Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye egy 7 hónapos Amstaff...

Ugye egy 7 hónapos Amstaff nem támadhat meg egy embert? Ráadásul az utcán.

Figyelt kérdés
Tegnap valahogy kiszökött a 7 hónapos Amsztaff kutyám, de ahogy észre vettem kb. 10 percre rá haza is jött. Na, ez után oda jött egy 18 év körüli srác, hogy a kutyám egy másik kutyával együtt (állítólag gy golden retrieverrel) rátámadt az utcán. És, hogy ő elesett és az Amstaff leszedte róla a sapkám, de ő el tudott menekülni...Hát szerintem ez vicc. Ti, hogy gondoljátok? lehet vmi valóságalapja?
2012. febr. 19. 16:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Honnan tudta a srác, hogy a Te kutyád volt a támadója? Messze nem biztos, hogy valóban támadás volt.Ha egy kutya támad, nem a sapkát szedik le először.
2012. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
17:44, onnan tudta, hogy a környékben elég sokan tudják, hogy nekem van ilyen kutyám, mert nap mint nap sétálok vele. Persze, én is úgy gondolom, hogy csak játszani akart. Ha ő valóban bántani akart volna akkor nem csak a sapkáját veszi le.
2012. febr. 19. 17:52
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem tudod megnevelni a kutyádat, legalább a kerítést csináld meg kutyabiztosra.

Ha pl. nem a 18 éves srác jár arra, hanem valami kancigány a kölykével, az nem fogja megvárni, hogy most támadni akar-e a kutya, vagy játszani.

2012. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha szembe jön az utcán egy amstaff gazdi nélkül és elindul a gyerekem felé, én se várnám meg, hogy na most vajon csak játszani akar, vagy leharapja a kezét.
2012. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Mindeddig azt hittem, hogy kutyabiztos a kerítés...Egyébként pedig jól nevelt, nem volt eddig semmi gond vele. A lényeg, hogy én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy valóban támadni akart vagy csak játszani. Az értelmesebbek ezt felfogják, a többiekre meg nem vagyok kíváncsi.
2012. febr. 19. 18:18
 16/23 anonim ***** válasza:
Mégis honnan tudjuk, mit akart a kutyád?
2012. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ááááá, neeee. Most komolyan, hogy van ennyi ember aki nem tud értelmezni egy számomra egyszerűnek tűnő feltevést. Na,ebből tanultam, ez volt az első, de egyben az utolsó kérdésem is ezen az oldalon. 10 válaszolóból, vagy kettő az aki megérti, és normális választ tud adni. Vicccc :-D :-D
2012. febr. 19. 18:25
 18/23 anonim ***** válasza:

Arra gondoltál már, hogy ha kb. 10-en nem értik a kérdésedet, akkor talán nem velük van a baj, hanem te nem tudsz értelmesen fogalmazni?


"én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy valóban támadni akart vagy csak játszani"


Ezt hányféleképpen lehet értelmezni szerinted? Arra vagy kíváncsi, hogy szerintünk támadni akart a kutyád vagy játszani? Honnan tudjuk? Vagy tippeljen mindenki?

2012. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Simán elképzelhető, hogy támadni akart.

1. Falkát alkotott egy másik önsétáltatóval, ketten magabiztosabbak voltak.

2. A srác lehet, hogy megijedt, ezt a kutyák megérezték. Lehet, hogy el is akarta őket zavarni, hirtelen mozdulatot tett stb.


3. A kutyád kamaszodik, a domináns kutyák ilyenkor már próbálgatják magukat.


4. Ha kan a kutyád simán lehetett egy tüzelő szuka a másik eb, akit magáénak tekintett és a sráctól féltette.


Amúgy pedig nem tudhatjuk. Ne legyen legközelebb ilyen arra törekedj és akkor nem kell ilyen talányos kérdést feltenned.

2012. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem ismerünk sem téged, sem a kutyádat. Elképzelhető, hogy feldöntötte, bár ahhoz elég béna srác kellett hogy legyen, főleg, hogy támadó kutyák elől "elmenekülni" kb. képtelenség, futó emberre még az a kutya is rámegy amelyik véletlenül se akar bántani senkit.


Amúgy meg ha jogi lépéseket akar tenni, tudja bizonyítani? Kétlem. Lett valami baja? Nem. Akkor meg nem is érdekes az egész.

2012. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!