Visszahíváskor milyen esetekben jutalmazzam?
Igen. A kutyát hívni kell és nem a nevén :)
Kapcsolj hozzá parancsot, ez ugyanolyan, mint az ül, fekszik, stb :)
éna füttyöt kihagytam, én "klettyintek" egy csattanósat a nyelvemmel. ilyenkor kivétel nélkül mindig kap.
egyébkénta sima "gyere" vagy "ide" a hívószó, attól függ, mennyire akarom közelre hívni :)
ha magától jön, akkor szerintem jó ha adsz, így kialakul benne, hogy pozitív dolog visszatérni hozzád. most még kicsi, adhatsz neki szinte mindig ha magától odamegy, aztán ha komolyodik, akkor kicsit visszavehetsz az etetésből. 5-6 hónapos kora körül úgyis tudnia kell lassan, ki a főnök :)
Eleve nem értem ezt a rángatás dolgot. Ne rángasd basszus! Te vagy a gazdája, ha egy 3 hónapos kutyának nem tudsz olyasmit felmutatni ami érdekesebb, mint a környezet, akkor mi lesz ha majd tüzelő szukáról kell lehívni? A behívást nem tekintély alapon, hanem motiváció alapon kezdjük el tanítani. Majd ivarérés körül, már lehet tekintélyből elvárni, de ez egy kölyök kutya!
Tanulj meg olyan hangon beszélni hozzá, amire figyel! Ha nem figyel, hátrálj, vagy guggolj le, csalogasd oda! Ne azért menjen oda hozzád, mert különben megrángatod, hanem azért menjen oda, mert érdemes odamenni, mert nálad mindig jó buli van. Ha falatért nem szívesen megy (akkor nem éhes, de kölyöknél még nem gáz) akkor legyen az játék, birkózás, csuklórágcsálás, aztán újra elengedés - ami motiválja. Az én kutyámnak pl. a mehetsz parancsnál nem is kell erősebb motiváció, annak örül a legjobban, akkor minek tartsam ott, míg meg nem eszi a falatját?
A behívás alapszabályai:
- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni
- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni
- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának
- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.
- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred
- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!
- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel" (nem árt ha ismeri ezt a vezényszót :o)), majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.
- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"
Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!