Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kan havanese kutyáma...

8 hónapos kan havanese kutyámat 3 nap múlva ivartalanítják. Nagyon félek az altatástól. Lehetnek kockázatai?

Figyelt kérdés
Kérelek nyugtassatok meg, hogy minden rendben lesz. Makk egészséges kutya, nagyon jó kennelből származik, tehát nem túlszaporított kis beteg havaneseről van szó. Ugye minimális a kockázata az altatásnak?
2009. jún. 8. 17:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
12%
Szerintem tuti belepusztul
2009. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Semmi gond nem lesz.
2009. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Százával ivartalantanak az országban kutyákat,és nincs baj velük.

Vele sem lesz.

2009. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal és erős a kutyád. Minimális kockázat sem lesz szerintem. Ráadásul kan kutya, úgyhogy 1 nap alatt túl lesz rajta! Ne izgulj!
2009. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, megnyugtattál:) Remélem jó döntést hoztam, minden rendben lesz, és élvezheti a kutyám és én is az ivartalanítás előnyeit.
2009. jún. 8. 17:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy dícséretes dolog,hogy ivartalanítjátok, gondolom nem szánjátok tenyésztésre, zugtenyésztésre.

Sokan vallják azt a divatja múlt eszmét, hogy attól más lesz a kutya meg hasonlók... A kanok kezelhetőbbek lesznek, de ritkán múlik el a hevességük ivartalanítástól. Viszont biztonságban vannak az ivaros szukák, és nem kell félni, hogy elcsatangol, ha tüzelő szuka van a közelbe.

Büszke lehetsz magadra, h így gondolkodsz! :)

Nekem 1 éves keverék ivartalanított kutyám van, nála nem régen volt meg a műtét, idősebb volt tehát, de semmi baj nem történt. Sőt! Nem is érezte a varratokat úgy kellett visszafognom, h ne erőltesse meg magát. :)

2009. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem szeretném őt sem tenyészteni, sem szaporítani, nagyon elítélem az ilyet (a szaporítást, nem a tenyésztést természetesen:)). Pedig megtehetném, mert ráadásul törzskönyves, remek felmenőkkel rendelkező kutya, de nem rajta szeretnék pénzt keresni.

Sokat olvastam az ivartalanításról, és engem meggyőzött.

2009. jún. 8. 17:56
 8/12 anonim válasza:
100%
Az én kutyám kb. 5 éves korában lett ivartalanítva, mert egyáltalán nem akar hízni bármennyit evett.Törzskönyves németjuhász.Ivartalanítás után sokkal nyugodtabb lett, és egyáltalán semmi baja nem lett tőle, sőt szépen hízott,persze nem kövérre.Én nem akartam ivartalanítani, mert sajnáltam, de egyszer mikor hazajöttem munkából, apám titokban elvégeztette az állatorvossal.Nem volt mit tennem így belenyugodtam, igazából féltettem őt azért nem egyeztem bele, de utólag télleg csak az előnyét látom.És hamar túlllett rajta, észre sem vette.Másnap ugyanúgy szaladgált mintha mi sem történt volna.
2009. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A műtét napján ne adj neki enni. Ez tényleg rutin eavatkozás. Amikor az én kutyámnál csibállták, akkor beadták neki az injekciót, majd elalud, ezt még megvárhattam, és 1 óra múlva mentem érte. Kicsit kába volt amikor hazahoztuk, nálunk a gallér okozott némi kellemetlenséget, mindennek nekiment felakadt, de aztn azt is megszokta.
2009. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az én kutyusokmt géppel altatják majd, azt mondta az orvos hogy ez korszerűbb és kevésbé veszélyes, mert bármikor fel tudják ébreszteni ha gond van, és majd csak akkor mehetek érte ha már teljesen felébredt, hogy szemmel tudják addig tartani. Szóval nekem ez szimpatikus:)
2009. jún. 8. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!