőre meg is éghet. Az ő bőrük nem tud úgy lebarnulni, mint az emberé vagy a kínai kopasz kutyáé, rákot is kaphatnak tőle.

Ezt sajnos rosszul tudtad.

2009. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az állandó szőr hömpölyre panaszkodtam egyszer a kiképzőnknek és Ő azt monta, hogy a lakásban tartott kutyáknak állandóan hullik a szőre mert ahányszor ki/ bejárkál az eb lakásból-ba mindig megváltozik a hőmérséklet és nem tud alkalmazkodni hozzá...
2009. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk pincsink volt 5 évig,az elején minden nap vagy 3x volt porszívózva...a végén amikor kertesbe költöztünk kicsit türhetőbb volt a helyzet. Sajnáltuk szerencsétlent,mert nyáron sokat szenvedett a sok szőrtöl és elvittük megnyiratni. Neki nagyon teccett a helyzet sokkal élénkebb volt tőle. Vettünk neki polót a télre meg kapott kötött kardigánt nehogy megfázzon! A napra meg nem engedtük ki nehogy baja legyen,de volt annyi esze h sose ment ki a nagy melegben :) Ha baj lenne a kutyáknak,h le van vágva a szőrük akkor nem hiszem,h 1re több kutya kozmetikus foglalkozna ezekkel!

Ha lepontoztok akkor pontozzatok,de én tapasztalatot írtam!

2009. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: Keféli a pincsit.
2009. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
borotvát neki
2009. jún. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mi is megnyirattuk. kicsit rövidebb lett a szőre, meg azt a vastag aljszőrzetét is megritkították. de jót tett neki szerintem és a bundája nagy része így is ugyanolyan maradt.
2009. jún. 17. 08:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én most szeretnék palotapincsit! De ez a szőrhullás riaszt kicsit. Tényleg árt nekik ha levágatnám neki mindíg a szőrét rövidre?
2010. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!