Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör módszer, kutyaovi kérdés?

Tükör módszer, kutyaovi kérdés?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes lenne e tükör módszeres kutyaoviba vinnünk a kutyát, ha később "csak" hagyományos kutyaiskolába tudunk vele járni?

Nézegettem mind a kettőt, most is járunk oviba, de nem tükrös suliba. Az ovit még tudnánk finanszírozni is neki, de a tanfolyamok sajnos túl drágák és sokkal messzebb is van egy tükrös suli, mint ahova járunk. Persze a továbbiakban is járnánk vele kiképzésre, csak ide a közeli kutyaiskolába. Van ennek így értelme?



2012. jan. 24. 08:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=UVGkNrFpuXw


Ez az első vizsga, ez meg a második:

http://www.youtube.com/watch?v=uVXpWRN2tlo


Őszintén szólva nem látom, hogy mi lehet csinálni egy év alatt a kutyaiskolában, amit ne tudnál a kutyáddal otthon is csinálni. Mi mióta befejeztük a középfokot (egy éve) túl vagyunk egy E/3-as vizsgán, most készülünk Ü3-ra, és E/4-re és ehhez nem kell tanári segítség már, oktató nélkül tudunk haladni simán.

Igazából szerintem egy kutyasulinak ez lenne a lényege, nem az, hogy minden hétvégén ott egyen a fene, de ne haladj semmit.

2012. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem tudok máshol kutyások közé menni, nekem meg nincs arra lehetőségem, hogy 5-10 vagy még több különböző nemű, korú, fajtájú kutyát tartsak itthon. Szeretném, ha nem 1éves kora körül kéne azon aggódnom, hogy jajj mit csináljak mindjárt szétszedi... Rengeteget tanulunk itthon, többet, mint az oviban, szépen is haladunk. De kiélni magát igazán csak ott tudja, mikor találkozik egy csomó másik kutyával. És 7hónaposan már lehet kezdeni az engedelmest, utána az ÖV-t. Minél többet tanul most, annál előbb meglesz az engedelmes és annál előbb tudok vele továbblépni, akár ÖV és/vagy agility felé...
2012. jan. 24. 16:50
 13/26 anonim ***** válasza:
Ja, így értem már. Hát nehéz ügy. Ha nem nagyobb rumli az ovi, akkor menj nyugodtan oviba, de ovinál igazából még nem nagyon válik el a tükör módszer, hiszen ott főképp játék van, meg ingerszoktatás, maximum akkor lehet jelentőssége, ha problémás már kölyöknek, mert akkor egy Tükör ovin valószínűleg jobban tudnák kezelni. A tükör módszer lényegét középfokon lehet meglátni szerintem.
2012. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én ugy gondolom, hogy 7 hónaposan nem kezdünk engedelmest. 1 éves korig csak nevelünk, terelgetjük a kutyust a helyes irányba, és életben tartjuk a zsákmányszerző ösztönét. A kiképzést éves korban kezdjük. ha tul hamar nekiállsz, kiéghet a kutya. ha komolyan szeretnél foglalkozni a kutyával, akkor magát a fegyelmező munkát ugyis otthon, nyugodt körülmények között kell megtanitanod neki. Aztán egyre több olyan helyen kell gyakorolni, ahol már mások a külső ingerek. csak igy lesz 100%-os. És majd rájössz arra is, hogy nem elég csak a pozitiv megerősités, a nem helyes viselkedést büntetned kell.viszont ehhez kell az, hogy a kutya agyilag is beérjen rá.
2012. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy nem csak pozitív megerősítés kell. Nem első kutya, de az első olyan, akivel picit többre szeretnék jutni, az ül-fekszik, pórázon szépen sétálnál, ezt eddig is el tudtam érni magamtól, minden gond nélkül. Oviba 7hónapos koráig járhat (és innentől egyből mehet át a suliba), utána vagy csinálok vele valamit a további 5hónapban magyarul itthon ülünk, hogy "beérjen" és elérje az egy éves kort, vagy viszem ugyanúgy csak épp alapengedelmesre. Nem akarom és nem is fogom túlhajszolni a kutyát, ráadásul ezt valószínűleg nem is hagynák.

Egyfajta rendszerességet szeretnék neki abban is biztosítani, hogy hétközbe megy a játék, séta, tanulás... és hétvégén meg mehet a többi kutya közé. Így nagy valószínűséggel, ha a kiképzők is egyetértenek velem 7hónaposan megyünk suliba.

De még mindig arra lennék kíváncsi, hogy mások szerint hasznos lenne e a tükrös ovi, és hogy van e értelme oda menni, ha nem ott fogjuk folytatni a tanulást?

2012. jan. 24. 19:11
 16/26 anonim ***** válasza:
Van értelme a Tükör ovinak is. Én a saját kutyámmal nem jártam, mert első kutyásként gőzöm se volt róla, hogy hova érdemes menni, de most a kutyás ismerőseim akik Tükör oviba járnak, mind nagyon elégedettek és hasznosnak találják. Olyat is ismerek, aki Tükör oviba járt de később hagyományos suliba fogja vinni a kutyáját.
2012. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Én nem tartom létkérdésnek , hogy tükrös-e az ovi, vagy sem.az ovoda lényege, hogy a kutya hasonló korú fajtársaival játsszon. megismerje más kutyák "testbeszédét" ergo azt havi 5-6 ezerért is megtudja tanulni, és sima mezei kutyaiskolába. Ahol ráadásul 1 éves korig játszhat, mellette hozzászoktatják a kerékpárhoz, az esernyőnyitáshoz, a zörgő palackhoz stb., behivás gyakorlás van, és a legelső, legfontosabb a koncentrációs gyakorlatok. de hát gondolom Te ezeket már mind tudod.
2012. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Utólag is köszönöm mindenkinek a választ. Lejárt a bérletünk a régi suliban, megnéztük a tükröset, nekem egy nagy csalódás volt, többet biztos nem megyünk.

Ha valaki kíváncsi, hogy miért akkor azért, mert a normál, de mai szemléletű kutyaoviba, ahova jártunk ténylegesen folyt a gazdiképzés, nekiálltunk a gyakorlásnak is. Addig a tükrös oviban a gazdik és a kiképző alkottak egy beszélgetőcsoportot és a kutyákat különböző segédek rendszabályozták. Ahelyett, hogy szóltak, volna a gazdának, hogy: "Na ezt a kutyafuttatón ne hagyd neki, tiltsd le, megmutatom hogy kell, legközelebb majd te csinálod...".

Volt 1óra játék a kutyának 4-5behívással, 1ültetés-fektetéssel 1500Ft-ért.

2012. márc. 8. 09:07
 19/26 anonim ***** válasza:
Ez gáz. Akkor bocs, hogy ajánlattam. Ha valóban így volt, akkor tényleg gáz, nem így kellene működnie a dolognak. Nálunk biztosan nem így működött... Sajnos itt is az van, hogy sok múlik az emberi tényezőn, az oktatók személyén. Én is tapasztaltam ezt. Hiába próbálják keményen szabályozni és rövid pórázon tartani az iskolákat, ha az adott oktató nem úgy áll hozzá a dolgokhoz. Ez több alkalommal is így volt, vagy csak egyszer mentél el és többet se?
2012. márc. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Csak 1x, mint írtam anyagilag nem vagyok elengedve, így nem próbálkoztam többször. Mivel nem helyettesítő oktató volt és a többi gazdán láttam, hogy kb ez az amit megszoktak meg sem fordult a fejemben, hogy hátha legközelebb jobb lesz. A helyi iskolába, ahova jártunk eddig is ovizni sokkal színvonalasabb a képzés (az ovis biztos, de ezek után valószínűleg a rendes tanfolyami része is érdektelen a tükörsulinak számomra), napi jegy ugyanannyi, havi bérlet meg még olcsóbb és közelebb is van.

Megnéztük, kipróbáltuk, nem tetszett, a tanulságot levontam. Igazából, ha nem lenne ennyire beharangozva és nem azzal a tudattal indultam volna el, hogy ott majd sokkal több mindent tanulunk és lehet a kutyám is jobban érzi magát (ő sem érezte jobban magát, látom rajta mikor van az amikor egy jót játszik és mikor van az, hogy próbál kitérni a többiek elől) akkor nem csalódok ekkorát.

2012. márc. 8. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!