Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol hirdessem a gazdit kereső...

Hol hirdessem a gazdit kereső kutyusomat?

Figyelt kérdés
Van egy kis kutyám és gazdit keresek neki mert ikrekkel vagyok terhes és nem szeretném ha a babák közelében lenne mert nagyon hullik a szőre meg szeleburdi!Nagyon sok oldalra fel tettem de semmi eredmény!Menhelyre nem akarom beadni mert sajnálom és nagyon szeretem!Jó tanácsokat várok!
2009. máj. 24. 22:31
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%

már nem azért de a kutya nem tárgy,hogy ide-oda lehet őt "tenni" hirdetni,és a gyerek mellett tényleg kb összesen 15 percet rátudnál szánni...a szőrről jut eszembe...nekedn nincs hajad? férjednek,a mamádnak/mamájának?és szőrötök?és mitnemondjak mindegyik kutyának hullik a szőre!!! kivéve 1-2 fajtának,nekünk yorkink van és nekik nem hullik a szörük...! szóval megne próbáld betenni őt se a menhelyre,se ne hirdesd a neten...mert milyen lenne már h a gyerekedet igy hirdetnéd:

"A gyerekemet eladnám,azért mert a körülményeknek nem felel meg most,és nemtudnék vele törődni,várom a hívásokat!"

de most nézd má=\ ez nem normális gondolkozás...ÉS ÉN nem mondom h "bocsi ez biztos megbántott téged"

na heló,ez most jól felidegesített=.=

2009. máj. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 kutyám van , de ha gyerekem születne , ha 5 ös ikrek is , akkor sem adnám senkinek oda. Mert belehalnának a fájdalomba , és én is .

Én tudom mi az a kutya , de te sztem nem !

Nem egy játék amit ha megunsz kidobsz, vagy odaadsz valakinek. Egyszerüen hihetetlen , és gusztustalan , én tudom hogy nekem is fog születni gyerekem , és tudom hogy van 4 kutyám akikkel ugyan -úgy fogok foglalkozni mint a gyerekemmel.

És majd ha a gyerekeid nagyobbak lesznek akkor a mamát dobod ki hogy a gyerekeidnek legyen szobája?

Tudom hogy erre a kérdésre dühöngve fogsz felelni , DE akkor mi lesz ? Nem aludhatok örökre 4 en 1 szobában.

Többet ne vegyél kutyát SOHA , mert nem vagy felelős állattartó !

Tudom hogy nem a kérdésre válaszoltam , de nem is nagyon tudok mit , ha már egyszer több helyen is meghirdetted.

2009. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
28%

Nahát rémes milyen rosszindulatúak vagytok. Nem hiszem, h a válaszolók belegondoltak abba, h segítség nélkül két kicsi mellett nem lehet bevállalni egy panel szobában egy kutyát.Ha lenne aki sétáltassa, gondozza akkor nyilván nem hozott volna ilyen döntést a gazda. Én sem értek eggyet azzal, hogy gyerek mellett nem lehet kutya, nekem van két gyerekem, 3 kutyám, semmi problémám nem volt, de nem is egy panelszobában lakom velük.

Azt meg a kérdező helyett külön kikérem (gyermekes anyukaként) hogy egy némely emberek milyen jogon merik megkérdőjelezni egy másik ember családalapítását, és lakhatási körülményeit. Nem mindenhol dől a lé, de ezt az oldalt olvasóknál úgy látszik igen...

2009. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Épp arról van szó, hogy még a férje anyja is ott lakik. Mi az, ha nem segítség?
2009. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én se kioktatni akarlak. Szerintem is megoldható a lakásban tartott kutya és a kisgyerekek kapcsolata. Nem szabad csak úgy hirdetgetni az állatokat, gondolj abba ha rossz helyre kerül a kutya... és ezt nem tudhatod akkor még amikor elviszik tőled... nem szakadna meg a szíved érte? olyan mintha a gyerekedet vennék el tőled. Én biztos hogy nem tudnám megtenni hogy elajándékozzam a kutyámat. Esetleg arra nem gondoltál hogy nagyobb lakásba költözzetek, ahol a gyerekek is kényelmesen el fognak férni? vagy ez nem megoldható?

Ne vedd a szívedre az előttem iró személyek válaszát, némelyik kicsit durva tényleg. De gondold ezt át mégegyszer, és ne ajándékozd el a kutyát csak úgy egy vad idegennek. Bele se merek gondolni mit érezhet az a szerencsétlen kutya amikor elviszik tőled....

2009. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
6 évvel ezelőtt sajnos azt mondták,hogy soha nem lehet gyermekünk!Ezért egy kutyust vettünk magunkhoz de a jó isten megsegített és kárpótolt hogy egyszerre két babánk is lehet!Nagyobb lakásra nincs pénzünk.Remélem ez nem BŰN!!!!!!
2009. máj. 25. 12:39
 17/23 anonim ***** válasza:
29%

Sziasztok! Mennyire szánalmas, hogy mindenki anélkül alkot véleményt, hogy ismerné az adott körülményeket! Gondoljatok bele a kérdező helyzetébe: Ahelyett, hogy tanácsot adnátok, pocskondiázzátok szegényt.

Ikrekkel terhes, egy panellakás egyetlen szobájában laknak majd 4-en.Valóban olyan nagy bűn, hogy a kutyának gazdit keres, ahelyett, hogy elvinné az Illatos-ra ?

Kérdező: Ne magyarázkodj, mert itt úgysem ért meg senki, max 1-2 intelligensebb ember, aki nem azért jár ide, hogy ossza az észt, hanem segíteni próbál.

Az újszölöttekre, pláne, ha ikrek, nagyon kell vigyázni, éppen elég egészségtelen lesz kutya nélkül is egyetlen szobában zsúfolódva élni.

A kérdező sem így tervezte a babavállalást biztos, csak megváltoztak a körülményei.

Jelenlegi gazdasági helyzetben ez nem meglepő, és nem is egyedi.


Nézzetek már magatokba, az Isten szerelmére, Ne bántsátok rögtön a másikat!

Üdv.

2009. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


Egyetértek az utolsó válaszolóval, egy részével viszont nem:


"... éppen elég egészségtelen lesz kutya nélkül is ..."


A kutyától semmivel sem lesz egészségtelenebb a babák élete, sőt, az immunizálásukat csak segítheti (lásd: allergia). Az egyéb előnyökről már nem is beszélve.

Nyilván az első időkben ne legyen a kutya velük egy szobában, de nem muszáj rögtön 'likvidálni'. Esetleg 1-2 hétre/hónapra ismerőshöz odaadni, és később fokozatosan összeszoktatni a babákat és a kutyust, így nem lehetne?

2009. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

De lehetne, csak van aki nem akarja. Lásd az adott példát!


Jajj már, gazdasági helyzet meg ilyenek, meg gazdagság. Én egyáltalán nem vagyok gazdag!!! Sőőt!

De annyi eszem van, hogy nem gyártom sorra a gyerekeket egy arra, véleményem szerint, alkalmatlan helyre. Pedig csak az átalakítás hiányzik a házon, más minden adott...

De ez most nem ide tartozik!


Amúgy, gondolom nem az "Isten" ajándéka az a két baba, hanem vmi egészen más okok miatt jöhetnek világra. Na, most már, ha arra volt pénze, de lakásra nem??? Kinek mi az első! Ez is sok mindent elárul.

Mert azt elhiszem, hogy mindenki szeretne gyereket, általában, de nem mindenikek kellene vállalnia, különböző okokra gondolok ez alatt... És hát itt a baj, nem mindenkinek van hozzá elég esze, hogy ezt belássa.

És úgy gondolom, hogy pont, akár a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel, most kellene mindenkinek minden fajta bevállalt dolog előtt triplán elgondolkoznia, mérlegelni, hogy ki és mit meg milyen körülmények közt tud vállalni!

Mert semmit sem muszáj tűzön-vízen át! És annak a véghezvitele, amit ennyi ember elítél, mint most a kérdezőt itt, az már közel áll a BŰN kategóriájához!

De ezt nem az én tisztem eldönteni...(?)

Amúgy már korábban is írtam...

2009. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
6%

Szégyellhetnéd Magad! Az ilyen felfogástól hányingerem van! Mi van, Te nem tudsz olvasni, te szerencsétlen, elvakult.

MEDDŐ házasságba váratlanul ikerterhesség! Ez csodaszámba megy! Nehogymár elítéld Őket, mert lakás nélkül is bevállalják a babákat!

Még jó, hogy féltik Őket!

Ezért tart itt ez az ország!

Rácsapok a kutyám fenekére, feljelentenek állatkínzásért, a gyereket agyonverem, wc-be szülöm, felmentenek!

Lehet lepontozni, de ez már szánalmas tényleg.

2009. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!