Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol hirdessem a gazdit kereső...

Hol hirdessem a gazdit kereső kutyusomat?

Figyelt kérdés
Van egy kis kutyám és gazdit keresek neki mert ikrekkel vagyok terhes és nem szeretném ha a babák közelében lenne mert nagyon hullik a szőre meg szeleburdi!Nagyon sok oldalra fel tettem de semmi eredmény!Menhelyre nem akarom beadni mert sajnálom és nagyon szeretem!Jó tanácsokat várok!
2009. máj. 24. 22:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy függ össze a szőr hullása és a babák? Minden kutyának hullik a szőre, pláne most vedlési időszak is van, ez természetes.

A kiskutya azt jelenti, hogy kicsi méretű felnőtt vagy kölyök?

Amikor megvetted/kaptad nem gondoltál arra, hogy egy kutya 15 évre szól és az élet közben változik?

Esélyt sem adsz neki, hogy hogyan bánik, viselkedik majd a gyerekekkel?

Ha rendszeresen van féreghajtva, oltva, 2-6 havonta fürdetve (kert/lakás függvényében), akkor a betegségektől nem kell tartani, csakis a te bánásmódodon, neveléseden fog múlni a kutya-gyerekek kapcsolat!

Ha TÉNYLEG szereted, gondold meg még egyszer, mielőtt elveszed az otthonát, ez nem felelős állattartás...!


Amúgy:

netboard.hu, Kutyaszövetség, gazdikeresős topicok, +ha van a lakóhelyedhez közeli topic (mittomén, pl. szeged környéki kutyások vagy ilyesmi).

gazditkeresek.hu

gazdikereso.hu

elvesztem.hu

allatok.info

igazbarat.hu

(expressz.hu

teszvesz.hu)

2009. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor magadhoz vetted az életben nem gondoltad, hogy egyszer gyereked lesz mi?? Ettől a mentalitástól fel tudnék robbanni! Hihetetlen.
2009. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Egy 2 szobás panelban lakunk.Az egyik szobában Én a férjemmel(később + 2 gyerek)tehát később 4-en!

A másik szobában a férjem Anyukája!Sem sétáltatni sem ellátni nem fogom tudni két csecsemő mellett.A szőrhullás meg csak úgy jön ide hogy később abban mászna a gyerek!

HA NEM TETSZIK A KÉRDÉS AKKOR NE VÁLASZOLJ!!!! TE.....

2009. máj. 24. 22:50
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem kéne gy gyerek sem!

Ha valamilyen körülmény később megváltozna a gyerekeidtől is épp így próbálnál szabadulni?

Erre gondolni kell annak a ki egy élőlény vesz magához, legyen akár milyen... Szőrös vagy nem. Vettél volna kopasz kutyát vagy bichont. Bár belőled nem nézem ki, hogy sokat áldoznál (ár) egy kutyára.

Amúgy meg teremtenél NORMÁLIS körülményeket magatok számára!!! Jobb is a kutyának, ha megszabadul abból a zsúfoltságból és ne hogy azt hidd, hogy ennyien el fogtok férni! Amint megszületnek nektek is kicsi lesz a hely, nem egy állatnak!!!

Szóval NEKED nem lenne szabad egy gyermeket sem szülni, legalább is nem adott körülmények közé!!!

2009. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
ez még mindig a kőkemény Magyarország. miért zárja ki a kutya a gyereket vagy fordítva?? én is babát várok, és attól rettegek hogy a kutyáimat ne viselje meg az új jövevény érkezése. méghogy megszabadulni tőlük?! úristen
2009. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

én nem bántani akarlak

de nem kell töle megszabadulni

ne lesz bajauk akicsiknek

sokal erösebb leszz az immunrendszerük,minta zoknak a kicsiknak akik nem élnek állattal egy házatrtásban.

orvos mondta nekm ezt

és iagza van

uyghoyg ne adj tul rajta,mert nem kell.

2009. máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

22:58-as vagyok.

Én sem bántani akartam, bocsánat, ha durva voltam, a megfogalmazás nem túl szép, így vissza olvasva, de akkor is így gondolom, amiért viszont nem tudok és persze nem is akarok elnézést kérni!

2009. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én se bántani akarlak, de nem hiszem, hogy hirdetéssel sikert fogsz elérni.

Csak az ismerősi körödben találhatsz esetleg valakit, aki elviszi a kutyát.

Viszont tényleg meggondolhattad volna, hogy mit teszel egy állattal, amikor megvetted. Végig kellett volna gondolnod, hogy a kutya 10-15 évig él, eddig vállalsz felelősséget érte.

2009. máj. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező gondold át a kérdést abból a szempontból is, hogy a gyermekeid a család tagjai lesznek és nem a család-közepe. Ez az egészséges gondolkozás, nem kell eltúlozni, ahogy manapság teszik.

Megfelelő takarítás mellett a gyerek nem fog kutyaszűrben csúszni-mászni. A kutya addig sem fog belemászni az ágyukba, ráadásul a kutyák okos állatok meg lehet tanítani arra is, hogy ne mászkáljon majd a gyerek játszó szőnyegére stb.

Azért, mert a kutya nem tudja azt mondani, hogy de hát én szeretlek benneteket, okos leszek, ne küldjetek el, még gondolhatja így. nem hülye állat. Természetes, hogy leendő anyaként úgy érzed, hogy a kutyára egyetlen perced sem lesz, de hidd el, ha ott vagy te is, a férjed és anyósod, hármótok közül valakinek csak lesz ideje, levinni egy nap kétszer azt a kutyát. Igen akár még neked is, 15 perc hiányodba a gyerekeid nem halnak bele, főleg, hogy ott a mama, egy kis friss levegő meg mindig jót tesz.

Nagyon kicsi rá az esély, hogy gazdit találj neki, sok állatnak pedig az életkedve is elmegy, ha elpaterolják otthonról, nem esznek, teljesen passzívak lesznek.

Nekünk macskáink is vannak, hidd el, minden tiszta szőr tőlük, és soha sem fordulna meg a fejembe, hogy kirakjam őket, pedig ha azt nézzük, az még a kiságyba is utána mászhatna nem? Meg van nevelve, oltva, féregtelenítve, fürdetve van, takarítok semmi baj sem lesz, amennyi időt igényel bőven rá tudok szánni, ha boltba eltudok menni, fürödni, aludni, akkor arra a szerencsétlen állatra is tudok szánni pár percet. És takarítok.

Az állatnak annyi hátránya van csak, hogy a gyereknek kisebb esélye van... az allergiára. ;)

2009. máj. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi rosszat nem tesz a kutya. A férjem úgy tanult járni, hogy a kutyába kapaszkodott gyerek korában. Én meg azon lovagoltam. Semmi bajunk tőle.

Az a baj, hogy ezzel a mentalitással a gyerekeidnek is azt adod tovább, hogy vicces dolog a kutya, de ha kényelmetlen csak szabaduljunk meg tőle, mindegy annak.

2009. máj. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!