Magammal vigyem a kutyámat?
7 éves tacskó kutyám van, 6 évig csak velem élt, de egy éve visszaköltöztem a szüleimhez és nekik van két keverék kutyájuk, kistestűek és szoba kutyák ők is.
Először a tacskóm nem jött ki a két kutyával, morgott rájuk, és el zárkózott, csak abban a szobában volt ahol én, ebből a szobából nem is nagyon jött ki, külön evett egy rövid ideig, aztán az idősebbik kutyával megbékélt, viszont a fiatalabbikat nem kedvelte egészen mostanáig, 1-2 hónapja vele is jóba van azóta béke van teljesen, jól meg van a három kutya.
Viszont a tacskóm eltávolodott tőlem, eddig a nap miden percét velem töltötte amíg itthon voltam (elég sokat voltam itthon) viszont amióta jóba van a másik két kutyával is, jó ha napi 1 órát itt van és ha hívom már nem is jön ide csak néz.
Végig én etettem, én foglalkoztam vele amióta itt vagyunk.
Most viszont találtam egy állást kicsit messzebb innen albérletbe fogok költözni és nem tudom,hogy vigyem e magammal.
Egy hónapja kórházba kerültem egy hétre és akkor 2 nap után keresni kezdett , nyüszítve járta a szobákat és alig evett, egész nap a szobámban ült , csak este ment át a másik szobába aludni.
Aztán hazajöttem még egy hétig feküdtem az ágyban, 2 napig velem volt,aztán megint elment és azóta ismét nem keresi a társaságomat.
Most mit tehetnék, hagyjam itt vagy vigyem magammal? a szüleim befogadnák, csak nem akarom,hogy baja legyen, mi van ha megint keresni fog és ezt csinálja, majd?
Viszont ha magammal vinném lehet,hogy ott is ezt csinálná mert nagyon ragaszkodik és szerintem itt is akarna lenni meg ott is.
Vidd magaddal, és egyben kezdd el sürgősen más alapokra helyezni a kapcsolatotokat. Ha te lennél a kutya szemében a falkavezér, akkor nem lennének ilyen gondjaid. A kutyának nem lenne szeparációs stressze, mert elfogadná, hogy neked jogod van jönni-menni, vele vagy nélküle, amikor csak kedved támad. A többi kutyával sem lenne problémája, ha helyreraknátok a kapcsolatukat. Amiket leírsz, azok egy tipikus félrenevelt kutya "tünetei", és lehet rajtuk változtatni, csak tudni kell, hogyan gondolkodik egy kutya.
Javaslom Cesar Millan: Csodálatos kutyadoki
(Hogyan váljunk falkavezérré kutyánk számára) című művét, az végig erről szól, hogy hogyan lehet jobb a kapcsolatod a kutyáddal. A tiétek nyilvánvalóan elég labilis, és egyikőtöknek sem jó.
Ezt is erősen ajánlom, hogy olvasd el és alkalmazd, rengeteget segít: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!