Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy megbízha...

Honnan tudhatom, hogy megbízhatok a személyben, akitől a kutyust veszem?

Figyelt kérdés

szeretnék venni egy bichon bolognese kiskutyát. sikerült is találnom, de olyat, aki bár fajtiszta kutyust árul, de törzskönyvet nem tud adni hozzá. Nekem nem feltétlenül kell a törzskönyv, de megnyugtatna. Vagy legalább biztosan tudhatnám, hogy fajtiszta. Elég az, ha a szülők törzskönyvét látom? És honnan tudhatom biztosan, hogy az oltásokat tényleg megkapta??


még egy kérdés lenne...6 hetes kutyust hoznák el...nem gond, ha a kutyus délelőttönként egyedül lesz?


Segítsetek dönteni. Se a kutyusnak, se magamnak nem akarok rosszat.


2009. máj. 21. 06:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen ne hozz el kölyköt sehonan.Az oltásokat az oltási könyvből tudod(ha nem ad és nincs benne egy oltás se akkor ne vegyél onnan kölyköt)Amugy szerintem elég ha látod a szülök törzskönyvét de azért az se tiszta garancia.Amugy ha elhozol egy kölyköt akkor legalább 1 hetet jó lenne ha otthon tudnál vele maradni hogy megszokjon és hogy adig együtt legyetek.Amugy Szerintem az már eleve nem megbizható aki 6 hetesen akarja valakinek odadni a kutyust.
2009. máj. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

aki 6 hetesen odaadja a kutyát, attól ne vegyél.

Legkorábban 8 hetesen, 2 oltással rendelkező kutyát hozz csak el. (amig a 2 oltása nincs meg, addig nem védett a kutya)

Az oltást az oltási könyvből láthatod. A számozott oltási könyveket meg kell kapnos a kutyával. A benne lévő oltás mellett ORVOSI aláírásnak és ORVOSI pecsétnek kell szerepelnie. (sok szaporító számozatlan "könyvecskét" ad a kutyával, ahol az oltásnál a saját aláírása szerepel.)


Igy nagyobb az esélyed, hogy fertőző betegségtől mentes kutyát veszel. De ha a szülőknek nincsenek meg a bolognese-knél kötelező szűrései genetikai betegségekre, akkor annak az esélye, hogy ilyet örököl a kutyád, fennáll, hogyha a szülők nem tenyésszemlések, akkor lehet, hogy standarden kívüli lesz.

Ha szülők törzskönyvét látod az még nem garancia arra, hogy valóban ők a szülők és nem baleset vagy vásárlás eredménye a kutya, akihez csak mutogatják a két "szülőt". Ezt el kell hinned a személynek akitől vennél.


Én nem kockáztatnék, de dönteni neked kell.

2009. máj. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A 8 órát nagyon jól összefoglalta. Én biztos gyűjtenék még egy kis pénzt, és tenyésztőtől vennék kutyát. Sajnos a pici ölebeket nagyon elrontották a szaporítók. Én tudok 3-4 nagyon jó, MEGBÍZHATÓ bolgonese tenyésztőt, akik biztos hogy nem adnak keverék, beteg kutyát, nem hamisítanak törzskönyvet, a szülőket szűretik örökletes betegségekre, megfontoltan pároztatnak, a kutya családtagként él velük, törzskönyv természetesen jár a kiskutyához, chip oltás stb, és 8-9 hetes koruknál előbb nem adják oda őket. Tenyészszemle, kiállítási eredmények természetesen van az összes tenyészkutyájuknak. 80-90 ezer náluk egy kiskutya, de szerződéssel, garanciával adják a kutyust, azért nem mindegy. Ha érdekel ez a pár kennel akkor szívesen leírom a nevüket.
2009. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki odaadja a kölyköket 6 hetesen az nem megbízható...
2009. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A törzskönyv 4500 forint!!!! aki arra nem képes hogy ezt elintézze attól mit lehet várni?


6 hetesen egyébként sem jó elhozni a kölyköt, mert nem szocializálódott és max. 2 oltása van (de inkább egy)


és akkor az oltási program végéig 3 vagy 4x2 hétig nem tudod levinni!

2009. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen általában még nincs is oltása, nemhogy 2. Max 1 ha 6 hetesen adatják be az elsőt, és nem 7 hetesen.
2009. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet előre tudni, mindig csak később derül ki. Szaporítótól sok ok miatt nem érdemes vásárolni, ezek közül csak az egyik, hogy beteg kutyát vehetsz. A másik fontos ok, hogy ezzel támogatod az ő "munkáját". A szaporításból származó kölykök legalább egyharmada elpusztul vagy betegen menhelyre kerül. Ha a szaporító el tudja adni a maradék kölyköket, akkor már gyártja a következő adagot, amiből páran nagy valószínűleg szerencsétlenül járnak. Én inkább azt ajánlanám, hogy keresd meg az adott fajta fajtamentőit és tőlük fogadj örökbe egy szerencsétlen sorsú kis árvát. Őt már biztos egészségesen kapod meg és a továbbiakban is számíthtsz majd a fajtamentők segítségére. Másik megoldás pedig a menhelyről örökbefogadás, de itt inkább keverék kutyusokat találsz, akik kedvesek, szépek, okosak, de többségében keverékek. Megértem, ha ragaszkodsz egy konkrét fajtához
2009. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kölyökkutyák:

-célszerű az első hetekben otthon maradni vele, hogy az anyjától és tesóitól való elválást + környezetváltozást a lehető legjobban vészelje át.

-az első év rendkívül kemény szokott lenni, mire kölyökből felnőtté válik a kutya. Ezidő alatt rombolhat, mindent szétszedhet, széttéphet, metróalagutat áshat a kertben és minden más gazságot elkövethet, hiszen gyerek.

-a szobatisztaságra szoktatás is eltart 4-5-6 hónapig

-a nevelése sem egyszerű feladat, amihez érdemes inkább segítséget kérni és kutyasuliba járni. Sokkal gyakoribb azoknak a kutyáknak a viselkedészavara, akit rosszul neveltek kölyökkoruktól, mint a menhelyi kutyáké, akik inkább alkalmazkodóbbak szoktak lenni.

Én első kutyának egy felnőtt ebbel kezdtem és nagyon bevált, mert az esetek többségében ő tanított engem arra, hogy mi is a teendőm vele(majd a kutyasuliban megtanították nekem a továbbiakat. A kutyusnak nem kellett, mert ő 6 évesen már tudta ezeket:-)))))). Sok örömet a leendő kutyához!

2009. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13.27: Hogy jött ez ehhez a kérdéshez???
2009. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"6 hetes kutyust hoznák el...nem gond, ha a kutyus délelőttönként egyedül lesz? "


Na, ezért írtam le!

2009. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!