Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ennyi méreten aluli yorki...

Ha ennyi méreten aluli yorki van, miért nem elismert a mérete?

Figyelt kérdés

Pontosabban, mást nem olvasok , csak ilyen selejt , olyan szemét szaporító..stb.

Lassan több pici van , mint normál méretű és nem olyan betegesek mint ahogy egyesek állítják. nekem 1 éves 2 kg-os .Igen az kicsinek számít és pénzt is adtam érte-, örömmel.

Külön kicsit akartam és nem normált. Ezzel most mi is a baj ? Valaki csak kell őket is gondozza és hangsúlyozom ,nem betegesebbek , mint normál kollégáik !

Nem érdekel , hogy mi volt előbb az igény , vagy a kicsi kutya , de nem is érdekel , mert nekem tetszenek.

Na itt megvitathatók a mérettel kapcs. problémákat!


2012. márc. 5. 20:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A méreten aluli yorkik kb. 5 évesen elpusztulnak meg betegesek. Mindenféle bajuk van.
2012. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
2 kg Yorkid nem pici. Az már 1 normál súly. 1,5 éves koráig még nőni fog. Egy sima normál Yorkid lesz. 2 kg súllyal már tenyészhetők....
2012. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Nekem német törpe pincsereim vannak. 2,6 kg és 3 kg. Megkaptam, hogy alultápláltak, éheztetve vannak hogy ilyen kicsik legyenek és betegek. Én inkább mondanám őket daginak mint alul tápláltnak. Ja és most kínáltak nekem 4 normál méretű pincsert potom 20.000 Ft-ért. Csak ennyire nem megy a normál méret. Nagyon sokan a minit keresik. Ahogy itt olvastam gyakori az ilyen pici kutyáknál a légcső szűkület és a diszplázia. Bár személyes tapasztalatom nincsen. De ha a nagy tenyésztők ezt állítják biztos úgy van.
2012. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan betegesek, mint ahogy egyesek állítják? Akkor elmondom neked, h akárhány méreten aluli yorkival találkoztam, mindnek volt baja. Vagy testi hiba, vagy idegrendszeri.


És attól, h a sok nyomorék szaporító ezt csinálja, attól nem kell elfogadni a standardnek, sőt, jobb is ha tiltja. A standard az EGÉSZSÉGES kutyákra van kitalálva, nem a légcsőszűkületes, mozgásszervi problémásakra.

2012. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
a standardot nem véletlenül találták ki. Nincs kőbe vésve,ha szükséges és hasznos módosítják (ahogy tették több fajtánál is) ha nem hasznos,mert növeli a beteg kutyák számát,akkor nem változtatják. A yorki standartját szigorították 20 évvel ezelőtt, alsó határt húztak,hogy ne legyenek tenyésztésre alkalmatlan példányok
2012. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Örömmel adtál pénzt egy szaporított kutyusért, és mivel mindig elviszik a kicsiket, tovább fogják őket szaporítani, leromlik a génállomány, és az emberek már nem fogják érezni, bár sokan most sem látják, hogy miért fontosak, és becsülendőek a tenyésztők!
2012. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Akkor az enyém mi ? Normál ?


Mert van 1 évesen sokkal nagyobb is az enyémnél ?

Yorkisok is amikor látják, megkérdezik : mini?

Szóval elég megosztó ez a méret kérdés!

Én is láttam kisebbet, de nem fújtam , sőőőt

Nekem nagyon tetszenek : Izlések és pofonok

2012. márc. 5. 20:32
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

ez nem ízlés és pofon,hanem standard kérdése.

Meg van határozva egy yorkshire terriernek hogyan kell kinéznie,mekkorának kell lennie. Aminem ekkora, az nem tenyészthető, nem yorki.

2012. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan yorkit is, aki 12 kilós. A néni direkt azért vette ezt a fajtát, h ölbe tudja venni, ha kell. Csak arról nem olvasott, h nem szaporítóhoz kéne menni.
2012. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A 2 kg-os kutyád normál méret. Nem is értem ezt a mini-mániát, az emberek már unalmukban nem tudnak mit kitalálni... Egyébként azért van egy alsó határ, és azért nem tenyészthetőek a kb. másfél kiló alatti kutyák, mert KUTYÁKRÓL van szó. Nekem is kistestű kutyáim vannak, de amikor 1-2 kilós kutyákat látok azt sem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Basszus, akkorák, mint egy mobiltelefon...

Kíváncsi vagyok, hogy hová fog ez az esztelen szaporítás még fajulni.

2012. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!