Ha ennyi méreten aluli yorki van, miért nem elismert a mérete?
Pontosabban, mást nem olvasok , csak ilyen selejt , olyan szemét szaporító..stb.
Lassan több pici van , mint normál méretű és nem olyan betegesek mint ahogy egyesek állítják. nekem 1 éves 2 kg-os .Igen az kicsinek számít és pénzt is adtam érte-, örömmel.
Külön kicsit akartam és nem normált. Ezzel most mi is a baj ? Valaki csak kell őket is gondozza és hangsúlyozom ,nem betegesebbek , mint normál kollégáik !
Nem érdekel , hogy mi volt előbb az igény , vagy a kicsi kutya , de nem is érdekel , mert nekem tetszenek.
Na itt megvitathatók a mérettel kapcs. problémákat!
Az FCI nem véletlenül nem ismeri el a fehér dobermannt és a hasonló számtalan egészségügyi problémával rendelkező variációkat. A standardet hozzáértők alkották meg, nem a hasukra csaptak, hogy na ez a fajta ekkora lesz, ez meg akkora, hanem azt a küllemet írja le, amely a kutya eredeti munkáját a legjobban segíti. Egy 1-1,5 kilós yorki hogy a rákba tudna elfogni és megölni egy patkányt, amikor az nagyobb mint ő maga? Ugyanígy egy 10-15 kilós meg nem férne be a kotorékba. Ezért van a yorki mérete meghatározva 2-3 kilogrammban, ennél kisebbek nem alkalmasak sem önálló szaporodásra, sem az egészséges életre, az eredeti munkakört ne is említsük.
Meg lehet kérdezni tenyésztőket(IGAZI TENYÉSZTŐKET, nem szaporítókat), hogy miért nem vonnak be egy jó vérvonalú, jó küllemű kutyát, ha a mérete nem megfelelő? Mert nem alkalmas a kölykök kihordására és nagyon nem kívánatos a túl kicsi méret, mert tudják milyen egészségügyi és idegrendszeri következményeket von maga után. Holott teljesen egyértelmű, hogy nagyobb a kereslet az ultraszupermini yorkira.
Nem betegesebbek, mint a normálok? Dehogynem. Egy 1 éves kutyára ne jelents ki semmit, bármikor előjöhet még valami örökletes nyavalya. Egyébként egy laikus kijelentés nálam semmit sem jelent, hogy a kutya egészséges és jó idegrendszerű. Egy kezdő olyan dolgokon is keresztülnéz és elkönyvel a kutya egyéniségének, ami színtiszta idegi probléma illetve olyan dolgokat sem tekint betegségnek, mint ételérzékenység, zsíros bőr, enyhe dp, patella, enyhébb légcsőszűkület stb.
Soha de soha nem fogom megérteni, hogy egy 3-4 kilós kutya miért nem elég kicsi nektek.
Én értem mindenki érvelését , mert mindben van igazság.
De akkor az utolsó válaszadótól kérdezném , akkor mi a te szemedben a 2 kg-és az alatti izé!
Nem kutya?
Ugyan olyan mint a te kutyáid.
Egy liliputi embert sem fikázunk a mérete miatt , hiszen akár honnan nézzük , Ők tényleg génhibásak és még sorolhatnám!
De ők is úgy élnek , mint mi , normál méretű emberek !
Szerintem , ti azt hiszitek (És kellő tisztelettel mondom),hogy ha nem lenne olyan ember ,aki megveszi a pici méretű kutyákat , azzal megállna a tenyésztésük !
Ez nem olyan , mint hogy nem veszek lopott cuccot, mert lehet, hogy legközelebb Én leszek a meglopott!
Azt felfogom , tudatosult, ÉS SOHA NEM VEttEM MEG !És még vagyunk így egy páran , mégsem állt meg ....
Ez a kutya téma más , de lehet azért , mert nem látom még a súlyát , csak ha magunkon tapasztalom, mármint a kutyámon , amikor jönnek a bajok , több és sűrűbben mint nagyobb társain.
Bár azt mondtátok , hogy Ő normál.
Nem lettem sokkal okosabb , de azért jobb tudni pár dolgot, mert így érthetőbb , ...miből indult és most mi lett és mi volt ennek a folyamata.
Köszönöm, mindenkinek
20 /57-nek szólt a kérdés , mert annyian írják , hogy röhögnek rajtuk , de én még nem találkoztam ilyen emberrel!
Csak olyannal aki : cukizta(de abból van elég)
az emberi példa már csak azért se jó mert egyrészről a törpe növésű emberek is sok betegséggel küzdenek másrészről az emberi génkészlet viszonylag nagyobb és szélesebb ködű. Egy fajtatiszta kutya esetében jó esetben beszélhetünk 4-5 apai és anyai vonalról és ennyi!!! ezeknek a génkészletével lehet gazdálkodni innentől kezdve azonnal ki kell zárni azokat az egyedeket amik veszélyeztetik az állományt.
Pl Afrikában olyan kicsi a gepárd populáció, hogy ha megjelenne egy genetikai betegség pár éven belül az egész állományban jelen lenne és azzal vége is lenne... a gepárdok szaporító programjában éppen emiatt nagy hangsúly van a genetikai betegsége szűrésének nehogy olyan állat kerüljön vissza a természetbe ami tönkre vágja az állományt.
Minden esetben a tenyésztők felelőssége a kicsi genetikai készlettel való bűvészkedés (pl nálunk a II vh után maradt 5 anyai és 2 apai vonal így mindenki mindenkinek a rokona) Nem lehet megengedni, hogy olyan egyedek szaporodjanak akik hosszútávon roncsolhatják a fajtát...
20/58-as ,tök jól kezdted , még el is jutott , aztán belehúztál az okoskodásba és az oktatásba....
Azért volt közte okosság is . köszi !
21/27-köszönöm,
Én ezekre a magyarázatokra voltam kiváncsi és meg is kaptam .Az utolsó mondatod , végképp ütött.
ELADÓ EGY 1 ÉVES 2KG-OS YORKI!
KINEK KELL?
NA JÓ, CSAK VICCELTEM .
ő A SZEMEM FÉNYE , MINDEN BAJÁVAL EGYÜTT!
Hú, én2 minit ismerek. Mind a kettő idegrendszere pocsék. A nagyobbik 1kg 30deka. Ő légcsőszűkületes,köldök,illetve ágyéksérves, epilepsziás. A másik alig 1 kiló. Ő leugrik egy 30centis kissámliról,és rögtön törik. Nincs olyan csontja szinte,ami nem tört még el,emellett szívbeteg,és akkora kb, mint egy tolltartó.
Én eleve nem rajongok a kistestű kutyákért. Nem vetemmeg őket,de nem kellene.
De hogy mire jó egyolyan kutya,akin ha a hám megfeszül,eltörik 3 bordája,azt nem tudom...
Tulajdonképpen mindenkinek van némi igaza.
Egyébként pedig én sem értem ezt a kirohanást azért, hogy mini vagy nem, főleg akkor amikor csak ezen az oldalon nap, mint nap olyan kérdések vannak, amitől valóban égnek áll a hajam.
ALAPVETŐ dolgokat nem tudnak olyan emberek, akiknek MÁR van kutyájuk. Megveszik aztán néznek szét, hogy jéééé! most akkor mit adjak neki enni, meddig nő, milyen lesz a színe, miért rág meg mindent a kiskutyám? De ez talán még a jobbik eset, mert kérdez és még jobb esetben olvas is és megragad valami.
Nekem is yorkim van 22 hónapos 31 cm, 2,73 dkg nem gyenge idegrendszerű, nagyon szép küllemű kutya, IVARTALANÍTOTT, külsőre egészségesnek mondhatnám, de tény, hogy sokat járunk orvoshoz, mivel makacs bőrprolémája van, ami hol jobb, hol rosszabb. Hogy ez mini vagy sem nem érdekel, mert láttam már nagyobbat és kisebbet is.
Azt viszont aláírom - vagyis nem hazudok magamnak sem !-hogy igencsak macerás kutyafajta. Ennél a fajtánál is a tenyésztés eltolódása a küllem felé nagyon sokat rontott az állományon.
Szerencsére , nekem még nem volt semmi baja , azt leszámítva, hogy az egyik tejfogát ki kellett húzni, mert magától nem akart távozni.:-)
Alapvetően szerintem az a baj , (magamat is beleértve)
hogy az emberek nem tudják ,hogy mennyi betegséggel kell majd megküzdeniük , ha méreten aluli kutyát vesznek.
Én sem néztem utána , a mai napig nem olvastam ennyit sehol a kialakulható betegségekről ,mindenki mindenhol csak fújta-ja és szapulja .Azóta amióta feltettem ezt a kérdést , megváltozott a véleményem , na nem a méretükkel kapcsolatban :-) Azt még mindig nagyon cukinak tartom .
Bízom benne , hogy nekünk (Kiskutyámnak ) könnyebb sorsot szánt az élet, de ha nem akkor sem fogok megválni tőle, viszont a jövőben már ezeknek az infók tudatában fogok kutyát választani magamnak !
Köszönöm mindenkinek a válaszadást, mert hasznosak voltak :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!