Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy yorkshire terrier?

Csivava vagy yorkshire terrier?

Figyelt kérdés

Milyen természetűek?

Körümények:

1.kutyás lenne ; gyerekek más kutyák más álklatok mellé lenne ti is mondhattok kutyákat de fajtatisztát szeretnék mert lehet h mennék kutyakiállításra


2009. máj. 31. 21:29
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
azért mert nagyobb egy kutya nem kezelhetetlenebb. úgy gondolom h a kisebbek sokkal kezelhetetlenebbek mivel mozgékonyabbak . a gazdi nem mozgatja le őket megfelelően (mert örökmozgók)és abból adódnak a problémák. amúgymeg a mudi nem olyan nagy kutya szval sztem nyugodtan lehetne azt házba, lakásba. nekem is közepes méretű kutyám van, ami azt jelenti h kicsit van térd felett a mara, és mindig kérdezik h nem nagy a lakásba stb. de nem! mert ugye nem egyik napról a másikra nő meg, így fel sem tűnik h "nagy". amikor meg kisebb volt sztem nem volt jobb, mert szegénykémre gyakran ráléptünk, meghát így jobban odalehet bújni hozzá. persze van előnye ha kicsi a kutya, de annak is ha nagyobb.
2009. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim válasza:

Szia

Nekem van egy yorkim, meg egy rövid szőrű csivavám is. Mind a kettő szuka. A yorki kezelhetőbb, engedelmesebb és félősebb is mint a csivava. Viszont sokkal több ápolást, faszonravágást igényel a bundája mint a csivinek.

2009. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
na melyiket választottad?
2010. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Én a csivavára szavazok
2010. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
CSIVAVA :D ... ha kiállításra viszed akkor fontos h almafejű legyen ... :D
2010. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

kicsi gyerek mellé yorkshire, talán egy fokkal jobban bírja a dögönyözést. de ha én a helyedben lennék, akkor az összes többi szempont alapján a csivavát választanám, hosszú szőrrel.

az más kérdés, hogy én ezt a 2 fajtát csak legutoljára választanám az összes többi fajta közül...

sokkal inkább egy palota pincsi, vagy egy német kis- vagy közép spicc amik ugyan kevésbé divatosak, de legalább annnyira szépek és fix hogy normálisabbak

2011. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:

Én a törpeuszkárt tudom ajánlani. Egyszerű a nevelése, (a többihez képest)nem makacs, és a szocializációja se olyan nehéz, mint egy terriernek. A gyerekekkel is jó a kapcsolata, jól tűri a dögönyözést. Könnyű motiválni, játékos, és még sorolhatnám.

Én nem vagyok az a "kiskutyás" típus, jobban szeretem pl. a border colliet, beaglet, német vizslát...

Szerintem nézz utána több fajtának is, mert (én csak hallottam, és tudom, hogy türelemmel és következetességgel bármit el lehet érni) ez a két fajta tényleg könnyen válik agresszívvá.

2011. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Nem akarsz inkább pl. yorki-foxi keveréket?

Nézd milyen arii :):

[link]


És még okosabb is..

2011. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, de a yorki nem első kutyás gazdinak való.

Terrier! Bármennyire is aranyos. Ha rosszul - vagy nincs - nevelve, akkor bizony bosszantóak tudnak lenni. Elég sok olyan kutya van a menhelyen, akikkel nem bírt a gazdájuk (és nem a kutya a hibás)


Jól fontold meg! Én nem ezek közül választanék a helyedben. Az uszkárt én is jobb döntésnek tartanám. Keresd fel a tenyésztőket, egy-két alkalommal tölts egy kis időt a kutyákkal, az is segít.

2011. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!