Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyem el tőle vagy mi?

Vegyem el tőle vagy mi?

Figyelt kérdés

A kutyám morog ha simogatom és ha oda megyek hozzá.

Van neki egy gumicsontja.És szerintem azt hiszi hogy el akarom tőle venni.


2012. febr. 13. 14:48
 1/9 anonim válasza:
0%
csak játszani akar veled:)
2012. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Mindenféleképp vedd el, minden alkalommal, ha morog. Egy idő után remélhetőleg összekapcsolja, hogy ha jól viselkedik van gumicsont, ha nem, akkor nincs.


Azt képzeli, hogy ő diktál, ő saját magát hiszi falkavezérnek.


Ha Te vagy a falkavezér, akkor a Te dolgod eldönteni ehet-e például.

2012. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt alapvető problémák lehetnek. Azzal, hogy elveszed nem fogsz elérni semmit. A kapcsolatotokat, sorrendet az elejétől kezdve fel kell építeni, amit egy mondatban össze se lehet foglalni. Én javasolnék egy kutyaiskolát.


1. válaszoló: kizárt dolog, hogy a kutya játékból csinálná ezt. Ideális esetben eszébe nem jut rámorogni a gazdájára.

2012. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolóval értek egyet, miszerint dominancia-problémátok van. Ezzel nincs is addig túl nagy gond, amíg csak 1 kis csonttal van problémátok, ki lehet azt dobni vagy valami... Csak a probléma nem a csontból ered, hanem a kapcsolatotokból, és ha nem teszel hamarosan ez ellen, a végkifejlet esetleg a gazda és a környezők megtámadása is lehet. Persze elég szélsőségesen fogalmazva, de jobb a megelőzés.
2012. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy kutya soha SOHA nem mroorghat a gazdájára,semmilyen körülmények között!Nincs játék kedves első,látszik h a 0% nem véletlen.

Milyen kutyád van?

Ha morog vedd el a játékot morogj vissz és menj el majd probálkozz később,türelemjáték de megéri.

2012. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
[link] Olvasd ezt el, és fogadd meg. Megengedhetetlen, hogy egy kutya rámorogjon a gazdájára.
2012. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

A kutyám fajtája: Bischon Bolognese

Szerintem nem a csonttal és nem is a kapcsolatunkkal van a baj hanem azzal hogy anyum el utazott és számára ő a "falkavezér"

Ő rá mindig hallgat! Ha hisztizik(morog és bebújik a sarokba) akkor anyum rászól és nem morog meg semmi.

Az a baj hogy nincs időm a kutyaiskolára de azért köszönöm! :)

Az is felmerült bennem hogy a másik kutyára féltékeny (mert most mamámnál vagyok). Amikor kimentem akkor szaladtak egymás mellett és a kutya ráugatott (de nem úgy mint amikor játszik) és morgott is rá! :/

Kérem segítsetek hogy ezután mit csináljak! :/

2012. febr. 15. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért mert anyukád a falkavezér attól még gond van a kapcsolatotokkal. A falkasorrendnek a következőképpen kéne kinéznie a kutya fejében:


1. Anyukád

2. Te

3. xy

4. xy

5. ....

6. ....

7. ....

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

a kutya


A helyzet jelenleg így nézhet ki valahogy:


1. Anyukád

2. kutya

3. xy

.

.

.

.

.

.

.

.

Te


Szóval csak úgy tudsz változtatni a helyzeten, ha felülkerekedsz a kutyán és számára te is falkavezér leszel. Addig amíg azt hiszi alatta vagy addig morogni fog, aggresszorkodni, ha nem úgy történnek a dolgok ahogy ő akarja.

2012. febr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mondták nekem hogy csináljak vele valamit és elvettem mellőle a csizmám (mert fel akartam venni) és neki ugrott a csizmámnak után meg nekem s meg akart marni aztán fel ugrott a cipőtartóra és nagyon nagyon morgott!!!
2012. febr. 16. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!