Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava vagy yorkshire terrier?

Csivava vagy yorkshire terrier?

Figyelt kérdés

Milyen természetűek?

Körümények:

1.kutyás lenne ; gyerekek más kutyák más álklatok mellé lenne ti is mondhattok kutyákat de fajtatisztát szeretnék mert lehet h mennék kutyakiállításra


2009. máj. 31. 21:29
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ! am ti is mondhattok fajtákat :D
2009. jún. 1. 10:37
 22/49 anonim ***** válasza:

Szia!

4 yorkim van, barátnőmnek pedig 2 csivije. Első yorkimat akkor vettem amikor még suliban jártam, mellette melózni, hogy tudja miből fedezni a költségeit, kajáját, orvosi költségek stb, szóval sajnos arra már nem maradt időm, hogy megfelelően szocializálva legyen a kutyám. Ennek eredménye egy nagyon szép, tüneményes kis ebecske lett, de sajnos olyan hisztis, makacs kis dög, hogy már nagyon nagyon nehezen tudtuk csak elérni nála, hogy elfogadhatóan viselkedjen. Gondok voltak az etetéssel is, de főleg a többi kutyával való kapcsolatával vannak bajok. Annyira hisztis, ha meg lát egy kutyát (vagy macskát, görényt stb) elkezdi a nagy sírást, hogy engedjem oda, had nézze meg, had játszanak stb. Erről a mai napig nem tudtam teljesen leszoktatni, de most már azért sokkal jobb mint régen volt. Már nem kell körbe kergeti a városon ha netán eltépi a pórázát. Nagyon sokat köszönhetek az állatorvosunknak is, sokat segített nekem nevelni a kutyámat. Én nagyon bánom, hogy ennyire el kényeztettem, hogy mindent ráhagytam, hogy első nap már az ágyamba aludt stb... De viszont ez egy jó lecke volt, hogy a többieket már ne így neveljem. A következő kutyusom már teljesen más lett, kiskora óta társaságba viszem, nem hisztizik, nem sír ha meg lát egy másik kutyát, már többet tudtam az etetésről is, így vele a kajával sem volt gond, nagyon jól van szocializálva, okos, szó fogadó kutyus, akár póráz nélkül is sétáltathatnám mert hallgat rám, ha idegen helyen vagyunk nem mozdul mellőlem, minden reakciómat figyeli, engem tekint a falka vezérnek még a másik csak játszótársnak kezelt kiskora óta... Szóval a Yorki eléggé fel tudja borítani otthon a családi légkört ha tudja hogy ez neki meg van engedve. A barátnőm csivavái is nagyon aranyosak, elég energikusak, örökmozgók, nem lehet kifárasztani őket. Folyamatosan ugrálnak, "pattognak" :D Elég makacs kis teremtés mind a kettő, de a barátnőm tudja ezt kezelni. Nagyon háklisak a hidegre, az esőre, sőt még az autóban sem lehet úgy vinni őket hogy le van húzva az ablak, mert egyből könnyezik a szemük. Elég gyakran betegek, meg fáznak még nyáron is, elengedhetetlen hogy öltöztessék őket. Nagyon picik, sokkal kisebbek mint az én 2,8 kg-s yorki lánykám. A barátnőm fiú kutyája 1,3 kg, a lányka 90 dkg, a fiú már felnőtt, a lány sem pici már, 9 hónapos. Kajára nem nagyon kell költeni, mert még annyit sem esznek mint egy macska, viszont meg kell nézni hogy mivel etetjük őket, mert elég kényes a gyomruk. Eukanuba kis testű kutyának való táppal etetünk én is és a barátnőm is. egy 2 kg-s zsacsi nagyon sokáig elég, mert tényleg csak egy pár dekát kell neki adni egy nap belőle.

Vérmérsékletét tekintve a csivi még "idegesebb" tipus mint a yorki. Ha nem tetszik neki valaki vagy valami akkor nem fél megugatni, sőt meg harapni sem. Gyerekek mellé nem igazán ajánlanám, egyrészt a pici méret miatt, könnyen kárt tehet benne egy gyerek, másrészt én is azt veszem észre a kutyáimon, hogy nem nagyon csípik a kicsiket. Szóval akármelyiket választod készülj fel hogy ezeknek az apró kis dögöknek nem elég naphosszat a kanapén vagy az ágyon feküdni, arra vágynak hogy leköthessék magukat akár a gazdival akár mással, pl. a lakásban lévő elektromos vezetékekkel, mérgező növényekkel stb...

2009. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszoda! :D a legkisebb gyerek 10 éves ...
2009. jún. 1. 11:02
 24/49 anonim ***** válasza:
100%
22:50-es azért írtam h ne yorki legyen első kutya, mert nem úgy néz ki a kérdező mint aki meg tudna bírkózni egy ilyen fajta kutyával. nekem az első kutyám amstaff, semmi gond nincs vele, de én nagyon sokat foglalkoztam a témával, h hogyan neveljem a kutyaámat. pl alkalmazom fennel módszerét és még kutyasuli is segített h normális kutyus válljon belőle. semmi gond nincs vele, járunk kutyaközösségbe, nagyon jámbor és fegyelmezhető. 6 hónapos koráig nagyon kemény menet volt a fegyelmezése, (hihetetlen makacs) leginkább amiatt volt nehéz mert póráz nélkül sétáltatom, persze rárakom ha látom h gyerekek közelednek v olyanok akiken látom h tartanak tőle. de ezt is azért h ne legyen gond az emberek v szülők részéről, a gyerekeket imádja pedig. szóval az átlag ember aki yorkit v csivit akar az divatból vesz olyan kutyát, nincs semmi "célja" vele, csak mert cuki. szóval tisztelet a kivételnek(neked is).
2009. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
a családunkban van egy belga juhászkutya.Ő nem az enyém de sokat foglalkozok vele és már tudom "kemény kézzel" nevelni és nem ilyedek meg ha felém jön és morog pedig még én is gyerek vok am egy naon jó természetű kutya és ugymond már tom őket kezelni
2009. jún. 1. 12:40
 26/49 anonim ***** válasza:

2kemény kézzel nevelni"???!!

jézusom,ugyen nem ütöd,vagy ilyenek??

ha támadni akarna akkor vágj hozzá egy másfél literes,üres műanyag üveget,benne pár kaviccsal..

kutyasulikban is bevett szokás,nem fáj a kutyának,csak érzékelteted vele,hogy nem helyes,amit tesz.


egyébként az nem normális,ha a kutya8mágha nem is te foglalkozol vele..)rádtámad..alatta vagy a falkában!irány egy kutyasuli a Cerbreos kutyaiskolát tudom ajánlani,bármilyen kutyából normálisat faragnak..

2009. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
*Cerberos
2009. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
nem verem a kutyát!!! eccerse emeltem még rá kezet!!!!! úgy akartam írni h kemény kézzel fogom vagyis határozott vok vele szemben és tudja h hol van a határ
2009. jún. 1. 13:00
 29/49 anonim ***** válasza:

egyébként a belga kan,vagy szuka?mert érdemes a vásárlásnál ezt is figyelembe venni.

mondjuk gondolom nem kiállítási kutyát akarsz,akkor meg remélem úgyis ivartalanítod.

2009. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

hát,érdekes,akkor ezek szerint te úgy látod,hogy elfogad a rangsorban felette állónak..

pedig ha támad,vagy akárcsak morog is,akkor nem..

javasolom az üveges módszert,amit leírtam,én egy havanesenél használom..

2009. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!