Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanított szukával...

Ha ivartalanított szukával nevezek kiállításra azt észre fogja venni valaki?

Figyelt kérdés
A varrat helye nem látszódik, nem érezhető, a szőre teljesen visszanőtt. És ez csalásnak minsőül? (engem felháborít, hogy meg akarom őt védeni különböző betegségektől, de emiatt nem nevezhetek kiállításra...)
2009. jún. 9. 12:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nevezhetsz, csak minek? Én nem venném el a dicsőséget azoktól, akiknek tényleg kellenek a címek tenyésztéshez, de te tudod.
2009. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom feltűnik az oltásijából azonnal. Én úgy tudom, hogy van kiállítás, ahol ivartalanított kutyával is részt lehet venni, múltkor itt írta valaki. Szerintem ez a megoldás.
2009. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

MÁTÉSZALKA CAC - 2009. szeptember 20.


Magyarországon először nyílik lehetőség az ivartalanított fajtatiszta kutyák bemutatására a MEOE által szervezett kiállítások történetében. A MEOE mátészalkai szervezete a CAC kiállítást rendezők közül elsőként kíván élni azzal a lehetőséggel, hogy a tenyésztők és tulajdonosok az ivartalanításon átesett kutyáikat is bemutathatják a rendezvényen.


Nevezési feltételek: FCI Törzskönyv

Nevezési osztályok: ivartalanított kan kortól függetlenül, ivartalanított szuka kortól függetlenül.


Nevezési díj: 2.500 Ft.-

A bírálatok a fajta körben történnek a fajta bírálatok előtt.


BEST IN SHOW program keretében adják ki a "Kiállítás legszebb ivartalanított kanja" és a "Kiállítás legszebb ivartalanított szukája" címet.


www.meoemateszalka.hu

2009. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem írták be az oltási könyvébe, én nem tudok róla hogy be szokták (van egy jó pár ismerősöm akinek ivartalanított a kutyája, egy doki sem írta be... De miért kéne?)
2009. jún. 9. 13:28
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Hát, nálunk az oltásiban külön lapon szerepelnek a kezelések. A keverék kutyánknál és a fajtatisztánál is. Sőt a macskáknál is. Lehet, hogy csak a mi dokink ilyen alapos?
2009. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%
Az esetek nagytöbbségében beirják, mivel minden alaposabb doki vezeti a kezeléseket az oltási könyvben.
2009. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
49%
Minek kell az eredmény egy ivartalanított ebnek? A tenyésztőknek kell hogy eredményesebb legyen a kutyájuk és ezáltal a tenyészetük ne vedd el a helyet tőlük
2009. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%

érdekelne miért szeretnél egy ivartalanitott kutyust kiállitásra vinni ... én azért hordom az enyém mert tenyészteni szeretném, de nem értem miért hiányzik neked egykis kidobott pénz?:)

tényleg nem kötekszem, csak érdekel

2009. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
78%
Mint írták idén lesz kiállítás ivartalanított kutyáknak is. Igazából erre szinte 0 igény van, ezért nem tartottak eddig. A kiállításra 99%-ban olyan kutyákat visznek akikkel tenyésztési tervek vannak, és igazából nekik is van kitalálva ez. Egy otthoni "sima" gazdi a legritkább esetben akarja kutyáját kiállítani. Talán ha jobban elterjed az ivartalanítás, akkor rendszeresen lesznek ilyen kiállítások is, mert egyébként szerintem nagy élmény. Amúgy szukát végül is bevihetsz, ha külső nyoma nincs, akkor nem fogják észrevenni. Persze törzskönyv mindenképpen kell, mert kiállítani csak törzskönyves kutyát lehet.
2009. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Igazából nem értem miért vagytok kiakadva. Ki mire "dobja ki" a pénzért, ez már had legyen az én magánügyem. Van akinek a bélyeggyűjtés a hobbyja, van akinek az utazás, ki mire költi a pénzét. Nekem a kutyakiállítás a hobbym, jártunk is amíg nem ivartalaníttattam a szukám, és továbbra is szeretnék, mert élvezem és a kutya is élvezte.

Ha meg egy tenyésztő kutyájánál jobb az enyém, akkor így járt. Nem kell olyan kutyával tenyészetni akinél van sokkal jobb is, nem izgat ha az én kutyám jobb, és ezért elveszem előlük a címeket, ha az övék annyira jó lenne, akkor ők nyernének ....

A mi dokink a gépén vezeti az adtokat a kutyáról. Oltási könyvben minek? Én úgyis tudom hogy ivartalanítva van.

2009. jún. 9. 13:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!