Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya epilepszia?

Kutya epilepszia?

Figyelt kérdés
Kutyám epilepsziás és kap gyogyszert naponta. Az lenne a kérdésem, hogy az a kúp amit akkor kell neki beadni mikor rohama van az azonnal használ? És észre vettük hogy havonta van rohama de egymás után 2-3-szor is . Az ritkának vagy sűrünek számit?
2011. dec. 27. 04:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyből hat a gyógyszer.De ez nagyon sűrű.


Milyen fajta a kutyusod?

2011. dec. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gyógyszert kellene váltani. Ez nagyon sok roham, ha jó a gyógyszer, egyáltalán nem kellene rohamnak lennie.

A kúp görcsoldó hatású, ha nem akar szűnni a roham, akkor kell beadni. És persze azonnal használ.

Forduljatok szakorvoshoz, vagy beszéljetek a mostani dokijával. Sima állatorvos nem jó.

2011. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez sűrűnek számít.

Az én kutyámnak is epilepsziás. Neki 1 évben 1 maximum 2x van 1 perces rohama.

2011. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tacskó és 15 éves. 3 hónapja kezdődött azóta havonta van neki :( most emeltük 2xfélre
2011. dec. 28. 17:55
 5/13 A kérdező kommentje:
telefonon konzultálunk mindien roham után és most 1xnegyed és 1x fél volt neki de ez sem vált be, most lett 2xfél. Észre vettük, hogy 3-4 hetente jönnek neki. :( Pedig nagyon jo az orvos egyszer már megmentette az életét mikor gennyes méhgyulladása volt szó szerint épp hogy túl élte. Igaz, hogy 15 éves de én szeretném ha így az epilepsziával is elélhetne még egy jó ideig. Szó szerint ezen a 2 betegségen kívűl soha semmi baja nem volt még. Győri vagyok nem tudtok ajánlani olyan orvost amelyik jól ért hozzá, mert én azt hittem a havonta előjövő roham az nem számít soknak, de akkor rosszul gondoltam :(
2011. dec. 28. 18:00
 6/13 A kérdező kommentje:
ja igen és azt mondta a doki ha nyugtalan liheg és furcsán viselkedik(ezek után mindig roham jött) akkor adjunk neki 1egész gyógyszert
2011. dec. 28. 18:03
 7/13 anonim ***** válasza:

A helyedben elmennék vele olyan orvoshoz, aki epilepsziával foglalkozik. (A leírásod alapján csak "sima" állatorvoshoz vitted.) Milyen gyógyszert szed a kutyus?

Lehet, hogy csak nyugtató, az nem fogja blokkolni a rohamait..

2011. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Dhipedant szed. Már konzultáltam egy szakorvossal aki ezzel foglalkozik és mondta hogy jó a kezelés, de glicerines kezeléssel kell kiegésziteni és várunk mi lesz. 3-4 hét múlva pedig vérképet nézünk, de nagy a valószinüsége, hogy agyában van valami :( de MRI-re nincs pénzünk most. Mondta a doki ha beállítanánk hogy havonta legyenek kisebb rohamai az egész jó lenne a korához képest, most beszéltünk vele és holnap találkozok is vele és ad receptet és nagyon megnyugodtam, hogy még van kiút, hogy könnyebb legyen a drágának és remélem még éveket lesz velünk :)
2011. dec. 29. 19:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 7 és fél éves németjuhászom aki epilepsziás születésétől fogva. havonta szokott jelentkezni a roham, ami 4-5 perc ránagtózással zajlik le, nekem aztmondta a doki, fölösleges kezelni, úgysem fog változni semmi.

Egy 15éves kutyus pedig már öreg, jó ha ennyi ideig tudta magát tartani,de mindenképp forduljatok profi orvoshoz.

2011. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13 éves kutyával nem nagyon tudsz mit csinálni, gyógyszer valamennyire fékezi a rohamokat, de ez nem tart örökké..:(
2011. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!