Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap ivartalanítják a...

Holnap ivartalanítják a kutyám. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

8 hónapos szuka kutya, még nem volt tüzelése.

A doki elmondta a fontosabb dolgokat, de érdekelnének személyes tapasztalatok.

Meddig lesz kába, milyen az étvágya, hogy tud mozogni a gallérban, mire vigyázzak különösen és kíváncsi vagyok, megváltozik-e a jelleme a műtét után.


2010. nov. 12. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:

hát a mi kutyink 2napig nagyon punnyadt volt, egész nap aludt, alig mozgott szegénykém de ő 13 éves már, méhgyulladás miatt kellett ivartalanitani. neki nem volt gallérja, nem bántotta a varratot.

jelleme, hát kicsit hisztisebb lett meg követelőző ha kajálunk (de ezek lehet azért lettek mert műtét előtt-után nagyon sokat volt vele foglalkozva). na én ennyit tudok mondani.

2010. nov. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
enyém kan volt és nem volt ivartalanítva, de műtve igen, az altatás után rosszul volt, meg egy ideig nem ismert fel engem
2010. nov. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánkat délben ivartalanították, néhány órával utána már viszonylag éber volt, csóvált, próbált felkelni, de ahhoz még gyenge volt akkor. Estefelé kicsit szédelegve, de már járkált, le is kellett vele menni pisilni. :) Másnapra már szinte tökéletesen "működött", harmadnapra meg már, mintha mi sem történt volna. A gallérral is egész jól elvolt, pedig azt hittük, nagyon zavarni fogja, csak egy kicsit át kellett rendezni a lakást, hogy beférjen a kedvenc helyeire :D Viszont a kajástálja alá kellett egy kis emelvényt kreálni, hogy hozzáférjen, levenni nem tudtuk a tölcsért még az etetés idejére sem, mert rögtön piszkálni kezdte a varratokat. A műtét napján csak egy pár falat virslit evett, másnap már rendesen. A jelleme talán annyiban változott meg, hogy egy kicsit nyugisabb lett, de a játékosságából nem vesztett semmit, ez inkább olyan apró dolgokban nyilvánult meg, hogy nem ugrott ő is folyton, ha mi átmentünk egy másik helyiségbe, vagy nem ment arrébb, ha épp útban feküdt. Amúgy ugyanolyan kedves, bújós maradt, mint előtte volt.
2010. nov. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyusod? Vagyis inkább a méretére lennék kiváncsi. Nekem kis kutyám van, havanese és ő is 8 hónaposan lett ivartalanitva. Kába az első napon volt, sokat aludt. Utána kb. 1 hétig volt rosszabb kedvü, de nem volt vészes. Mi nem gallért adtunk rá, hanem rossz lepedőből vágtunk ki kis ruhaféleséget, ami védte a hasát. A hátán megkötöttük. Igy nem tudta nyalogatni a sebét. Igaz naponta újat kellett csinálni mert leszakadt róla, de sokkal jobban belvált mint a gallér. Most két éves a kiskutyám, és a sebnek nyoma sincs.
2010. nov. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi múlt hét pénteken estünk túl rajta. Este 8-ra értünk haza. Műtét után felébresztették, de csak pislogott.

Hajnali 3kor ébredt, na akkor folyamatosan hányt.

Másnap se maradt meg benne nagyon semmi délig. De étvágya az volt.

Arra figyelj, hogy ugye mikor kitisztul teljesen, csak akkor ehet ihat. Namármost nagyon sokat akar majd inni. Azt ne engedd neki. Keveset és inkább sokszor.

Az első napot végigfeküdte, a második nap még látszott rajta, hogy nem igazán tudja mi van, a harmadik naptól kezdve, meg már nem lehetett vele bírni,úgyhogy akkortól már mentünk sétálni is.

Ráadásul neki a szemét is műtötték, úgyhogy ne aggódj.

A gallért utálja, ha tudok rá figyelni, akkor nincs is rajta. Egyébként szegénykém mindennek nekimegy, de tudomásul vette a sorsát. Bár a hasi sebét egyáltalán nem piszkálja, inkább a szemeit próbálná vakarászni.

De már csak pár napig kell kibírnia.

2010. nov. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

23 kilós, tehát középtestű.

Azon én is gondolkoztam, hogy varrok valami ruhaféleséget.

Ha lemegyünk a sétáltatóra, mindig az az első, hogy elkezd csúszni a fűben, remélem ez nem fogja feltépni a sebét.

2010. nov. 12. 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hónapos, 3 hete volt ivartalanítva. Ő nagyon hamar túllett rajta, 1-2 órával a műtét után már csóválta a farkát, emelgette a fejet, 2-3 órával a mútét után felállt és eljött az ajtóig utánam, estére már az ágyra is felugott, mikor nem figyeltünk oda. Másnap még picit kába volt, le volt lassúlva, harmadnapra minta semmi se történt volna. A futtatóba ne vidd egy ideig, legalább egy hétig, szerintem.
2010. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!