Milyen gyakran lehet koplalónapot tartani egy idős kutyának?
Én azt olvastam, konkrétan, idézem: ETETÉS: Az élelem kiemelt jelentőségű, ezért nagyon fontos, hogy az étkezéssel is mutassuk kutyánknak, ki a vezér. Mindig mi együnk először, és a kutya csak utánunk. Sohase engedjünk a kunyerálásnak, soha ne adjunk neki asztalról a saját ételünkből, mert ezáltal is maga alá helyezhet bennünket. A kutyának soha ne legyen elöl ennivaló! Adjuk neki oda az ételét, és ha nem nyúl hozzá, azonnal vegyük is el előle. Tanulja meg, hogy az étel "ajándék" a vezértől; örüljön, hogy kap enni, és becsülje meg. A kutya nem fog éhen halni – amikor tényleg éhes lesz, azonnal enni fog.
MIÉRT? Egy farkasokból álló falkában is mindig a falkavezér eszik először, és ha ő már jóllakott, akkor engedi a többieket is enni, hiszen elsődleges a falka túlélése szempontjából, hogy a vezér megfelelően táplált legyen; a többi falkatag csak másodlagos. Ugyanezt kell utánoznunk a kutyánkkal is.
GYAKORLATI MEGVALÓSÍTÁS: Játsszuk el a kutyánkkal, hogy először mi eszünk a táljából, és az övé csupán a maradék. Etetéskor az étele tetejére helyezzünk fóliát, és tegyünk rá pár darab virslit, kolbászt vagy sajtot (olyat, aminek jó erős illata van), és nagyon feltűnően eszegessük meg a kutyánk előtt. Hiába ugrál, ugat, lökdösődik, tegyünk úgy, mintha ott sem lenne. Pár perc múlva, amikor már nem ugrál annyira és a virsli is elfogyott, csak a saját ételét dobjuk oda elé, mintha ezt mondanánk neki: "Ez a maradék, ez a tied!" Fontos, hogy ezenkívül tartsunk heti 1 koplalónapot is, amikor a kutya nem eszi. (Növendék kutyáknál heti egy etetést hagyjunk ki.) Ez a kutya egészsége szempontjából fontos, hiszen a farkasokéhoz hasonló ragadozógyomra van, amely a rendszertelen evéshez alkalmazkodott. A koplalónapon ugyanúgy együk meg a táljába helyezett virsliket. Ilyenkor ne legyen a tálban a saját étele, hanem csak az, amit mi eszünk belőle, majd az üres tálat dobjuk a kutyánk elé, és hagyjuk őt magára. "Ma kevés volt a zsákmány, nekem kell ennem, hiszen nekem kell az erő; neked nem jutott, majd talán holnap ehetsz, ha elegendő táplálékot szerzünk vadászatkor…"
Valami gubanc van annál a résznél ahol leírja milyen gyakran kell.
Én csak olyan kutyát ismerek aki hetente 6szor kap enni.
tehát heti egy napot koplal.
Idősebb kutyáknál nem tudom hogy lehet de szerintem igen.
Haat, ha természets kajan tartod, azaz gyakran kap nyers hust, nyers husos csontokat, stb, akkor érdemes koplalonapot tartani is, de amugy felesleges.
Ez a kajan keresztuli falkavezérség meg végképp egy blod dolog, hagyd a francba. Mar azt is bebizonyitottak hogy a falka alarendelt tagjai hivjak a tobbieket jatszani, és a jatékra hivas amugy a "lenyugvo" jelek kozé tartozik. (Ezt csak azért fueom hozza, mert rakerestem az idézetre, és feljott valami cerberos oldal, ahol hulyeségeket javasolnak.)
Hááát...
Én úgy alkalmaztam ezt e koplalós témát, hogy amíg "gyerek volt" és egy nap többször kapott enni, akkor hetente egy étkezés (általában vacsorát) hagytunk ki.
Amikor "kamasszá" vált, akkor napi 2-szer kapott enni, hetente 2 étkezést kihagytunk. Általában a szerda vacsora és szombat reggeli.
Amikor felnőtt lett, akkor a szerdát neveztük ki böjtnapnak.
Felelőtlenül ne vágjál bele. Milyen fajta kutya és mennyi idős? Van esetleg vmi betegsége vagy esetleg kövér?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!